Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: potrosnja....  (Posjeta: 6652 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: potrosnja....
« Odgovori #20 : 21 Listopad, 2008, 22:22:33 »
ma pusti nexusa.ja pricam o 50 4T.Npr. moj susjed ima bezhou kineza i trosi po gradu oko 5 litara sto meni isto jako puno izgleda. :dontknow:

U jbt. 5 litara, ja bi se toga odmah rješio!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: potrosnja....
« Odgovori #21 : 21 Listopad, 2008, 23:24:44 »
ma pusti nexusa.ja pricam o 50 4T.Npr. moj susjed ima bezhou kineza i trosi po gradu oko 5 litara sto meni isto jako puno izgleda. :dontknow:

Da al računaj da taj Benzhou ima Gianelli silencer i gljivu  :icon_thumright: :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: potrosnja....
« Odgovori #22 : 22 Listopad, 2008, 09:03:47 »
ma pusti nexusa.ja pricam o 50 4T.Npr. moj susjed ima bezhou kineza i trosi po gradu oko 5 litara sto meni isto jako puno izgleda. :dontknow:

Da al računaj da taj Benzhou ima Gianelli silencer i gljivu  :icon_thumright: :toothy3:

fakat.to sam zaboravio napisat ali bez obzira to je ipak previse.Nece ga prodat zato sta se zena s tim vozi samo na posao i nazad sto je sve zajedno 5km dnevno. :laughing11:

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: potrosnja....
« Odgovori #23 : 22 Listopad, 2008, 11:38:38 »
5 litara na 100 je po mom jako velika potrosnja za 50 4t.. zip trosi do 3 litre a zip za tu lunu je vec ''motor''
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: potrosnja....
« Odgovori #24 : 22 Listopad, 2008, 15:00:20 »
ma pusti nexusa.ja pricam o 50 4T.Npr. moj susjed ima bezhou kineza i trosi po gradu oko 5 litara sto meni isto jako puno izgleda. :dontknow:
DEFINITIVNO PREVIŠE, PA NI Meni nebi trošio više da ga vozim do 70, onako na7500.8000 okretaja,užas, ja sam mislio da ti kinezi preko 2,5-3lNE piju!

Uvijek imas iznimki, ali kod kineza je sve moguce i ono cemu se najmanje nadas. To je porast potrosnje od ~100%

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: potrosnja....
« Odgovori #25 : 22 Listopad, 2008, 15:41:51 »
Gle, svaka čast... videl sam jednog baotiana kojeg bi čak i ja htel imat... Ima mi ga susjed već više od 8 godina. Piše mu TENK da se zove. Taj motor je za svaku pohvalu, nikad problema s njim...

Ali problem je u jednoj drugoj stvari. Ti kineski motori su PREjeftini da bi kvaliteta materijala i kvaliteta same izrade bili na nekoj razini isplativosti i zato se događa to da je jedna serija stvarno OK, a druga katastrofa u punom smislu te riječi!

Netko ko kupuje skuter 50ccm i nema 15000+ kn naravno da će kupit nešto u rangu 4-8 tisuća kuna u kojem se nalazi 95 posto kineskih marki na našem tržištu...

Netko ko se razumije radije će pokušat kupit dobar polovni dvotaktni motor za 6-8t kn i ista je vjerojatnost da će motor biti godinu dana ispravan, a često i više... A o performansama da i ne govorimo  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: potrosnja....
« Odgovori #26 : 22 Listopad, 2008, 16:19:10 »
Gle, svaka čast... videl sam jednog baotiana kojeg bi čak i ja htel imat... Ima mi ga susjed već više od 8 godina. Piše mu TENK da se zove. Taj motor je za svaku pohvalu, nikad problema s njim...

Eto vidis primjer za tenk. Prije 2 god ga kupio jedan poznanik, i on sav sretan sto ima novi skuter. U pocetku nam je bilo smjesno sto se zove tenk, a izgleda kao obicni baotian i isao je dobro s obzirom na masinu. I on je bio zadovoljan sa tim skuterom jedva tjedan dana i poceli su problemi. Skuter je visio po servisima jer nije htio paliti, propisao mu je prednji lajtung i dalje ne znam ni ja sto je sve bilo, da bi nakon par mjeseci taj skuter izgledao kao stara kanta. Kad je skuzio kakvo smece vozi nije ga stedio i izdrzao je jedno ljeto i na kraju je skuter bio razvaljen da nije bio u voznom stanju.

Nakon toga je rijesio tenka i uzeo runnera koji je vec bio karamboliran i slozen u fusu, ali uvijek je palio i vozio bez problema. Na kraju je i njega unistio, bilo je i sudara i npr. voznje sa rizola na cestu.....

Budala ce razvaliti svasta, ali runner je ipak izdrzao 2 godine i nije bilo banalnih problema i kvarova. Postoje sanse i za runnera da ce imati ucestalih problema, ali je to puno puno manje.


Sjecam se primjera kada sam prijatelju ustimao baotiana i isao je ok, isao je uvijek preko 60 po satu i to zadovoljstvo je trajalo oko 3 tjedna da bi crkao CDI.

« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2008, 16:23:33 SlowRider »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: potrosnja....
« Odgovori #27 : 22 Listopad, 2008, 16:34:34 »
Gle, svaka čast... videl sam jednog baotiana kojeg bi čak i ja htel imat... Ima mi ga susjed već više od 8 godina. Piše mu TENK da se zove. Taj motor je za svaku pohvalu, nikad problema s njim...

Ali problem je u jednoj drugoj stvari. Ti kineski motori su PREjeftini da bi kvaliteta materijala i kvaliteta same izrade bili na nekoj razini isplativosti i zato se događa to da je jedna serija stvarno OK, a druga katastrofa u punom smislu te riječi!

Netko ko kupuje skuter 50ccm i nema 15000+ kn naravno da će kupit nešto u rangu 4-8 tisuća kuna u kojem se nalazi 95 posto kineskih marki na našem tržištu...

Netko ko se razumije radije će pokušat kupit dobar polovni dvotaktni motor za 6-8t kn i ista je vjerojatnost da će motor biti godinu dana ispravan, a često i više... A o performansama da i ne govorimo  :dontknow:

Eto, ali to ljudi ne kuže, jebat mu mater, oni hoće 0km i svakakve piuzde materine i onda kad kupi kineza sa 0km, keeway i tome slično i sav ufuran stane sa mojim techom starim 6 godina i sa 18 000 km i ostane u dimu dalje mu ništa nije jasno, jer on ipak ima NOVI  skuter, jebiga, ljudi se ne kuže. Tata kupi mi skuter? Može sine, evo ti 3500kn i kupi si. tu svaka priča prestaje.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: potrosnja....
« Odgovori #28 : 22 Listopad, 2008, 16:49:30 »
Da dodam jos nesto. Nedavno sam promjenio gas sajlu na silverstoneu (starija zena vozi skuter), i vodilica od sajle na rucki gasa je vec na pola pohabana i ima dosta "piljevine" od plastike, gas sajla je za 1cm duza iako je na svim mogucim mjestima nategnuta do kraja, ali stvar funkcionira iako ima dosta praznog hoda na gasu. Prije toga je njezin muz nesto pokusavao i vecina glava na vijcima je poglodana i neznam koliko ce se to jos puta moci sastaviti i rastaviti jer se nosaci plastika trose od vijaka (nemaju limice), drito u plastiku.

Crijeva od benzina i vakuma su nakon 3 mjeseca doslovno trula, na dodir se mrve i to je bio uzrok povremenog gasenja skutera. Kazaljka od goriva ne radi.
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2008, 16:51:03 SlowRider »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: potrosnja....
« Odgovori #29 : 22 Listopad, 2008, 16:59:53 »
gle, ima likova kojima su kočnice propadale, gas se zna zablokirat, pukne blok motora...
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: potrosnja....
« Odgovori #30 : 22 Listopad, 2008, 20:06:09 »
S druge strane primjer kod mojeg ujaka:

Honda X8RS. Kupio ga godinu i pol prije mene. Motor je već podosta star al je malo vožen i garažiran i izgleda ko novi... Al vozi se samo po prašini i po šljunku.

U par mjeseci par puta mijenjal karike i klip ponekad, risevi na cilindru, pregrijava se... Motor sve zajedno ima oko 8000 km! A vele da je to jedna od najizdržljivijih mašina... Nebi se reklo po ovome, neko se gadno vara!

Nakon toga odnio ga u servis i reko da hoće SVE novo na njemu, i tak je i bilo, motor je dobro palio nekih mjesec dana kad opet sve po starom... I došo opet ja i reko mu da mu je auspuh zaštopan (po sedamnajsti put) i htel ga je zapalit sa benzinom... Ali ipak je poslušal i zamijenil auspuh i motor se preporodil... I od tog dana me gleda s malim rešpektom prema motorima, makar je on automehaničar po struci...

Ja samo znam da se meni nikad dosad niš nije zaštopalo na mojem motoru!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: