Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ponašanje kazaljke goriva Malaguti Madison  (Posjeta: 1347 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tuca

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison 200
Ponašanje kazaljke goriva Malaguti Madison
« : 07 Lipanj, 2018, 00:06:37 »
Pozdrav ljudi,

od nedavno sam vlasnik malaguti madisona 200ccm 2003g.
Naime, desilo mi se to da sam napunio rezervoar do čepa i nakon voznje od nekih 70km, kazaljka je već na malo preko pole, ja cu na 100km nasuti opet do čepa pa budem vidi koliko stane tačno što znači da je za tih 100km potrosio tooliko goriva.

Samo me nervira malo ta kazaljka, jer kontam da nije uredu ? Jer po ovome trenutno ako je malo preko pole to znači da je u njemu ostalo nekih 7L jer je 12 max rezervoar, što znači da je već 5 potrosio na 70 većinom otvorene voznje što mi bas i nema logike?

Pa da li je neko imao iskustva sa njihovim pokazivačima goriva itd, da li je potrebno mjenjati plovak ili šta da mu se radi?

Hvala i LP!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ponašanje kazaljke goriva Malaguti Madison
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2018, 08:14:40 »
vidi za pocetak kolka ti je potrosnja goriva na 100km preko 5l nebi trebala biti

moras uzeti u obzir da neki skuteri nemaju izbalansiranu nepravilnost tanka tako da kod nekih dok kazaljka pocne padati imas jos 20km do praznog tanka (stari raner)
ili ti ga ko neki malagutiji kojima igla pada do 1/3 i onda je na 1/3 cijelu vjecnost
jer jbg. nije progresivni volumen tanka

Offline Tuca

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison 200
Odg: Ponašanje kazaljke goriva Malaguti Madison
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2018, 00:18:12 »
vidi za pocetak kolka ti je potrosnja goriva na 100km preko 5l nebi trebala biti

moras uzeti u obzir da neki skuteri nemaju izbalansiranu nepravilnost tanka tako da kod nekih dok kazaljka pocne padati imas jos 20km do praznog tanka (stari raner)
ili ti ga ko neki malagutiji kojima igla pada do 1/3 i onda je na 1/3 cijelu vjecnost
jer jbg. nije progresivni volumen tanka

Na 100km je potrošio 4L  +/- nešto sitno, uglavnom 4l je potrošio na 100km a kazaljka je bila malo iza pola (prema praznom rezervoaru) što opet nije tačan pokazatelj, jer ako je potrosio 4 a stane 12, trebala bi da bude preko pola (prema punom).. ali nema veze, budem ga sprzio do kraja skroz pa budemo vidjeli, samo će biti glupo ako se upali rezerva vec na 150km pređenih kilometara, a u skuteru još 4L npr :))