Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: yamaha x-max 250  (Posjeta: 7495 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zicka

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: yamaha x-max 250
yamaha x-max 250
« : 18 Kolovoz, 2007, 17:29:31 »

Vozim yamahu, prešo prvih 3200 km u mj dana pa da podjelim iskustva s vama.
Ovim postom želim napravit drag race usporedbu serijskih skutera 250 ccm a moja iskustva su sljedeća:
x-max vs beverly 250- yamaha ga kolje za "kilometar"
x-max vs scarabeo 250- isto je yamaha brža al manje neg od beverly-a
x-max vs GILERA NEXUS 250- nebi vjerovali al yamaha je za nijansu brža, odnosno do nekih 60 su isti a nakon toga yamaha polako odlazi.......... Toliko o Gileri i njezinoj "eksplozivnosti". Trko sam se sa 4 razne i sve sam ih ostavio. Ovo sve ne pišem iz neke pakosti ili propagande nego želim ljude upozorit da ne vjeruju u sve što pročitaju, tj da gilera ni u kojem slučaju nije najbrža u klasi. Još čekam da sretnem negdje GP-1 250 jer nisam imo prilike probat al mislim da je on jedini od navedenih koji bi trebao biti brži. Ovo sve govorim jer prije neg sam kupovo x-maxa pročitao sam sve moguće testove svih živih skutera i ono što sam pročitao je blago rečeno bilo bull shit. Gledajući brojike na papiru, x-max bi trebao biti među sporijima što u je u praksi totalno kontra. Npr beverly je petnaestak kg lakši i ima 2 ks više i svako bi očekivo da me pojede...ali iznenađujuće je spor. Kad sam ja na 135 on je doslovno 300 metara iza mene... Za gileru su svi govorili da je brza a kad tamo sporija od mene.
Čisto da za kraj napišem anegdotu koju sam proživio prije nekih 3 tj. Stane se runner 200 vxr pored mene, čujem ima auspuh i ostalo i mislim si ovo će bit lako a kad tamo frajer me na ZADNJEM napro ko budalu do nekih 70 nakon čega sam ga napokon stigo ( što radi auspuh i multivar....).
Ne želim nikoga uvrijedit a ko ne vjeruje u muje navode nek mi se obrati pa ćemo 1vs1 ali samo serijale....

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #1 : 18 Kolovoz, 2007, 17:42:52 »
..i ne zaboravi da yamaha ima (ako se ne varam) najveci moment , karakteristiku jako bitno za ovo sto govoris  :toothy9:
uglavnom..
..mene je x-max najvise zadovoljio.. tako da te kuzim sta oces reci..

od voznih karakteristika preko motora do prakticnosti.. cak po meni "bolji" od x-citya . s druge strane mislim da je mogao biti malo estetski doradjeniji (kao i obrada je mogla biti jos bolja ..jos se sjecam onih nozica za suvozaca - rjesenje koje imaju kinezi jel  :toothy3: ) i definitivno jeftiniji ( s obzirom na tu obradu jel  :toothy11: ) jer 38somova je puno love , puno  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #2 : 18 Kolovoz, 2007, 19:14:08 »
poznata stvar da su nasi testovi nis koristi, cista reklama.  pa ti citaj  :sad3:
nema boljeg testa nego kad sjednes na pilu u provozas se, eventualno jos bacis oko na pokoji forum.

Offline pantagana23

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vespa LML, Xmax 250
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #3 : 19 Kolovoz, 2007, 19:03:44 »
zicka, jel imš ti još tvorničke gume na njemu?
Zanima me jer mi svako malo prokliže kad dajem gasa u zavoju, a kad prelazim preko zebri da ne govorim  :-X
Mislim, može bit jer ima jako veliki međuosovinski razmak, a amortizeri su mu prikačeni skroz straga (da mi je znat koji je kreten smislia ovo rješenje na svim većim skuterima  :( ), pa nema opterećenja na stražnjem kolu, al opet, izgleda mi da su više zaslužna kola

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #4 : 20 Kolovoz, 2007, 08:59:11 »
pazi zbog guma i meni na zebri skliže sa boje i prednji i zadnji kotač.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline zicka

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: yamaha x-max 250
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #5 : 20 Kolovoz, 2007, 10:37:10 »
I meni prokliže al mi je to fora jer volim "driftat"

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: yamaha x-max 250
« Odgovori #6 : 20 Kolovoz, 2007, 11:41:56 »
I meni prokliže al mi je to fora jer volim "driftat"
Samo pazi da ne bi proklizao malo previše  :)
Who's looking for punishment ??