Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*  (Posjeta: 1160 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Pozdrav svima na forumu, novi sam pa ako imam grešaka u objavi slobodno mi recite. Trebam ozbiljnu pomoc jer skuter je krenuo u kompletnu obnovu ali zastoj je bio nakon generalke i objasnit cu sve ispod. Unaprijed da upozorim biti ce ao duze ::)

Znaci masina na skuteru je minarelli AC, prethodno na njoj je bio kit top performance ali je zbog stajanja 3 godine radilica propala i odlucio sam se na full generalku.
Blokovi rastavljeni, ocisceni i ponovno sklopljeni sa motoforce sportskom radilicom, SKF lezajevima i koyo semerinzima, DR Evo 70 cc kit, nova prirubnica i malossi karbon lamelice, dellorto 17.5 sa diznom 78 i airbox original sa novom spuzvom.
Masina ponovno montirana i spojeno sve i kurblao sam neznam tocno odprilike 2 sata i motor upali, ostavim ga da radi ispred kuce i malo dodavao milimetar gasa i skuter bi samo prekinuo rad i opet zakurblam i on upali  i tako drzim mal gas i nekad opet ugasi se. Tako je skuter radio 20-30 min i ja ga ugasim spremim u garazu jer je vec bilo kasno. Sutra ujutro idem upalit skuter nece nema boga nikakvog, pregledali sve i ispitali i otkrili da je semering na strani variomata ispao centimetar do 2 iz lezista i odlucim ga izvaditi i staviti novi. Nakon stavljenog novog semeringa krenuo opet kurblat i nista nije nikakve znakove paljenja pokazivao. Sve je imao iskru, vakum, gorivo, ulje, dovod zraka itd.. I nista ostavio sam ga tako i nakon 3 dana opet krenuo paliti skuter nije upalio al je pokazivao neke sitne znakove ono kad zakurblam ucinio bi onaj zvuk poznati trrr i tako 7-8 puta od 10 kurblanja. Stvarno je sve dobro montirano nigdje nema greske ali skuter jednostavno vise nezeli upaliti. Sve sam ispitao vise puta i nemogu vise razmisljat. Da skhter nije upalio uopce nakon generalke razumio bi i rekao da je nesto krivo sklopljeno ali kada je upalio i radio dugo ja stvarno vise nehznam. Za majstora nemam bas novaca zato sam probao okusati srecu ovdje. Također da napomenem skuter kada se stavi direkt gorivo u cilindar također nemore nikako zapaliti a svijecica je mijenjana nova i opet nista . Ako iko moze reci, pomoci bio bih zahvalan. :headbang:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #1 : 14 Veljača, 2022, 12:48:45 »
Koje su ti postavke karba? zašto tako mala dizna za 70cc kit?

ajde skini i očisti karb kompletno
Gilera Runner VXR 250 2004g
Honda X-ADV 750 2017g

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4267
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #2 : 14 Veljača, 2022, 14:50:00 »
nije to mala dizna, ja tu diznu imam na kartboxu, drevo i cc16 vec 3 godine, pitanje kak je ostalo slozeno..
moze bit da ti je filter zraka pre zatvoren jer je bilo vise verzija za minareli neki su imali manju neki vecu lulicu za zrak, jel upali bez filtera zraka?
cok?

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #3 : 14 Veljača, 2022, 15:39:33 »
nije to mala dizna, ja tu diznu imam na kartboxu, drevo i cc16 vec 3 godine, pitanje kak je ostalo slozeno..
moze bit da ti je filter zraka pre zatvoren jer je bilo vise verzija za minareli neki su imali manju neki vecu lulicu za zrak, jel upali bez filtera zraka?
cok?
Karburator je ciscen bezbroj puta i odlicno funkcionira, ali eto ja sam cak i zaboravio navesti da sam imao dellorto 12 i njega stavio da vidim jeli mozda problem u 17.5 karburatoru i opet nista karburator vuce i dobija sve a nema znaka paljenja. Probavao sam i sa filterom zraka i bez i nema pomaka.

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4267
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #4 : 14 Veljača, 2022, 16:11:55 »
dok si ga kurblao, ako si zalio benzinom, nece upaliti.. mozes imat iskru i benzin, al dzaba ako je zaliveno.. jesi probavao start sprej spricati na filter zraka?

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #5 : 14 Veljača, 2022, 16:33:22 »
 Treba stvit ispravnu svjecicu i probat upalit. Ako zalije svjecicu nakon 10 kurblanja uzalud se dalje trudit jer nema dobru iskru vise.
Ali ako jako zalije znaci da previse goriva pogotovo ako je el. Cok.

Sljedeci savjet je da ako ga upalis probaj se vozit, pa ces odma uocit ako treba veca dizna ili manja. Jer ovako ocito nije dobro
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #6 : 14 Veljača, 2022, 16:52:13 »
Treba stvit ispravnu svjecicu i probat upalit. Ako zalije svjecicu nakon 10 kurblanja uzalud se dalje trudit jer nema dobru iskru vise.
Ali ako jako zalije znaci da previse goriva pogotovo ako je el. Cok.

Sljedeci savjet je da ako ga upalis probaj se vozit, pa ces odma uocit ako treba veca dizna ili manja. Jer ovako ocito nije dobro
Znaci hoces reci da svijecica cak i ako baca iskru da ta iskra nije vise dobra? Inace svijecica je bila nova ngk kad je skuter prvi put upalio i onda sam nabavio istu takvu iridium i prvo je bila zalivena gorivom skroz i poslije toga vise uopce nije preplavljena nego mrvicu i to je to. Ako i je mala dizna u karburatoru svejedno bi trebao upalit zar ne?

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #7 : 14 Veljača, 2022, 17:55:10 »
to sta svjecica baca iskru ti ne znaci previse, puno puta sam vidio svjecicu da baca pa ne pali, ko ima iskustva skuzi po obliku i boji iskre da nece upaliti

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1105
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #8 : 14 Veljača, 2022, 20:03:44 »
Ja bi tu provjeravao redom sve. Kažeš  "Stvarno je sve dobro montirano nigdje nema greske" a ispao je semering, znači  nije dobro stavljen a možda ni zeger nije stavljen, znači ipak nije sve dobro složeno....

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #9 : 14 Veljača, 2022, 21:08:48 »
Kolko oces za tu betu? Ajde rijesi se muke i prodaj ju meni
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #10 : 14 Veljača, 2022, 21:38:05 »
Kolko oces za tu betu? Ajde rijesi se muke i prodaj ju meni
Sigurno vec 10. covik koji me pita to pitanje :toothy12: , ali skuter ostaje u mene zauvik pa sam ga rekao sebi napravit. Hvala svima na pomoci i savjetima sutra cu onda uzet drugu svijecicu pa javim jel stvarno do toga problem bio. ✌

Offline Dasta je16

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark 50
Odg: Beta ark 50 - Obnova komplet skutera- *Problem nakon generalke*
« Odgovori #11 : 15 Veljača, 2022, 22:10:02 »
Treba stvit ispravnu svjecicu i probat upalit. Ako zalije svjecicu nakon 10 kurblanja uzalud se dalje trudit jer nema dobru iskru vise.
Ali ako jako zalije znaci da previse goriva pogotovo ako je el. Cok.

Sljedeci savjet je da ako ga upalis probaj se vozit, pa ces odma uocit ako treba veca dizna ili manja. Jer ovako ocito nije dobro
Pozz, hvala na savjetu ocito iridium svijecica je bila losa nakon sta se zalila gorivom u vise navrata, kupio novu ngk u tokica i kresnuo nakon drugog kurblanja. Sad krece razrada masine pa cu vjerovatno napraviti i novi post sa daljnjim pitanjima i napretkom.  :headbang: