Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio  (Posjeta: 1449 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« : 07 Travanj, 2011, 19:21:57 »
Kakva su ovo dva prstena? Desni veći je plastični, a lijevi manji je metalni. Sutra postavljam Multivar, a nikad to prije nisam radio. Zaboravite odma na "daj to nekom ko zna", jer takvog u okolini nema.

Treba li šta podmazati? Na šta treba obratiti pažnju? Ne znam da li da poliram kanale gdje dođu rolice jer su na dodir vrlo glatki osim onog dijela prema sredini variomata koji je malo hrapaviji od ostatka kanala?


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« Odgovori #1 : 07 Travanj, 2011, 19:26:37 »
plasticni je blokada, a metalni trebas stavit umjesto serijskog izmedju kalote variomata i remenice vodene pumpe


nista ne trebas polirat niti cistit

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« Odgovori #2 : 07 Travanj, 2011, 19:45:36 »
plasticni je blokada, a metalni trebas stavit umjesto serijskog izmedju kalote variomata i remenice vodene pumpe


nista ne trebas polirat niti cistit
Jel znaš možda koja je razlika između te distance koja ide do vodene,znači razlika između serijske i od multivara u mm?
Ja mislim da imam serijsku jer sam davno stavljao multivar,pretpostavljam da je tu zbog centra između variomata
i zadnje pomične polutke? :icon_scratch:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« Odgovori #3 : 07 Travanj, 2011, 21:24:25 »
plasticni je blokada, a metalni trebas stavit umjesto serijskog izmedju kalote variomata i remenice vodene pumpe


nista ne trebas polirat niti cistit

Hvala!

Možeš li mi reći koji je to dio na ovoj slici? 8 je blokada a taj dio je 1 ili 2 ili?

http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Aprilia&T=SR%20R%20-%20R%20Factory%20%2050&Y=2008&L=AP_SR10&O=Variator&F=AP_SR10_DM&L2=AP_SR10_DM
« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2011, 21:26:35 EmirF121 »

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« Odgovori #4 : 07 Travanj, 2011, 21:36:08 »
Hvala!

Možeš li mi reći koji je to dio na ovoj slici? 8 je blokada a taj dio je 1 ili 2 ili?

http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Aprilia&T=SR%20R%20-%20R%20Factory%20%2050&Y=2008&L=AP_SR10&O=Variator&F=AP_SR10_DM&L2=AP_SR10_DM
Do kraja ljevo,ne vidi se brojka koja je ali valjda 2,prekriva ga slovo E.
Uglavnom nalazi se između poklopca variomata(kalota) i zupčanika vodene i uljne pumpe,
nemaš ga kud drugdje ni stavit,mislim mogo bi praktički al valjda bi skužio da mu tamo nije mjesto. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Postavljanje Multivara 2000-Piaggio
« Odgovori #5 : 07 Travanj, 2011, 22:04:04 »
Jel znaš možda koja je razlika između te distance koja ide do vodene,znači razlika između serijske i od multivara u mm?

Serijska je 0,5mm tanja