Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG čok  (Posjeta: 525 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
NRG čok
« : 06 Listopad, 2013, 11:48:51 »
Mislim da imam neispravan čok.
Mjerio sam otpor, varira između 20 i 300 Ohma, mijenja se tokom mjerenja. Ako sam dobro razumio prema informacijama skupljenim s neta otpor bi trebao biti 25-30 Ohma.
Nisam probao spojiti čok direkto na akomulator jer je prazan, sad se puni pa ću to napraviti. Koliko sam skuzio trebao bi imati hod od 4-5mm ako je ispravan.

Još jedna stvar zbog koje sumnjam na čok je potrosnja (5 - 5,5 l) i variranje ler gasa.
Ler je uglavnom 2500 o/min, ali 30% vremena je niži pa je 1500-1700. Neću ga narihtati da je ovih 70% vremena tako nizak jer mi se onda 30% vremena gasi zbog preniskih okretaja.
Možda je potrošnja takva zbog visokog lera? A ler je visok zbog neispravnog / otvorenog čoka?

Kod rastavljanja čoka sam u bužiru našao jedan konektor koji nije spojen, a nema se ni gdje spojiti jer ih je ukupno 3. Palo mi je na pamet da se taj možda spaja umjesto konektora el. čoka ako se isti zamjeni mehaničkim, konektor odgovara. Jel to točno, zna li netko zasigurno? Stavit ću fotku samo da instaliram HTC sync

Jel itko naručio ovaj čok ikakvi su komentari:
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2272&category_id=160&keyword=e+cok&option=com_virtuemart&Itemid=142

Hvala
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG čok
« Odgovori #1 : 06 Listopad, 2013, 11:59:57 »
Ler bi morao biti na potpuno zagrijanom nrgu 1800 okr

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
Odg: NRG čok
« Odgovori #2 : 08 Listopad, 2013, 11:00:18 »
nije problem namjestiti ler ako je uvijek isti, ali kad skuter ima problem da nekad radi na visim a nekad na nizim okretajima onda treba ici na opciju da se na tim nizim ne gasi.

uglavnom, rastavio sam cok, vidio da je jedna zica bila odspojena- zato je otpor varirao. ponekad je imala kontakt a ponekad nije. mozda je zato ler varirao. slozio to, probao par puta direkt na akomulator- radi, grije se, igla ima hod od kojih 3,5mm. e sad, mjerio sam napon na upaljenom motoru na konektoru coka, tamo di je izmjenican- daje mi 2 Volta? nebi i tu trebao biti 12? unatoc tome, cok se i na skuteru grije, ali ne znam jel dovoljno. otpor ide od 8 Ohma do 20 Ohma, ovisno o zagrijanosti. nisam se jos dovoljno vozio da vidim ima li i dalje dva moda, ler gas sam sa tih 2500 spustio na 1800 pa cemo vidjet.. ak opet pocne radit na tom drugom modu onda se bu zgasil, nee..

inace, ocekivao sam vise odgovora, ili se stalno ponavljaju isti problemi pa vam se neda tipkat ili tu zalaze styleri
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline Cage

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG Power, ex SR172
  • Moja Kaciga: Nolan N61
Odg: NRG čok
« Odgovori #3 : 08 Listopad, 2013, 18:48:48 »
evo, nakon voznje mogu utvrditi da ler gas uglavnom padne na zeljene okretaje u vecini slucajeva, dok samo ponekad ostane na 2500- nekad duze nekad na samo par sekundi. pitanje je sto ga zadrzi na tim okretajima.
mozda lagano krepava taj materijal sto se grije i siri, recimo da vise nema dovoljno povecanje volumena pa je i hod igle manji, pa ne zatvori koliko treba. tada mogu ocekivat da ce s vremenom postajat sve losije.
ako je tako bilo bi dovoljno kupiti sam tu plocicu tog materijala koji se grijanjem siri i zamjeniti je, vjerojatno bi kostala svega par kuna, ali je pitanje moze li se naci tek tako u slobodnoj prodaji
dođe novi user i naravno pita "razlika između zx-a i rr-a" (klasika), neki korisnici mu jebu mater, prijete mu smrću, šalju mu privatne poruke da će mu doći na kućnu adresu, izrezati mu jaja, iščupati oko, israti mu se u očnu šupljinu, svršavati mu p

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...