Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zamjena lezajeva.  (Posjeta: 1392 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Zamjena lezajeva.
« : 14 Travanj, 2012, 21:34:45 »
E raja da ne kazete idi na pretragu i trazi :D pretrazio sam dosta tema i sve znam sve kako ide oko izmjene svega ovoga pomogao mi je post od ivana_driftera ja msm i jos neki ali evo opet me strah krenuti to uraditi!
Desilo se proslog ljeta da je upalo par komadica izolatora od svjecice kroz cilindar i u lezajeve pa sad se cuje zujanje najvjerovatnije je da su prozaujali lezajevi!
E sad sastravljo sam sa drugom sf1 sve od pocetka do kraja osim nekih dijelova sto su radjeni kad nisam mogao doci pomoci!Msm da znam sve postupak i sve ali evo da vas pitam koliko je rizicno da sam sebi to uradim i gdje se moze desiti da pogresim i na sta treba obratit paznju i jel ima nekih dijelova gdje bi mi moglo zapet oko zamjene lezajeva i vadjenja radilice i upresavanje radilice!Koliko sam iscitao ne treba poseban alat kao sto nije trebao kad samo tog sf1 sastavljali osim radapcigera i nekih sitnica!Ajde pomozite nez sta da radim dal moze doci do havarije ako prozuje lezajevi? :help: :hello:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2012, 21:37:49 »
bilo bi dobro da imas radapciger za blokove, lezajeve i radilicu radi tehnikom toplo-hladno jer po meni na taj nacin se najlakse stavi,osim toga mislim da je ostalo sve lako za napravit
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2012, 21:42:39 »
Znaci imam radapciger za magnet a ostalo cu valjda nabaviti!A za toplo hladno to je ono kako sam procito i skonto radilica ide i zamrzaivac i lezajevi a blokovi na sunce i kad ubacim lezajeve onda ubacujem i radilicu?Imal kakva posebna metoda koliko treba radilicu centrirati ili da je natjeram da procjenim na sred blokova da poklopi klipnjaca?Kad budem sastavljo blokove nista posebno jel osim lagano stezati  i sami ce prici jedan drugome? Malo vas smaram sa ovim al sta cu kad neam gdje drugo nauciti :D

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #3 : 14 Travanj, 2012, 22:00:02 »
radilicu stavis u zamrzivac,par sati dok se dobro ne ohladi,

kad se ohgladi grijes lezajeve sa industrijskim fenom nekih 5min da se dobro zagriju,kad ih zagrijes samo ih stavis na radilicu i skoro sami sjednu na svoje mjesto


onda opet stavis radilicu sa lezajevima u zamrzivac,sad grijes veliki blok di ide lezaj,kad ga zagrijes opet ubacis radilicu i lezajeve,nakon toga grijes mali blok i stavljas ga na mjesto,ako ne ide do kraja stezes vijke kod magneta i blokovi se skupe,kad sve zavrsis malo gumenim cekicem centriras radilicu da se lako okrece i to je to



i da nema sunce nikakve veze s tim  ;D
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #4 : 14 Travanj, 2012, 22:27:17 »
Ok ok jarane sve mi je sad jasno cim odlucim da to odradim stavicu slike i obavjesticu sta se desilo i jel ispalo sve ok ;)!Poz

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #5 : 14 Travanj, 2012, 22:34:11 »
Veci je fazon rastaviti blokove i skinuti lezaje sa radilice ili iz blokova a da ne zaseres nego samo ponovno sklapanje.Znaci kad to budes radio obavezno sve cekice koje imas odnesi daleko otud gdje ces raditi pa onda pocni sa poslom.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #6 : 14 Travanj, 2012, 23:50:17 »
Hahaha vazi posudit cu ih nekome dok ne zavrsim :D!A cim da tucem ako ostane lezaj u bloku?Kod druga smo ugurali sarafciger sa druge strane i lupali dok nije izletio vani!Ako ne budem iamo radapciger za to kako da ga izvadim da nesto ne sj****?

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #7 : 15 Travanj, 2012, 00:45:09 »
Uzmes neku cijev da hvata lezaj malo sire i opizdis cekicem ide van bez problema,ma nisu blokovi od stiropora a pogotovo ti francuski!!!
A mozes malo i ugrijati industriskim fenom ali nema potrebe!!!
 :headbang: :headbang: ;D
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #8 : 15 Travanj, 2012, 07:53:22 »
onak kak je drifter napravio to je ok... znači veliki radapciger za isprešat radilicu a kasnije moraš grijat.. i stavi ležaje i radilicu u zamrzivač na 24 sata možda i više.. čim duže ostaviš lakše će sjesti..ugriješ dosjede, naulji ih fino, mali blok 5 minuta, veliki 10.. možeš i na maminom štednjaku na najmanjem plinskom ringu, samo staviš unutarnju stranu bloka da plamen liže po dosjedu.. i onda ledeni ležaj staviš unutra, tako sa obje strane..
pustiš malo da se sve ugrije, 5 minuta i onda tutneš radilicu u veliki blok, mali namažeš diht masom, poklopiš.. vijke unutra i u krug stežeš po krug sa malom gedorom i stegneš na kraju..
kad je gotovo radilica će ti se teško vrtiti.. uzmeš gumeni čekić ili običan i neku dasku, staviš okomito na osovinu radilice tam di je navoj i lupneš jednom sa svake strane da ležaji otpuste.. mora se vrtiti malim prstom sve..
tada stavljaš semeringe pa dalje..

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: Zamjena lezajeva.
« Odgovori #9 : 15 Travanj, 2012, 11:15:59 »
Ok ok imam taj fen za zagrijavanje ako se zove fen :)!Znaci lezajevi prvo u blokove pa onda radilica unutra i samo je malo ucentriram!Ali semeringe nikad nisam mjenjao pa cu malo i za to potraziti na netu al msm da je to barem lako!Poz i hvala na pomoci!