Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus 300ie problem?!  (Posjeta: 3330 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300ie
Gilera Nexus 300ie problem?!
« : 29 Lipanj, 2018, 20:40:08 »
Ovako problem je sljedeci ..uzeo sam Nexusa 300ie 2009god sa 17.5k km od prijatelja i on je radio normalno servis,(rolnice,remen,ulje,svjecica,ulje kocnica,getribe itd) motor je radio bez ikakvi problema jedno 7 dana i onda je poceo da se gasi sa vremena na vrijeme nekad samo u leru se ugasi a nekada je bilo prilikom pustanja gasa i kako obrtaji spadaju samo se ugasi,stanem upali on normalno   i nakon malo citanja skontam da im je cest problem dzek na injektoru i vidim da je i kod mene to problem mrdnem dzek rukom dok skuter radi i on se ugasi..drzim ga rukom skuter radi i cim ga pustim ugasi se.Uzmem ajde narucim nov injektor medjutim sad mi se opet isto gasi u voznji,na leru se gasi,prilikom manji obrtaja ili pustanja gasa puca iz auspuha ...probo sam injektor sa drugog nexusa ,kablo svjecice,lulicu,bobinu do toga nije...imal ko kakvih ideja  ili se susreco sa slicni problemima?
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2018, 21:45:58 Rossi1989 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera Nexus 300ie problem?!
« Odgovori #1 : 30 Lipanj, 2018, 08:31:40 »
za pocetak izvadi injektor van i provjeri dosjed i gumice injektora da nisu osteceni ili spresani, izuti,...
druga stvar provjeri dali injektor ima hoda na konektoru jer ako je dobio klimavi injektor ima sanse da je stokario i jack koji se spaja na glavu instalaciju
ako masina radi ispravno dok ga ti drzis a zeza dok ga pustis jos uvjek imas klimavi spoj

Offline Rossi1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300ie
Odg: Gilera Nexus 300ie problem?!
« Odgovori #2 : 30 Lipanj, 2018, 11:39:24 »
Provjerio sam i jedno i drugo i sve je oke..Nema vise tog problema da moras drzat konektor sad kad ga upalis gasi se na leru a na manjim otvorima gasa puca iz auspuha isto kao i na pustanju gasa se ugasi ..Da nije Lambda sonda u pitanju? Nekako mi ovo lici na siromasnu ili bogatu smjesu  ili posto mu je ler gas preko elektronike kontrolisan da nije nekim cudom se mapa izbrisala?

Offline Rossi1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300ie
Odg: Gilera Nexus 300ie problem?!
« Odgovori #3 : 30 Lipanj, 2018, 12:53:02 »
Sad sam bio u servisu na diagnostici i trazio mu da resetuje TPS jer sam naso u manualu nekom za 300ie ako se mjenja injektor ili bilo sta oko throtle body da je  potrebno da se TPS resetuje na sta mi je odg doticni da ostavim motor par dana pa ce pokusat on nesto da mi napravi rjesi...ovo su greske koje je pokazala diagnostika.

https://www.imageupload.co.uk/image/4BKF
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 21:32:16 Rossi1989 »

Offline Rossi1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300ie
Odg: Gilera Nexus 300ie problem?!
« Odgovori #4 : 30 Lipanj, 2018, 20:23:19 »
Evo nakon skidanja svih djelova sa drugog nexusa i postupkom eliminacije i dva dana rada napokon je rjesen problem pa da napisem ako kome u buducnosti se desi isti problem...Znaci probo sam sve sa drugog nexusa 300ie ..krenuvsi od kabla bobine,lulice,svjecice,bobine same,injektora,lambda sonde,senzora pritiska ulja,pumpe goriva ..sam TPS onaj ili kako se vec zove nisam probo jer nema svrhu drugi je kod itd...Na kraju rjesen problem skidanjem usisnog tijela tj leptira ali bez diranja potenciometra ler gasa jer on ima 6 ili 7 klikova i ako ga poremetis mora se stimat i spajat na racunar i resetovat TPS
Unutra je bilo doslovno na leptiru tj onom usisnom tijelu cijelom crno naslaga kao blato nesto..ocistio prvo leptir i to tijelo i vratim isto radi i onda ponovo skinem sve i ima u usisnom tijelu kao rupica sa unutrasnje strane i kako sam ja to skonto negdje je i taj potenciometar za ler gas povezan sa tom rupicom malom tj otvorom tim i njega uzmem sa Wd ocistim pa kontakt klinerom i onda cistim benzinom u sprici isperem i izadje i iz njega dosta smeca nekog,vratim sve na skuter upalio bez problema drzi ler gas normalno,ne gasi se,dosta mirnije radi i evo probo djir od 100km i sve super.
Nije mi bilo zao u ovlasteni servis odvuc i platit ali nemaju blage kod nas jednostavno onaj koji radi dns kad sam otiso na diagnostiku uzeo mi je samo za spajanje 20eura i nije htio resetovat TPS Nego je reko ostavi skuter pa cemo vidjet i naglasio mi da imaju vec Beverlya i Mp3 jednog sa istim problemima i da im stoje preko mjesec dana i da vjerovatno ce morat cijeli TPS narucit sa kljucevima i svim a on je ovako 500eura kod njih i naravno i meni je odma reko sigurno ste cackanjem spalili i vi TPS i morat ces novi uzet i tu ja vidim da on nema blage i zato nisam htio ostavljat  im skuter...Nakon ovog sto sam ocistio odem kod privatnog jednog majstora koji ima diagnostiku za Gileru i da mi opet provjeri greske i gle cuda nema ni jedne..on kaze sigurno da je bio leptir prljav i potencimetar taj ler gasa u usisnom tijelu i da je to zbunjivalo elektroniku. Eto reko da napisem iskustva svoja pa mozda nekom pomogne u buducnosti jer sam ja google sve forume i nigdje nisam naso adekvatno rjesenje za ovaj problem.

Ako kome zatreba u vezi resetovanja TPS i kad se resetuje evo za Nexusa 300ie.

https://www.imageupload.co.uk/image/4BAT

Ako kome zatreba injektor za 300ie ja sam ga naso na njuskalo hr kod nekog momka iz Zagreba-Chupsy na viberu i platio sam 54eura injektor nov OEM i radi bez problema,poslo mi momak na postu u Zupanju a otkupom,otiso provozo se digo paket sve super...
Navedeni servis u Tuzli mi je trazio 240 eura za nov injektor i kao moram cekat 15-20 dana da dodje.

« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2018, 21:30:22 Rossi1989 »