Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS  (Posjeta: 1479 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gizmo.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo/Osijek
  • Moj Skuter: Typhoon 50
  • Moja Kaciga: HJC CS-12N
Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« : 10 Travanj, 2010, 11:33:33 »
Navece sam upalio google earth i gledao gdje bih mogao ici...i vrlo brzo sam nasao rutu: Djakovo-Pozega-Nasice-Donji Miholjac-Osijek-Djakovo. Predivdjena kilometraza bila je 250km..taman!


Posto je skut u zadnje vrijeme malo kasljucao, priustio sam mu jedan manji "servis"...ciscenje i stelanje karba,filter,neplanirana zamjena amortizera i tako...
karb prije:

i poslije:

sve spremno za polazak:

ovo u kutiji je ulje i kanister, prosli put mi je nestalo goriva usred neke  sume i od tada kad god idem na duzi put ga nosim XD

Do Pozege put je bio super, oko kondrica cesta je uzas, najgori asfalt po kojem sam vozio..vise od 30 na sat se nije dalo ici, no kasnije je odlicno,  novi asfalt i zavoji od 180°=garantirana zabava :P posto mi je prednji dio gdje se inace drze noge bio zauzet, smjestio sam ih na onim nozicama od suvozaca tako da sam pri skoro svakom zavoju ako bi ih malo pomaknio prema van strugao po asfaltu (imam i video, ali trebam skupiti volje da ga konvertiram). Ali zato su tu slike.
~ova prva je panorama~



na slici se mozda ne vidi kako je ovo strmo, ali uz svaki zavoj bile su vise manje ovakve provalije:

Prvi checkpoint:

malo pozeskog krajobraza:



U Pozegu stigoh tocno u 11h...pokusao sam se popeti tamo na ona brda iznad grada da snimim koju panoramu no sve neke slijepe ulice...vozao sam se tak pol sata dok nisam popiz** i okrenio volan prema Nasicama hh... I sto jos primjetih, u gradu prepuno skuterasa i motociklista, prizor koji je u Đakovu rijetkost, i svi kulturno naprave "biker wave", u svakom slucaju, svidja mi se Pozega :)
   
u podne nebesa u daljini su se malo namrgodila, i to bas u smjeru gdje sam ja isao :/

a onda ni 5min kasnije pobjegli svi oblaci

malo se stalo natankat...

cemu uopce to cudo sluzi?

I nakon stotinjak km doslo je vrijeme za prvu pauzu...

s jedne strane...

a s druge...

tu se nalazi kao malo odmoriste sa pitkom vodom, no po onome sto se tamo nalazi nekak sumnjam u njenu pitkocu:

no to mi nije smetalo, fino sam se raspremio i navalio na klopu koju sam si ponio od doma :P


125. kilometar:

tu je polako popustila koncentracija i u gradu sam se zagledao u ogranicenje brzine od 40kmh, pogledam dolje, pise da idem 60, pogled ispred sebe, auto stao nasred je**** ceste s ukljucenim desim zmigavcem...kocio sam po onom...negdje sam cuo da se to zove manualni abs? (tesko je dozurati gas u takvim situacijama pa kad zablokira kotac kocnica se pusti i onda brzo opet stisne). Vozio sam po tragovima desnih kotaca, a kako mi se zadnji kraj jako zanosio nisam mogao napraviti nikakvu znatniju promjenu smjera i zaobici ga sa lijeve strane, tako da sam se provukao kroz metar prostora sto je ostavio sa svoje desne strane...sva sreca sto nije poceo skretati :) naravno odma sam se okrenio i ispricao :P

Prema Miholjcu....

malo glupiranja :D

 jednom rukom, jednom rukom!


 u 14.00 stigoh:

tu je kisnjak vec bio u pripremi jer je vjetar poceo uzasno duvat a i kisa je malo prduckala...posto mi je ondje rodbina morao sam napraviti malo duzu pauzu, nekih sat i pol...malo kolaci, kavica, i kako sve to vec ide...ah, tesko mi palo :P

do Osijeka me drzala kava, i vozaci koji me pretjecu sa pola metra razmaka -.-


e ta osijecka obilaznica...nikad vise tamo...vozaci su totalno bezobzirni, reko bit cu kulturan pa posto sam sporiji pomaknem se u desno da me lakse zaobicu kad se pruzi prilika, a svi voze koda me i nema na cesti. Pa se tu onda nasao neki pametni sa cement kamionom koji je, za razliku od ostalih koji su me kako-tako pretekli, poceo voziti usporedno samnom (u jednoj traci!) i onda mu je iz suprotnog smijera isao neki drugi kamion koji je fino gazio po crti, i ni pet ni sest pocne se ovaj pribijati na mene (vald je zaboravio da me jos nije prestigao?)...sva sreca sto je taman tamo bila neka zaustavna traka na koju me je doslovno izgurao (izmedju nas je cijelo vrijeme bilo max 30cm razmaka)
...
put do Djakova cista dosada :/ jedino na ulasku u svoje naselje, pocela je kisica, i ja niz brdo, a dolje krizanje..i frajer neki sa tegljacem iz sporedne se krene ukljucivati..a ja nemogu kociti jer em je zavoj, em je slisko, i nista stisnio zube kud puklo da puklo..dobro da je dolazio s lijeve strane se stigao zaustaviti taman negdje na sredini ceste...tada sam imao ukljucenu kameru, ali iz nekog razloga nije snimila taj dogadjaj :/

I sto reci na kraju? Krenio sam u 9, napravio malo vise od 2h pauze i vratio se malo prije pola6. Laganim tempom prekotrljao sam se 260km i potrosio 9L devedesetipetice.
Sada planiram jedan put SB-VK-VU, pa ako je netko zainteresiran neka se javi  :happy8:

 :hello:

Offline I.D.I.O.T.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 298
  • Spol: Muški
  • e Kiza dobro je!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bELISCE
  • Moj Skuter: Yamaha R6 recesija edition
  • Moja Kaciga: I. Kiflica (25)
  • MojSetup: LOL, kit na R6!!! pa nije to SXV550
  • MojSpuh: ipak je Wings zakon
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #1 : 10 Travanj, 2010, 11:56:13 »
svaka cast  :icon_thumright: mogo si ajvit pa svratit malo odmorit kod nas

http://img254.imageshack.us/i/057yg.jpg/   <<<--- ma ko je ovo napravio sto mu gromova????  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:
fakin hondoholichar!!

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2010, 11:57:15 »
svaka cast ljepa tura!
kad si vec bio u pozegi sta nisi prije kontaktirao preko pma?  :jerk:
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Gizmo.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo/Osijek
  • Moj Skuter: Typhoon 50
  • Moja Kaciga: HJC CS-12N
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2010, 12:16:41 »
hh dobro, dobro, iduci put cem se najaviti  :toothy3:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2010, 12:34:13 »
Poz, dobra tura :)

Većinu cesta znam al neke baš i ne. Onaj silos ti je za sol preko zime, tamo zimska služba tovari kamione. 


260km, lijepo. Nisam nikada pravio toliku relaciju, pogotovo ne sam. A što se tiče brda iznad požege, trebao si pitati prije nego si krenuo, lako je doći gore.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,32019.0.html

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2010, 12:36:09 »
svaka cast  :icon_thumright: mogo si ajvit pa svratit malo odmorit kod nas

http://img254.imageshack.us/i/057yg.jpg/   <<<--- ma ko je ovo napravio sto mu gromova????  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:


 :laughing6: :laughing6: :laughing3:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #6 : 10 Travanj, 2010, 12:44:08 »
svaka cast  :icon_thumright: mogo si ajvit pa svratit malo odmorit kod nas

http://img254.imageshack.us/i/057yg.jpg/   <<<--- ma ko je ovo napravio sto mu gromova????  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

al ju je našminko neko...

Offline Gizmo.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo/Osijek
  • Moj Skuter: Typhoon 50
  • Moja Kaciga: HJC CS-12N
Odg: Voznjica -> DJ,PŽ,NA,OS
« Odgovori #7 : 10 Travanj, 2010, 12:48:39 »
Onaj silos ti je za sol preko zime, tamo zimska služba tovari kamione. 
ahaa thx  :icon_thumleft:

A što se tiče brda iznad požege, trebao si pitati prije nego si krenuo, lako je doći gore.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,32019.0.html
tu sam temu vidio par dana prije puta...zato sam se i htio popeti tamo :)
a sto se tice pitanja za smjer...dosao sam do nekog krizanja u Ruševu i pitam neku curku gdje trebam skreniti za PŽ, ona melje nesta...pola ju ne razumijem jer imam slusalice, a pola jer se zadihala xd i pitam dakle lijevo? a ona da da lijevo i ja da krenem a ona ali mozes i desno xD onda sam izvadio kartu i pogledao sam...da sam otisao desno nebi vidio ni p od pozege  :toothy12: tak da...uzdaj se use i u svoje kljuse  :laughing11: jbg. kad nemam garmin