Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Poliester set  (Posjeta: 10567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Poliester set
« : 17 Svibanj, 2009, 10:44:47 »
Nadjoh neko upustvo po kuci pa sam ga prekucao, mozda nekom zatreba...  :)

POLIESTERSKI KOMPLET

  Uputstvo za pripremu :

  PRIMJENA:   
 Za sitne popravke u domacinstvu (zastita betonskog krova, terase, bazena, spremnika) ili na ostecenoj karoseriji kola, kao I poliesterskog camca, te na raznim drugim poliester valovitim I ravnim plocama, betonskim I limenim djelovima, pravo rjesenje daje primjena poliester kompleta.
   Za uspjesnu popravku treba dobro pripremiti podlogu.Betonska podloga treba da je cista, suva I kompaktna (bez grudvica maltera, betona I sl.).Limena podloga na karoseriji odmascena, izbursena s odstranjenim ostacima predjasnjeg laka ili korozije.Poliesterska podloga takodje treba da je odmascena I izbrusena, a kada su ostecenja veca potrebno ih je isjecanjem ukloniti.
   Kod krpljenja rupe umjesto kalupa upotrebice se aluminijumska ili celofanska folija, koja ce sa unutrasnje strane biti presvucena samolepljivom trakom.Po otvaranju smole folija se lako skida.
   Rupe na betonu mogu se izravnjavati ili ispuniti poliesterskim kitom, a on ce biti napravljen od smole, ucvrscivaca I kvarcnog pijeska kao punila.

  IZVODJENJE POPRAVKE :
-Za rad je potrebna farbarska cetka I metalni valjak, pribor I ruke ocistiti nitro razredjivacem.
-Staklenu vunu isjeci prema velicini povrsine za popravku, a staviti onoliko slojeva kolika se debljina zeli dobiti.
-Ukoliko se popravlja neka posuda u kojoj je smjestena pjaca voda ili neke druge zivotne namirnice (rakija, vino) po otvrnjavanju smole mora se izvrsiti otparivanje toplom parom.
-Prije pocetka rada sve treba pripremiti kako bi se popravka obavila za petnestak minuta koliko je I smoli potrebno da otvrdne, kod popravke vertikalnih povrsina treba raditi vjesto zbog mogucnosti curenja smole niz zidove.

  KAD JE SVE SPREMNO POSTUPAK SE IZVODI NA SLEDECI NACIN :
1.Na ostecenu I izbrusenu povrsinu nanjeti cetkom smolu u koju je umjesan otvrdjivac I ubrzivac u datom odnosu.Potom staviti isjecenu staklenu vunu, najprije jedan sloj.Preko staklene vune preliti smolu I cetkom dobro I ravnomjerno natopiti, pa metalnim valjkom istjerati mjehurice vazduha napolje.Isti postupak ponoviti kod izrade vise slojeva.
2.Nakon sat vremena posto je smola otvrdila mogu se po potrebi poravnati neravnine brusnim papirom, kitovati ili lakirati, a takodje se moze uraditi I zavrsni premaz od smole, te njoj srazmjerne kolicine urzivaca I katalizatora.
3.Odnosi za otvrdnjavanje poliesterske smole su sledeci: na 100% smole dodati 3% komponente “U” (ucvrscivac), 2% komponente “K” (katalizatora).Susenje je za 7-12 min.
4.Komponenta “U” I komponenta “K” u komplet paketu predvidjene su za primjenu cjelokupne kolicine smole odjednom.Ukoliko se pripremi najprije polovina od ukupne kolicine smole I kolicine komponente “U” I “K” ce se smanjiti za pola I tako redom.

  ZASTITNE MJERE :
-Voditi racuna da se komp. “U” I  ”K” ne mjesaju zajedno jer je smjesa ekslozivna.U smolu umjesati najprije jednu, pa drugu komponentu.
-Ne smije se raditi u blizini otvorenog plamena I celicnih varnica (pusenje zabranjeno)
-Pazljivo baratati ocvrscivacem (organski peroksid, a u slucaju prskanja u oko, isprati oko sa puno vode I zatraziti ljekarsku pomoc).

Komplet pakovanje drzati na suvom I tamnom mjestu. Rok trajanja smole I komponenti nakon otvaranja je 10 mjeseci....


Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Poliester set
« Odgovori #1 : 24 Svibanj, 2009, 13:28:24 »
Bome dobro ti se dalo to sve prepisivat, al inaće kad kupiš taj set dobiješ i upute za rad s njim!!!! :toothy12: :toothy12: :toothy12: 
Inaće poliester otpada sa plastike!!!
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline Luka_B

  • Tržnica : (+10)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 335
  • Spol: Muški
  • Ispostava Istok
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia SR150
  • Moja Kaciga: Schuberth S1
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Poliester set
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2009, 20:51:55 »
Bome dobro ti se dalo to sve prepisivat, al inaće kad kupiš taj set dobiješ i upute za rad s njim!!!! :toothy12: :toothy12: :toothy12: 
Inaće poliester otpada sa plastike!!!

Zakaj mislis da odpada s plastike? Kod mene na runneru vec godinu dana ni pomakao nije, stavljano u 2 sloja...




Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Poliester set
« Odgovori #3 : 26 Svibanj, 2009, 20:59:02 »
ak je napravljeno kak spada ..da nema mjehurica i to..onda drzi ko avion...nema sta odpasti...
Under construction...