Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Setup prjenosa minarelli  (Posjeta: 3001 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Setup prjenosa minarelli
« : 25 Prosinac, 2010, 20:28:58 »
Dobio sam dosta odgovora i prjedloga dosada, al sve zavrsi na mhr variomatu ili overrange, zanima me kako bi isao neki skromniji setup da sacuvam alanser...
Dakle nesto za base setup, ovako otprilike:

Vario - Multivar
Centralni - Bjeli malossi
Kvacilo - serijsko
LC sekundar
Polutke s linearnim sirenjem

Zanima me na ovo:

Podloska - ?
Remen - ?
Federi kvacila - ?
Rolice (otprilike) - ?

Jel istina da se s multivarom na minarellju skoro nis ne dobije?

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #1 : 25 Prosinac, 2010, 20:38:40 »
Bolje uzmi Hebo variomat i remen s njim.. Bolje nego multivar  :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #2 : 25 Prosinac, 2010, 20:41:07 »
Bolje je multivar jer imam linearne polutke, s hebom bi mi bilo gore jer on najbolje radi s serijskim polutkama?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #3 : 25 Prosinac, 2010, 20:44:35 »
možeš uzet i stage6 vario ja sam ga imo sa linearnim polutkama...
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #4 : 25 Prosinac, 2010, 20:58:01 »
Kakav se pokazao naspram multivara, osim sto je veci?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #5 : 25 Prosinac, 2010, 23:29:09 »
Kakav se pokazao naspram multivara, osim sto je veci?
veči??
mutivar sam vozio na ser.polutkama i uvijek je imao rupe u ubrzanju zavisi kako prijenos naštelaš može rupa u ubrzanju da se drastično osijeti ili je max ublažiš koliko može...
stage6 ima duže vododilice klizača i kanaliči rolica nema potrebe ručno obrađivat(ne jede rolice kao u mutivaru)vozio sam ga sa lineranim polutkama i nema oscilacija(rupe)u ubrzanju na ser.nisam probo.uglavnom dobar varijator rolice 16x13 i klazači ido od multivara ili speed control.
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #6 : 25 Prosinac, 2010, 23:32:55 »
Mislio sam da je 5-6mm veci ili se varam?
Sto se tice rupa, njih nemam ni sada na serijskom variomatu s linearnim polutkama i ac getribom, al kao da na 30km/h vri 1000rpm manje nego na 80km/h? Na kineskoj masini s serijskim variomatom je vrtio jednako pri startu i ubrzanju i max brzini...
Mozda je to do remena?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #7 : 25 Prosinac, 2010, 23:40:57 »
nisam ga nikad mijerio ali mislim da bi trebao biti isti ili bar približno?jer dužine s6 remena su iste kao od malossi-polini tu negdije...
vijerujem jedino da bi hebo NG trebo biti nešto možda veči jer ima duže remene u ponudi za taj variomat(a možda se i varam?)








free image host
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #8 : 25 Prosinac, 2010, 23:59:00 »
Hebo daje 16mm sirok remen, nikad to nebi stavio na skuter, ispod 16,8 ni cut, zato necu ni malossi kelvar, radije stavim hebo remen za pezo, 17x760(ili755)...
Variomat mi i nije tako bitan, necu vozit utrke ni nis, samo da prima gas kako treba i da ima i krajnju i malo starta...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #9 : 26 Prosinac, 2010, 00:04:39 »
Hebo daje 16mm sirok remen, nikad to nebi stavio na skuter, ispod 16,8 ni cut, zato necu ni malossi kelvar, radije stavim hebo remen za pezo, 17x760(ili755)...
Variomat mi i nije tako bitan, necu vozit utrke ni nis, samo da prima gas kako treba i da ima i krajnju i malo starta...
760x16 iznenadio bi se kolko se može popet na variomatu ;D
752x16,6 kevlar hebo
imao sam oba dva ali kevlar mi se nikako nesviđa
lovac u mutnom team

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #10 : 26 Prosinac, 2010, 04:12:20 »
multivar na minarelliju daje veću krajnju i bolje ubrzanje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #11 : 26 Prosinac, 2010, 08:51:12 »
ja sam na nrg za probu stavio remen od libertyja, koji je nešto duži... inače remen od nrg-ja ostavlja nekoliko mm lufta u zadnjim 134mm polutkama a od libertyja sjeda do vrha (2mm)
pod dimenzijama u dayco katalogu za nrg noviji čak ide taj duži remen, 811x18.5..
ali s njim su performanse katastrofa.. nikakav start, rupe u ubrzanju, pa prevrtavanje već na 80 km/h itd... stavio onaj kraći opet (baš za runnera) i sve je ok... tako da duži remen može uništiti performanse kao i kraći.. remen mora biti taman..
taj 436864 piaggio remen je navodno 805x18.5..je navodno
« Zadnja izmjena: 26 Prosinac, 2010, 08:59:22 ivanm »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #12 : 26 Prosinac, 2010, 09:07:29 »
Dakle i malossi variomat valja?
Koji remen staviti, malossi mi se nesvidjaju jer su tanki, ili staviti polinijev obicni ili ovaj hebo za pezo?

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #13 : 26 Prosinac, 2010, 12:30:24 »
multivar na minarelliju daje veću krajnju i bolje ubrzanje
Zar sa serijskim polutkama?Jer imo sam ga jedno vrijeme i reko bi da ne radi bas dobro sa serijskim polutkama...dok ovaj hebo sta imam radi bolje bar se meni cini...Nego zanimalo bi me kako bi radio ovaj hebo vario sa nekim drugim polutkama,ako ima tko da je probo nek se javi  :icon_thumright:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #14 : 26 Prosinac, 2010, 12:41:07 »
Zar sa serijskim polutkama?Jer imo sam ga jedno vrijeme i reko bi da ne radi bas dobro sa serijskim polutkama...dok ovaj hebo sta imam radi bolje bar se meni cini...Nego zanimalo bi me kako bi radio ovaj hebo vario sa nekim drugim polutkama,ako ima tko da je probo nek se javi  :icon_thumright:
nisam probo.ali vijerujem da bi bolje radio sa linearnim polutkama,jer nigdije nisam pročito da je isključivo rađen za ser.polutke več da najbolje radi na seriskoj poluci od ostalih sportskih variomata,tako da nevidim razlog zašto nebi još bolje radio na linearnim :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #15 : 26 Prosinac, 2010, 12:52:56 »
nisam probo.ali vijerujem da bi bolje radio sa linearnim polutkama,jer nigdije nisam pročito da je isključivo rađen za ser.polutke več da najbolje radi na seriskoj poluci od ostalih sportskih variomata,tako da nevidim razlog zašto nebi još bolje radio na linearnim :icon_thumright:
Kad dodem do nekih para cu probat nabavit neki polini speed drive torq ili slicno,pa cemo vidit... :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #16 : 26 Prosinac, 2010, 14:58:44 »
Imo sam multivar s malossi polutkom pa se nije pokazalo prebajno.. Al onda kad sam stavio Hebo variomat i malossi polutke, nije se pasalo, to si u pravu.. Vratio sam ser. polutke i nema rupa ;)

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #17 : 26 Prosinac, 2010, 15:02:09 »
Imo sam multivar s malossi polutkom pa se nije pokazalo prebajno.. Al onda kad sam stavio Hebo variomat i malossi polutke, nije se pasalo, to si u pravu.. Vratio sam ser. polutke i nema rupa ;)
sta kazes da nije dobro radio sa drugim polutkama?Ja sam bas mislio da bi radilo jos bolje...... :'(

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Setup prjenosa minarelli
« Odgovori #18 : 26 Prosinac, 2010, 15:04:57 »
ma imam ja od tgb polutku linearnu i remen od pežoa, to je jeftino rješenje. Iako sa seriskim nisam imo problema. Dok na aeroxu budu velike oscilacije obrtaja to se dobro osjeti na midrace setup
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije