Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa  (Posjeta: 793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« : 18 Ožujak, 2013, 13:24:27 »
Nesto me zanima, a neznam kako bi to u praksi trebali biti...

Znaci, mislio sam za jedan projekt otpilati blok odmah gdje prestaje karter, da mi samo masina ostane s variomatom...
e sad, mislio sam raditi remenicu na osovini jednoj koju bi to trebalo pokretati..

ali brine me hoce li masina onda imati snage za to zavrtjeti u startu, jer inace nazad postoji kuplung za sam start...
na quadu je to rijeseno bez kuplunga tako da radilica vrti remen i onda s okretajima on uhvati grip na variomatu i pocne normalno raditi...

moje razmisljanje je da ako se tako napravi na knap kao na skuteru, da bi radilica stalno vrtjela remen i polutku i to bi na leru islo kad je bez opterecenja, a mozda i s njim, ako nije dovoljno veliko da remen proklizava...

tako da imam ideju da se napravi to tako da remen ne bude zategnut , tj ne stoji na osovini radilice, nego iznad, i da ga variomat tek kad se malo rasiri hvata i pri okretajima krece, ali neznam bi li se variomat na leru rasirio odmah kad ga remen ne pritisce i bi li opet kretao odmah...



« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2013, 13:31:03 Drnda-1 »
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #1 : 18 Ožujak, 2013, 13:35:06 »
kak ti to misliš napravit?sa fiksnim remenicama?di bude osovina s remenicom?kak ide dalje prijenos na kotač?
nisi objasnil baš najbolje ni kaj oćeš postić ni kak radi točno na quadu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #2 : 18 Ožujak, 2013, 13:42:37 »
krenimo od quada, na njemu je nepomicna polutka prva, pa remen pa variomat, remen nije na osovinu naslonjen nego otprilike na trecini visine polutke, nazad nema kuplung nego samo remenicu pomicnu, na leru proklizava remen i kako das gasa rasiri se variomat i uhvati remen i krene normalno kao i skuter dalje...

a na ovo sam mislio na zadnju osovinu istokariti fixnu remenicu onako velicine variomata ili malo manju, koja svojom vrtnjom vrti osovinu jer je sve fixno, remenica nema mjesta za sirenje, i zavarena ili sarafima stegnuta za osovinu... nebitno...

znaci kotaci su fixni na osovini kao i remenica, i vrtnjom remenice se i kotaci vrte, a sama osovina prolazi kroz lezaje  ...
koristio bih znaci vario i masinu 50ccm piaggio, i remen od piaggia, znaci po mome nekom planu, masina je malo ispred osovine, razmak je toliko da remen ne stoji nategnut na variomatu kad sve miruje, nego kao i na quadu  na trecini visine variomata...


ako jos nesto treba, samo recite.. ipak je jos sve u mojoj glavi...

predug mi je kompletan blok pa bih na taj nacin radio...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #3 : 18 Ožujak, 2013, 13:47:00 »
A jel ima na kvadu neki feder ili nesto slicno sto ce drzat variomat na mjestu do okretaja kad se treba spojit sa remenom? Jer, i na leru je centrifugalna sila velika i ne kuzim kako bi variomat koji ima kanale i utege (rolice) u sebi ostao na mjestu ako ga bas nista ne sputava

Sent from my HTC One X


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #4 : 18 Ožujak, 2013, 13:51:45 »
nema, montira se na radilcu i zategne.. evo slika ako pomaze,, mozda imam jos koju kad sam rastavljao...
samo sad razmisljam kako napraviti paljenje preko kurble u tako malo mjesta...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #5 : 18 Ožujak, 2013, 13:55:16 »
dobro,sad sam uspel skužit :P
uglavnom ako imaš napred variomat koi radi onda moraš imat i iza pomičnu polutku ko i na skuteru,inače kak bi funkcioniralo to dok variomat krene dizat remen a on nema di upadat u polutku?znači natezalo bi remen i nebi dizalo do kraja nego onolko kolko dozvoljava fiksna polutka..
ako to radiš ili moraju bit obje polutke fiksne,ko na motoru lanac i lančanici ili obje pomične ko na skuteru variomat i polutke.
fiksni prijenos bi trebalimat getribu da radi kak se spada,da more krenut uopće i dić okretaje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #6 : 18 Ožujak, 2013, 14:01:45 »
alfa, kad je na trecini varia remen, mislim da bi se on na leru prosirio do remena, znaci izasao bi vario dok ne napne remen, ali nebi imao snagu sa tim okretajima da vrti remen, nego bi ajmo reci lagano klizio sve dok ne das gasa kad bi centrifugalna sila porasla...


a steef, vidis o tome nisam bas razmisljao... mogao bih recimo staviti od skutera polutke, samo bih izvadio lezaje, tako da za jednome dijelu osovine ostavim zadebljanje, i do toga ih naslonim, a sa suprotne strane ih stegnem da se ne vrte na osovini.. mislim da bi se one mogle siriti normalno, a bile bi fixirane za osovinu, jer vise na stoje na lezajima...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #7 : 18 Ožujak, 2013, 14:18:38 »
kak to bude opće funkcioniralo bez getribe ako staviš polutku druto na osovinu na kojoj su kotači?  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #8 : 18 Ožujak, 2013, 14:26:45 »
znaci, zadnja polutka ide na osovinu fixno, ali ima funkciju sirenja, svojom vrtnjom pokrece osovinu, za razliku od skutera gdje zvono vrti...

znaci, remen je na trecini variomata, centrifugalna sila bi u teoriji trebala izvuci vario do tocke kad pocinje dirati remen, ali ga nemoze napeti jer je premala snaga da savlada otpor koji pruza polutka da se okrene, kad bih dao gasa, povecala bi se vrtnja radilice i sila koja pritisce remen, i on bi krenuo znaci sa trecine variomata puniti prema kraju, a naravno, tada bi se i zadnje polutke sirile i povecavale brzinu vrtnje osovine...

masina bi trebala pokretati vozilo sa mozda 30kg tezine ukupne , tako da bi ajmo reci 2-3 puta manje opterecenje imala nego na skuteru...


na quadu ovaj sistem funkcionira , tako da mislim da bi i ovdje trebalo... jedino mi trenutno pada na pamet da iako je polutka fixna na osovini, pri stezanju da je dodiruju gumene podloske ili nesto toga tipa da smanji torzijski napor pri startu.. tj udar na same polutke..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #9 : 18 Ožujak, 2013, 14:45:48 »
ha probaj..al nisu bezveze još zupčanici između kotača i polutke na mašini od skutera  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pilanje bloka i skidanje zadnjeg dijela prijenosa
« Odgovori #10 : 18 Ožujak, 2013, 16:05:29 »
a vidjeti cemo, trebam naci negdje usis, jer se ovaj raspao, i cekam jedne namotaje kako bi ove sto ne  daju struju skinuo sa srke  :toothy12:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta