Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna - Trosi i ide  (Posjeta: 1141 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Luna - Trosi i ide
« : 05 Kolovoz, 2009, 00:26:53 »
kako je vec poznato, nedavno imao problema sa karbom, nije htio u leru radit, ocistio sam ga, slozio i nastimao. problem se javio kad sam nakon 3 dana trebao na benzinsku, napravio sam 80km i nasuo 4.7L u rezervoar  ??? ???
dosao sam kuci, odvrnio lagano saraf smjese da daje malo vise zraka, svjecica je svijetlo smedja, g#vn% mi je u 10km popilo pola litre benge... sta raditi?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #1 : 05 Kolovoz, 2009, 01:06:30 »
Chok neispravan?


ako nije...



...trebalo bi dobro pogledat boju svjecice, ali ne samo tako, nego nakon voznje pri 1/4 otvora gasa, pa 1/3, 1/2, 3/4 i 4/4. Kladim se da ce biti tamnija na manjim otvorima (na kojima se najcesce vozis). Pitanje je samo zasto je tome tako. Igla predignuta?
E sad, ako je setup karba kao i prije, a potrosnja je prije bila osjetno niza,  onda se radi o vanzemaljcima  ;D

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #2 : 05 Kolovoz, 2009, 09:05:28 »
Radije se osloni na boju glave klipa, i vidi dali ti curi igdje gorivo, ni moja toliko ne trosi, osim jednom kad mi je ostao otvoren sarafic za ispustanje goriva na karbu  :toothy3:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #3 : 05 Kolovoz, 2009, 12:54:21 »
testirao od kuce do zadnje benzinske u gradu, pola litre u 10km voznje punog gasa... nasipao tamo do cepa, i vozio 50 do zadnje s druge strane, 7km i 0.23L, to je cca3.5L pri 50! prije mi je na 60 trosio ispod 3L..
oko skutera smrdi gorivo, al to je mozda od tog kad sam rastavljao karb, pa se rasulo po motoru... i jos nesto, u airbox mi lagano curi ulje dok je motor valjd ugasen, boja svjecice je ko kakao nesto, malo svjetlije, i suha je... a opet trosiiii.. dirao sam jedino saraf smjese onaj, da nastimam rad na leru, jer je bio inace nizak pa se gasio dok je hladan, a cok malo pali malo ne...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline bijesna glista

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Republika Vi
  • Moj Skuter: Runner4ever
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: -a
  • MojSpuh: nemam auspuh
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #4 : 07 Kolovoz, 2009, 20:20:20 »
Ja sam stavio MHR replicu,naspem pun rezervoar (u runnera) upalim napravim 48 km,kad ono rezerva tilta.Sta mislite sta je bilo?Isčupam crijevo od goriva iz karba kad ono lije gorivo iz vakum pumpe.....da,da.......Kad sam promjenio vakum pumpu potrosnja pala na nekih 5 L/100 km.
Op mala mic imam novi bic sjedni mi na sic ako neceš onda šic.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #5 : 07 Kolovoz, 2009, 20:55:18 »
kako je vec poznato, nedavno imao problema sa karbom, nije htio u leru radit, ocistio sam ga, slozio i nastimao. problem se javio kad sam nakon 3 dana trebao na benzinsku, napravio sam 80km i nasuo 4.7L u rezervoar  ??? ???
dosao sam kuci, odvrnio lagano saraf smjese da daje malo vise zraka, svjecica je svijetlo smedja, g#vn% mi je u 10km popilo pola litre benge... sta raditi?

A kaj je tu tak čudno ako je 70ccm koliko sam shvatio?
Po tome ispada da je to oko 5L potrošnje.... Moj hoče i 6.5 popiti kad mu se da.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #6 : 07 Kolovoz, 2009, 21:32:01 »
A kaj je tu tak čudno ako je 70ccm koliko sam shvatio?
Po tome ispada da je to oko 5L potrošnje.... Moj hoče i 6.5 popiti kad mu se da.

To je srerijala cista 50ccm i mali okretaji kroz ubrzanje, upola manji nego na tvom serijskom tgb-u...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #7 : 07 Kolovoz, 2009, 21:48:12 »
U jbte... Krivo sam shvatio.

Šerafić na frgi? Plovak? To mi pada na pamet... Vakum pumpica ne zatvara?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #8 : 07 Kolovoz, 2009, 22:53:36 »
danas radio na njemu, dosao, imam sta vidit, ispod skutera lokva osusena, nogara mokra, karb cijeli obliven bengom  ??? ???
rastavio ga, procackao, skinio crijeva od vakuma i benge, i povukao koji put da vidim jel valja vakum. valja. ocistio cijeli karb, osusio ga, napunio gorivom, upalio skut, napravio djir, 1/4 gasa, pola gasa, pun gas, svjecica svijetlo smedja. idealna. provjeravao karb, suh je trenutno. osao do vulkanizera, zamjenio rolne, ispada one 3.8 nisu bile 3.8, pogresne stavljene u kutiju, bile neke jebacki teske, stavio malossi 4.8 skut se preporodio, 15.5s do 50 naspram 20! vozao se sa frendovima, 25km pretezito pun gas voznje, litru taman nasuo, znaci 4L punog gasa, tako nesto sam uspjevao po osijeku izvlacit... mislim da se potrosnja vise-manje smirila..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #9 : 08 Kolovoz, 2009, 07:59:58 »
Najvjerovatnije ti plovak nije radio, pa ti je curilo gorivo, ti valjda nisi to opazio jer gorivo curi tek kad pumpica radi...
Ja sam jucer praznio rezervar u svojoj luni, kad sam iskopcao crjevo od goriva, luna je jos 20min radila na ler-gasu, samo od goriva u cjevima i karbu  :notworthy:
Normalne voznje moja neprelazi 2,5-3l, punim gasom popije i 4l bez problema...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna - Trosi i ide
« Odgovori #10 : 08 Kolovoz, 2009, 20:56:01 »
ma sve ovisi sta je tebi normalna voznja  :icon_biggrin:
sinoc je to bilo pun gas ruta 25km i 4L potrosnja, danas, milim 27km pri 50 na sat da bi popio litru, znaci 3.7L na 50, a prije par mjeseci pri 50 je trosio 2.5L..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre