Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kvacila  (Posjeta: 642 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jura-95

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: prodan
  • Moja Kaciga: neka srebrna
  • MojSetup: nema toga, prodan skuter
  • MojSpuh: otislo sa skuterom
kvacila
« : 24 Travanj, 2012, 22:31:07 »
molim nekog da mi objasni kak to funkcionira? ono, jaci federi, slabiji.. zasto ide koji itd.. ne razmem se ja  u to :D
Hvalaa :D
kad sam bio mali prvi motor su mi dali,ja sam reko neću kriti, motor će mi život biti! :D :D :D :D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvacila
« Odgovori #1 : 24 Travanj, 2012, 22:44:41 »
Kad daš gas i kad variomat prenese snagu remenom na zadnje polutke, polutka se zavrti. Na toj polutci je i kuplung koji se zajedno sa njome vrti. Zbog sile centrifuge kojoj se opiru federi kvačila, ferode kvačila se polako šire i počinju dodirivati zvono i tad lagano osjetiš da će motor krenuti. Ako daš puno gasa, ferode će naglo "zagristi" zvono i krenut ćeš naglo. Stavljanjem tvrđih federa kvačila dobivaš to da će veći okretaji biti potrebni da se ferode počnu širiti, odnosno veći okretaji ti trebaju da bi krenuo. To je odlično kod sportskih auspuha koji razvijaju snagu na većim okretajima naspram serijskih auspuha. Ako staviš preteške rolice i pretvrde federe desit će se to da će variomat krenuti "raditi" svoj posao prije nego kvačilo uhvati i dobit ćeš efekt "kretanja iz druge brzine"  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME

Offline jura-95

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: prodan
  • Moja Kaciga: neka srebrna
  • MojSetup: nema toga, prodan skuter
  • MojSpuh: otislo sa skuterom
Odg: kvacila
« Odgovori #3 : 24 Travanj, 2012, 22:56:08 »
Kad daš gas i kad variomat prenese snagu remenom na zadnje polutke, polutka se zavrti. Na toj polutci je i kuplung koji se zajedno sa njome vrti. Zbog sile centrifuge kojoj se opiru federi kvačila, ferode kvačila se polako šire i počinju dodirivati zvono i tad lagano osjetiš da će motor krenuti. Ako daš puno gasa, ferode će naglo "zagristi" zvono i krenut ćeš naglo. Stavljanjem tvrđih federa kvačila dobivaš to da će veći okretaji biti potrebni da se ferode počnu širiti, odnosno veći okretaji ti trebaju da bi krenuo. To je odlično kod sportskih auspuha koji razvijaju snagu na većim okretajima naspram serijskih auspuha. Ako staviš preteške rolice i pretvrde federe desit će se to da će variomat krenuti "raditi" svoj posao prije nego kvačilo uhvati i dobit ćeš efekt "kretanja iz druge brzine"  :icon_thumright:

znaci lakse rolice i tvrdji federi za kretanje na vecim obrtajima i obrnuto za kretanje na manjim. tak?   
kad sam bio mali prvi motor su mi dali,ja sam reko neću kriti, motor će mi život biti! :D :D :D :D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: kvacila
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2012, 23:00:06 »
znaci lakse rolice i tvrdji federi za kretanje na vecim obrtajima i obrnuto za kretanje na manjim. tak?   

Samo sam ti spomenuo što bi se desilo da staviš puno pretvrde federe kvačila tako da taj dio ne moraš uzeti zdravo za gotovo. Uglavnom, sa federima štelaj okretaje na startu
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline jura-95

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zapresic
  • Moj Skuter: prodan
  • Moja Kaciga: neka srebrna
  • MojSetup: nema toga, prodan skuter
  • MojSpuh: otislo sa skuterom
Odg: kvacila
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2012, 23:01:59 »
Samo sam ti spomenuo što bi se desilo da staviš puno pretvrde federe kvačila tako da taj dio ne moraš uzeti zdravo za gotovo. Uglavnom, sa federima štelaj okretaje na startu
ahaa... kuzim sad.  :D
kad sam bio mali prvi motor su mi dali,ja sam reko neću kriti, motor će mi život biti! :D :D :D :D