Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50, Pocetak  (Posjeta: 832 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Redd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Runner 50, Pocetak
« : 19 Lipanj, 2015, 20:16:55 »
Lijep pozdrav, novi sam ovdje tak da ako sam falio temu il nesto slicno nemojte zamjerit.

Ovak, nije da se razumijem bas u skutere pa sam odlucio ovdje postavit nekoliko pitanja da vidim sto biste mi vi savjetovali.
Dakle kupio sam Gileru Runner 50, 2003/4 godiste, eh sad mene zanima par stvari kak bi ja mogao malo je poboljsati.
Krenimo od starta, kada davam gas, ne hvata ga odmah nego moram veci gas dat da bi motor se pokrenuo no onda kasnie ide normalno ali bi ja volio znati ak se moze to kak popravit da bi nakon cim dam gas on krene.
Dalje, motor mi se dok je hladan i kad ga idem palit, on se ugasi, nema minimuma osim ak ne dodajem gasa no to nebi trebalo bit tako zar ne?
Onda bi me zanimalo sto se tice auspuha koj bi mi najvise odgovarao i dali se ista postize s time te zadnje pitanje, dali mi se isplati kupovat nove plastike za skutera ili je bolje ga samo prefarbat cijelog te koliko bi to kostalo od prilike.

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Runner 50, Pocetak
« Odgovori #1 : 19 Lipanj, 2015, 20:36:46 »
to sto ne hvata gas odmah stvar je u federima kvacila, vjerovatno su stavljeni tvrdi pa hvata na visljim okretajima
ako tak tesko pali hladan znaci da ti je el.chok otisao, mozes ga provijerit dal radi na shemu da dok je hladan skines chok i izmjeris duzinu igle, vrati to sve upali nek radi 5 min da se zagrije pa ugasi i skini opet chok, igla bi trebala  biti spustena nekoliko mm, ako nije znaci vrisnuo
auspuh preporodi ubrzanje skutera, dakako da se isplati no uz njega se mjenjaju rolice, federi, cak i glavna dizna goriva je pozeljna
ne isplati se kupovati nove, osim ak je uber jeftino,bolje ga bojati tama ide po tvojoj zelji i bojanje cc 100 eura
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Runner 50, Pocetak
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2015, 00:08:47 »
Sta kompliciras ako ti je lik rekao da mu radi normalno kad se zagrije motor,znaci da je ispravan cok samo vjerovatno daje viska goriva pa se motor gusi. Za bolji start stavi mekse opruge kvacila,auspuh neki tipa Leovince,potrazi malo koji najbolje odgovara za serijalu. A jeftinije ti je dat nekome da zavari te plastike ili pogledaj sam kako jer je lako,a farbat isto mozes sam. Plastike prvo izbrusis vodobrusnim 500,onda stavljas plastik prajmer pa boju pa lak...Sve detaljno imas vec na forumu

Offline Redd

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Runner 50, Pocetak
« Odgovori #3 : 21 Lipanj, 2015, 21:00:17 »
Ma sutra idem na servis, necu ja nista oko toga cackat da jos nebi nesto krivo napravio. Pa cu vidjet sto ce on rec pa nek mjenja. Jer danas dok se nas dvoje vozilo na njemu po manjoj uzbrdici motor mi je gubio gas i odjednom kao da ga dobije i onda se krene ugasit i tako naizmjenicno..