Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bev 250 - opet problemi  (Posjeta: 3687 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tduic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Bev 250 - opet problemi
« : 19 Listopad, 2015, 14:06:52 »
Pozdrav,

Ako se netko sjeca, pisao sam o ovim problemima prije 2 godine, ovdje:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,88325.0/topicseen.html

Pa je bio ovaj nemili dogadjaj:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,88728.0/topicseen.html

E sad je taj Unibat izvolio umrijeti, ocitano 9.3V nakon bezuspjesnog paljenja neki dan.
Punio sam ga pocetkom 8. mjeseca te krajem 9., oba puta nakon 3-4 dana stajanja. Sad je isto bio pod ceradom 3-4 dana.
Regler je ok, 13.8V ler, 14.3V na djirima.
Dakle, zakljucilo bi se da trosi accu dok je ugasen, jer ako ga vozim svaki dan, to se ne dogadja.
E sad, da bi to ispitao, moram prvo nabavit novi accu, prikljucit minus, a plus na multimetar, pa na klemu.
Pretpostavljam da bi par desetaka mA bilo max sto bi trebao piti, ako treba napajati samo LCD i ledicu od blokade paljenja?
Dakle, struja i accu su jedan problem.

A drugi je i dalje onaj od 2013-e, dakle tesko paljenje na hladno i na toplo, bez gasa ne ide. Na hladno kad ulovi, drzi, na toplo kad ulovi ako odmah ne krenem ili ne drzim gas, ugasi se i onda moram duplo vise verglat da upali. Smrdi benz za popizdit dok pali. Digao je potrosnju sa 4-5 na blizu 6. I odnedavno je poceo prdit kad pustim gas.
Bio je prije nove godine na servisu, promijenjeno ulje/filter, svjecica, ociscen filter zraka, ulje u prijenosu, antifriz, te zamijenjena prirubnica od karba na glavu. Nije rijesilo nista. Pa je meho rekao da se vjerojatno prelijeva (plovak). Poslije nisam isao kod njega.

Eto, 2 problemosa, ako netko ima neku ideju, tu sam.
BTW, kolko je taj unibat CB10L-B ili yuasa YB10L-B u webshopu?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #1 : 19 Listopad, 2015, 18:16:34 »
otpoji klemu i spoji ampermetar
nesmije ti vuci struju dok je ugasen moze do 100ma zbog imobilizatora antene i gluposti koje jos ima

dok vidis da ti vuce pocni vaditi osigurace jedan po jedan dok potrosnja ne padne na 0 dok skuzis koji osigurac ti prekida potrosnju
vidi cemu sluzi osigurac i znat ces di je problem

kaj se tice akumulatora
stavi ga puniti i ostavi cijelu noc da stoji na stolu otpojen od svega pa ces znati da li je akumulator defektan i samostalno se prazni
ili ti nesto papa struju


cijena yuase bez popusta i icega je cca 260kn
unibata cca 170kn

Offline tduic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2015, 09:17:44 »
Ok, hvala.
Buduci moram probati bas s tim accuom, prvo cu njega ispitati. Punio se cijelu noc i jutros je punjac od Lidla pokazivao 13.3V i da je pun. Odspojio i dosao sad na posao. Kad se danas vratim u 4, to se moze smatrati stajanjem cijelu noc pa cu izmjeriti napon i onda se bacit na skuter.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2015, 10:09:54 »
os se minjati?  ;D dam ti sportcityja 200 za njega, pali ka mina, ne smrdi nista i trosi cca 4 po gradu

samo reci

Offline tduic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2015, 10:22:48 »
Hehe. Bev mi je preugodan za noge, ima visok vjetrobran, imam dekicu od tucana urbana za njega, 16'' kotace, morat ce biti malo vece sranje da ga se rjesim. Vidjet cemo sto ce donijeti buducnost... :)

Offline tduic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2015, 23:29:42 »
Dakle...
danas dosao s posla, spojio voltmetar na accu i bilo je 12.6V, cca 8 sati nakon punjenja.
Ok, odnesao accu na skuter i spojio ampermetar u seriju s plus klemom i accuom.
Ocitao 115 mA. Otvorio prednji poklopac i skidao osigurac po osigurac, kad sam skinuo sva 4, 100 mA.
Dakle, po svemu, srce previse struje.
Ona druga 4, trebalo je skinuti desni oklop, a to nisam nikad radio. Kad sam vidio service manual sto sve treba razmontirati, doslo mi slabo.
Te sic, te centralni poklopac, te nosac kofera, te ono te ovo...nisam imao vremena pa sam odustao.
Spojio plus klemu, ocitao voltmetrom 12.56V.
Krenem paliti, samo cujem neki klik (pretpostavljam relej) i nista. Opet probam, nista, samo neko zujanje.
Vec odustajem i probam jos jednom i krene anlasati i upali.
I spojim voltmetar opet na accu, 14.2V u leru. Dam gas, 13.7V. Cudno, trebalo bi biti obratno.
Probao sam par puta i isto uvijek, uvijek manji napon pod gasom nego u leru!?! Nikad prije nije bilo tako, nego obratno.
Nis, ionako morao kod kceri, upalio i vozio do nje i nazad, sve 5.
Veceras otisao na trening, isto upalio i do tamo i sad za nazad.
Eto, ako netko nesto moze iz ovog shvatit i koje daljnje mjere...
Pretpostavljam da moram skinuti desni oklop i vidjeti koji od 4 osiguraca smanjuje struju.
A kao i da nesto bas ne stima s relejem ili anlaserom. Jel ima anlaser mozda cetkice pa su one partile?
Uhh...

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #6 : 11 Prosinac, 2015, 13:29:40 »
i dalje pitam za zamjenu   :toothy9:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #7 : 18 Prosinac, 2015, 09:46:47 »
Dakle...
danas dosao s posla, spojio voltmetar na accu i bilo je 12.6V, cca 8 sati nakon punjenja.
Ok, odnesao accu na skuter i spojio ampermetar u seriju s plus klemom i accuom.
Ocitao 115 mA. Otvorio prednji poklopac i skidao osigurac po osigurac, kad sam skinuo sva 4, 100 mA.
Dakle, po svemu, srce previse struje.
Ona druga 4, trebalo je skinuti desni oklop, a to nisam nikad radio. Kad sam vidio service manual sto sve treba razmontirati, doslo mi slabo.
Te sic, te centralni poklopac, te nosac kofera, te ono te ovo...nisam imao vremena pa sam odustao.
Spojio plus klemu, ocitao voltmetrom 12.56V.
Krenem paliti, samo cujem neki klik (pretpostavljam relej) i nista. Opet probam, nista, samo neko zujanje.
Vec odustajem i probam jos jednom i krene anlasati i upali.
I spojim voltmetar opet na accu, 14.2V u leru. Dam gas, 13.7V. Cudno, trebalo bi biti obratno.
Probao sam par puta i isto uvijek, uvijek manji napon pod gasom nego u leru!?! Nikad prije nije bilo tako, nego obratno.
Nis, ionako morao kod kceri, upalio i vozio do nje i nazad, sve 5.
Veceras otisao na trening, isto upalio i do tamo i sad za nazad.
Eto, ako netko nesto moze iz ovog shvatit i koje daljnje mjere...
Pretpostavljam da moram skinuti desni oklop i vidjeti koji od 4 osiguraca smanjuje struju.
A kao i da nesto bas ne stima s relejem ili anlaserom. Jel ima anlaser mozda cetkice pa su one partile?
Uhh...
regler. E sad bi trebalo imati osciloskop i vidjeti naponsku karakteristiku na klemama akumulatora. Ukratko iduci korak je mjerenje struje do reglera koja dolazi sa namotaja, mislim da je to oko 30V izmjenicno, ako je taj napon uredu namotaji su ispravni a regler je za zamjenu. Ukratko sta si na klemama akumulatora izmjerio izmjerio si,ja glasam za regler jer unutra diode izgore i na klemama imas izmjenicnu struju koja ubija akumulator
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #8 : 18 Prosinac, 2015, 12:20:35 »
ja glasam za regler...

ja za zamjenu (opet)  :toothy9:

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #9 : 18 Prosinac, 2015, 13:09:41 »
Dakle...
danas dosao s posla, spojio voltmetar na accu i bilo je 12.6V, cca 8 sati nakon punjenja.
Ok, odnesao accu na skuter i spojio ampermetar u seriju s plus klemom i accuom.
Ocitao 115 mA. Otvorio prednji poklopac i skidao osigurac po osigurac, kad sam skinuo sva 4, 100 mA.
Dakle, po svemu, srce previse struje.
Ona druga 4, trebalo je skinuti desni oklop, a to nisam nikad radio. Kad sam vidio service manual sto sve treba razmontirati, doslo mi slabo.
Te sic, te centralni poklopac, te nosac kofera, te ono te ovo...nisam imao vremena pa sam odustao.
Spojio plus klemu, ocitao voltmetrom 12.56V.
Krenem paliti, samo cujem neki klik (pretpostavljam relej) i nista. Opet probam, nista, samo neko zujanje.
Vec odustajem i probam jos jednom i krene anlasati i upali.
I spojim voltmetar opet na accu, 14.2V u leru. Dam gas, 13.7V. Cudno, trebalo bi biti obratno.
Probao sam par puta i isto uvijek, uvijek manji napon pod gasom nego u leru!?! Nikad prije nije bilo tako, nego obratno.
Nis, ionako morao kod kceri, upalio i vozio do nje i nazad, sve 5.
Veceras otisao na trening, isto upalio i do tamo i sad za nazad.
Eto, ako netko nesto moze iz ovog shvatit i koje daljnje mjere...
Pretpostavljam da moram skinuti desni oklop i vidjeti koji od 4 osiguraca smanjuje struju.
A kao i da nesto bas ne stima s relejem ili anlaserom. Jel ima anlaser mozda cetkice pa su one partile?
Uhh...
regler. E sad bi trebalo imati osciloskop i vidjeti naponsku karakteristiku na klemama akumulatora. Ukratko iduci korak je mjerenje struje do reglera koja dolazi sa namotaja, mislim da je to oko 30V izmjenicno, ako je taj napon uredu namotaji su ispravni a regler je za zamjenu. Ukratko sta si na klemama akumulatora izmjerio izmjerio si,ja glasam za regler jer unutra diode izgore i na klemama imas izmjenicnu struju koja ubija akumulator

tehnicki moguce da se dioda preoptereti i da se od topline rastali pn spoj i postane vodic
fus metodom jedino kada bi odspojio aku na sekundu dok radi i metno voltmetar bi skuzio dal ima na klemama  istosmjernu il se blesira voltmetar zbog izmjenicne  :dontknow:

« Zadnja izmjena: 18 Prosinac, 2015, 13:12:36 anabellas »
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bev 250 - opet problemi
« Odgovori #10 : 18 Prosinac, 2015, 23:41:49 »
Napon ti je ok, za "klik" provjeri masu do anlasera.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<