Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter nece da pali na anlaser  (Posjeta: 11575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Skuter nece da pali na anlaser
« : 29 Svibanj, 2015, 21:07:50 »
Pozdrav prijatelji
Evo ovako sad nakon sto sam skuteru uradio generalku skuter pali od 2 puta na kurblu bio hladan ili vruc a na anlaser ni naopako nece kako god da pokusam nemoze on vrti kao lud ali nista kao da krene da upali i opet samo nastavi verglat svijecica baca iskru stavljana i nova i polovna gorivo ima svijecica je smedze boje filter goriva i zraka novi ponekad uspijem da ga prevarim i on upali skuter vuce pravo dobro akumulator je fiamm 9ah gel pun da puniji nemoze biti automat ispravan anlaser pregledan cetkice zamjenjene kolektor ociscen anlaser podmazan bendix uredan ispravan probavao paljenje sa gasom bez gasa pokusao sa bogatijom smjesom sa bogatijim zrakom ali nista opet samo vergla ali nepali a skuter je  sprint eagle 70cc polini sport  Nov klip i karike radilica lezajevi semerinzi 16mm tekei 72 dizna malossi red sponge vakum ventil nov a cilindar je imao blagi ris a u razgovoru sa prijateljem rekao mi je da skroz sitni smirgl papir neznam tacnu gradaciju da komplet cilindar predzem ispoliram kako bi taj ris nestao i to sam ucinio
i da ako je to bitno ponekad neravnomjerno radi na leru pa se svako malo ugasi ali samo hladan
ako mozete da mi kazete sta i kako da pogledam i da uradim da bi i to osposobijo

unaprijed se zahvaljujem  na odgovoru

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2015, 22:27:25 »
Moguće da masa nije spojena, uzmi onaj kabel za spajat akumulatore i jedan kraj na - pol akumulatora, drugi negdje na mašinu pa probaj
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2015, 21:22:20 »
Probano i ovo sa masom ali nije do toga skuter vergla kao lud ali nista evo sad sam detaljno pregledao prirubnica je sva ispucala sa unutrasnje strane i ima mala rupica na njoj na onom spoju gdje idu sarafi pocela se uvijati i krivit i jedan komadic gume koji je otpao sa nje je zapeo u lemelici pa cu probati i viditi da li je do toga javljam rezultate
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj, 2015, 21:24:40 zajaJTD »

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #3 : 31 Svibanj, 2015, 12:47:14 »
Kakv čok imaš ? Mislim da ti čok ne radi.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #4 : 31 Svibanj, 2015, 13:22:09 »
Kazes bendix? Jel bas bendix bendix onaj zupcanik sto iskoci, ili je kuplung anlasera onaj kao ploca koji ima 3 valjcica?
Ljudi znaju podmazati to cudo, a i opcenito s vremenom proklizuje  pa nemas potrebne okretaje na samoj radilici.
Ako nije to onda taj motor ne pali na zub.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #5 : 31 Svibanj, 2015, 17:21:07 »
Imam automatski cok koji bar mislim da uredno radi jer hladan na drugu kurblu upali a vruc malo teze  ali probat cu i njega.

A na bendix mislim ono kvacilo anlasera ono kao disk mislim da je uredno tj. ne proklizava

hvala na odgovorima

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #6 : 31 Svibanj, 2015, 21:02:05 »
mislim da ti i glavna dizna treba veća
hhhhhhhh

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #7 : 31 Svibanj, 2015, 22:37:51 »
Prije nego sto cu raditi masinu tj. prije nego sto ce mi se pokvariti skuter doslo je do pucanja iglicastog lezaja u klipu i to je prouzrokovalo kvar a inace skuter je imao smedzu svijecicu na svim otklonima gasa ali imao sam svakako namjeru nabavit 74 ili 76 diznu da probam i nji hvala na odgovorima

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #8 : 05 Lipanj, 2015, 18:06:30 »
Pozdrav evo promjenjena prirubnica i ovi zupcanici i skuter opet tesko pali pregledan i cok skidan stavljana ruka preko usisa kad pali da kao simulira cok ali opet nista ali kad skuter upali radi kao mina vuce super radi bez ikakvi problema kad se ugasi opet nekad dobro upali a nekad opet sve po starom

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #9 : 05 Lipanj, 2015, 20:59:16 »
Prijatelji mozel pomoc skuter mi je potreban pravo da mogu ici na posao sa njim

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #10 : 05 Lipanj, 2015, 21:09:22 »
Provjeri cok. I ja bi probao s drugim karburatorom

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #11 : 05 Lipanj, 2015, 21:22:14 »
Ok provjerit cu iako je provjeravan prije 4 dana evo maloprije skuter samo probao ali skuter nece da pali ni na alnaser ni na kurblu kupijo novu prirubnicu i zamjenio skuter je palio i isao provjerio sam i usisne lamelice znaci jedna lamelica tj. onaj jedan njen krak posto ima dva malo slabije dihta tj. malo kroz njega ulazi svijetlosti a lamelice su fabricke limene i znaci skuter kad uspijem prevarit da upali ide najnormalnije stima da mu malo nekad dodze da nece gas da primi ali inace ide najnormalnije cim ga ugasim opet ista procedura tj. nece da pali skroz slabo verglam kurblam i uspijem nekako da ga upalim i sve tako ukrug

a drugi karburator jedinom da kupim sa manuelnim cokom jer nemam da posudim nema niko
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2015, 21:25:11 zajaJTD »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #12 : 06 Lipanj, 2015, 14:51:26 »
Odgovor na PP(jer ti je pun inbox): Ako on tek nakon 30 kurblanja ima goriva na svjecici, onda nesto ne stima sa dovodom goriva. Mogu biti dvije stvari: ili ti ne valja vakuum slavina pa ne propusta gorivo, ili se zbog tog lufta na lamelici ne moze napravit vakuum u fergazeru koji ce potegnut gorivo. Mozda je jedno, mozda drugo, a mozda oboje. Dovod gorivaces testirat na nacin da crijevo koje ide od nje u fergazer odpojis, i kada zakurblas ili anlasas skuter, na nju mora teci benzin. Ako ne tece, problem je u vakuum slavini ili u lamelicama. Zrak vrati na krug i pol do dva otvoren, a iglu stavi na sredinu. I pregledaj filter zraka kakav je, da se nije raspao od starosti.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #13 : 06 Lipanj, 2015, 14:52:17 »
Odgovor na PP(jer ti je pun inbox): Ako on tek nakon 30 kurblanja ima goriva na svjecici, onda nesto ne stima sa dovodom goriva. Mogu biti dvije stvari: ili ti ne valja vakuum slavina pa ne propusta gorivo, ili se zbog tog lufta na lamelici ne moze napravit vakuum u fergazeru koji ce potegnut gorivo. Mozda je jedno, mozda drugo, a mozda oboje. Dovod goriva ces testirat na nacin da crijevo koje ide od rezervoara u fergazer odpojis, i kada zakurblas ili anlasas skuter, na nju mora teci benzin. Ako ne tece, problem je u vakuum slavini ili u lamelicama. Zrak vrati na krug i pol do dva otvoren, a iglu stavi na sredinu. I pregledaj filter zraka kakav je, da se nije raspao od starosti.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #14 : 06 Lipanj, 2015, 19:41:28 »
Da zaboravio sam napomenuti da je vakum pumpa nova montirana i opet je provjerena za svaki slucaj i uredno radi karburator je nastiman na 1.5 krug tj. ostavljen je na njvisljim obrtajima kad sam stimao karburator i lijepo prima gas i da evo sad mi upali i na kurblu i na anlaser ali mu treba malo vremena malo sam pokusao da ustimam lamelice i sada samo na jednoj strani blago se vidi da na nju ulazi zrak znaci skuter vergla polomi se verglajuci i ponekad upali bez gasa a nekad sa gasaom a skidao sam cok i tada bolje pali sa skroz skinutim cokom ne odma ali zavergla i upali a cim prstom zatvorim rupu gdje bude cok odma se ugasi ili moram drzat ga pod gasom i tad radi ako mozete da mi kazete na sta sumljate da uspijem rijesiti kvar

Izvinjavam se na ovoliko opsirnom tekstu ali se nadam da sam dobro objasnio da mi mozete pomoci

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #15 : 06 Lipanj, 2015, 20:01:26 »
MA onda ti je fušerski čok, čim ti možeš sa čokom regulirati paljenje onda tu nešto ne štima , ili je do samog karaba problem.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #16 : 06 Lipanj, 2015, 21:07:35 »
Evo upravo sad stigo sa malo duze voznje skuter vuce super dobro ide pravo i cim sam stao pred kucom i ugasio da i tjeo ponovo da upalim nece vergla ali nece i par puta lupim na kurblu nogom i od recimo 4 puta upali ali sa gasom. Probat cu sa drugim cokom a sta bi trebao da uradim ovom sad karburatoru a ukoliko trebadnem mjenjat karburator da li bi mi ogovarao 17,5mm dellorto ili neka druga marka.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #17 : 06 Lipanj, 2015, 21:46:11 »
Ma serijski pijađo je smeće. 17.5 dellorto oriđiđi je kvalitean ali ne diraj karb probaj sa drugim čokom.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da pali na anlaser
« Odgovori #18 : 06 Lipanj, 2015, 22:33:27 »
Ok probat cu hvala na odgovorima  :hello: