Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pitanje tuninga kymca super 9  (Posjeta: 1167 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pale155

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Super 9
  • Moja Kaciga: AGV
pitanje tuninga kymca super 9
« : 13 Lipanj, 2012, 11:00:06 »
dakle pitanje je sljedece, imam gorenavedeni kymco super 9.
nasao sam ovo:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,70538.0.html

konkreteno me zanima sto se dobiva samo sa ovim kitom? znam da treba uvijek i spuh zamjenit, ali to bi pokusao nekako izbjec,
jel ne zelim da mi spuh probija usi i da ga cuje gluhi deda u zagorju kad ga upalim u zg, kuzimo se jel :D

sad mene zanima, dali je to sve sto mi treba za upgrade?
radim na autima vec jedno vrijeme, amaterski i doma sam. koliko je to zahtjevno zamjenit? malo je glupo pitanje, ali me zanima dali se upustit u takvo nesto bez specijalnih alata, tj dali su oni uopce potrebni?

Hvala

Offline lukaex1t155

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pgz
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #1 : 13 Lipanj, 2012, 15:05:48 »
dakle pitanje je sljedece, imam gorenavedeni kymco super 9.
nasao sam ovo:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,70538.0.html

konkreteno me zanima sto se dobiva samo sa ovim kitom? znam da treba uvijek i spuh zamjenit, ali to bi pokusao nekako izbjec,
jel ne zelim da mi spuh probija usi i da ga cuje gluhi deda u zagorju kad ga upalim u zg, kuzimo se jel :D

sad mene zanima, dali je to sve sto mi treba za upgrade?
radim na autima vec jedno vrijeme, amaterski i doma sam. koliko je to zahtjevno zamjenit? malo je glupo pitanje, ali me zanima dali se upustit u takvo nesto bez specijalnih alata, tj dali su oni uopce potrebni?

Hvala

auspuh bez kita moze,a obrnuto nikako ,znaci moras stavit rezonantni auspuh i treba ti veci karburator min 17.5 ili 19mm
ako nisi dosad to radio,ili radi s nekih ko malo vise zna ili procitaj tu po forumu ima dosta toga o tome i sve ti je objasnjeno

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2012, 15:10:28 »
nije da sad serem zato što ja to prodajem.

zašto ne bi mogao ići kit na serijski auspuh? dobit ćeš bolji start, više momenta, bolja međuubrzanja, i krajnja bi se malo trebala  popraviti. istina da bi sa rezonantnim auspuhom stvar bila još bolje ali ako ti smeta buka može sasvim dobro raditi i na serijskom auspuhu.

od alata ti ne treba ništa, sa malim setom gedora i špicangama za stavit osigurače na klip rješiš sve.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2012, 15:10:44 »
pa more vozit bez auspuha,samo je pitanje kolko bude izvukel iz kita onda...
ako oćeš neki tiši auspuh,uzmi leovince touring ili gianelli go,oni su malo jači od serijskih a tihi su podosta
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline pale155

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Super 9
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2012, 15:37:50 »
odlicno, to su informacije koje su mi trebale, procitao sam vise manje sve sto sam nasao na forumu, sto se tice diy-a.

cini mi se dosta jednostavno, ako se pazi na neke detalje.

kolko kostaju ti aftermarket auspusi, ali kazem iskljucivo neki koji nisu preglasni. dali bi pomoglo izbacit kat iz serijskog? cisto vucem paralelu sa autima, pa mi logicno da bi i ovdje pomoglo.

takoder sam nasao da bi bilo dobro promjenit prjenosni omjer, na primaru ako se ne varam. di to nabavit? tj ko to prodaje? nadam se da nisu neke basoslovne cifre u pitanju.

dal mjenjat i rolice, jal sam cuo da se njih prvo mjenja, koja je fora sa njima? kak funkcioniraju?

2gumy- jel imas ti eventualo i karb koji bi isao na ovo?
« Zadnja izmjena: 13 Lipanj, 2012, 15:41:22 pale155 »

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2012, 20:36:09 »
što se tiče montaže klipa- cilindra moraš paziti na karike da dobro sjednu na utore u klipu da ih ne slomiš dok budeš navlačio cilindar, i na osigurače klipa da dobro sjednu jer će u protivnom izletiti kad se motor upali i napraviti sranje.

budući da je zračno hlađenje nemaš posebne zajebancije s brtvama i vodom.

za prijenosni omjer ćeš najbolje vidit sam kad bi to složio kolika će bit maksimalna brzina, te na kojoj brzini će variomat izgurati remen do kraja i krenuti "prevrtavanje" motora. ako treba duže potraži na scooter centru kolko košta primar (70ak e je za druge mašine), ili ako ima neka kymco mašina koja možda ima duži prijenos pa komplet sve prebaciš (ujedno i jeftinija solucija)

za rolice ćeš isto vidjeti, s njima ubiti štimaš kako će motor raditi, lakše rolice više okretaja, teže rolice manje okretaja, svodi se na isprobavanje i poštimavanje.

što se tiče karburatora ovo je set dizni za serijski karburator na kymco agility 2t 50 ccm, koji je imao diznu 76 ako se dobro sječam, pa smo naručili ovaj set jer posebno dizna je bila 20-25kn. za veći karburator mislim da trebaš i novu prirubnicu a to je opet ulaganje, ako ostaje serijski auspuh u igri ostavi i serijski karburator i miran si
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2012, 09:14:31 »
ispuh ti se ne čuje jako jel ti svi imaju prigušivaće, pogledaj si neki rabljeni tipa leo vince zx oko 400

Offline pale155

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Super 9
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2012, 10:33:37 »
jel znas mozda dali imaju ti auspusi svi iste flandze ili treba trazit sa odredenom flandzom za svaki posebno? konktretno dali pase recimo sa peugeota speedfightera?

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2012, 11:35:10 »
znam da ih ima više vrsta to ti je najbolje uspoređivati dodi sa suterom i vidjeti jel ide to

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: pitanje tuninga kymca super 9
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2012, 11:39:56 »
taj kymko ima horizontalni cilindar tako da ti s pežoa ne paše.

potraži po scootercentru kod od pežoa pa vidi tamo s kojeg bi još skutera moglo pasati.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!