Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Placam 50-75 kn za slike masine.  (Posjeta: 1513 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Onoffon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
  • Moja Kaciga: LS2 Atmos
Placam 50-75 kn za slike masine.
« : 16 Studeni, 2010, 13:50:21 »
Evo kako mi je kao novom clanu zabranjen pristup trznici, postavljam oglas ovdje sa nadom da ga admini nece obrisati....
Dakle:

Imate doma neku rastavljenu masinu koju se spremate sastavljat ?
Zelite nekako usput zaraditi za pice ili novi lezaj  :icon_biggrin: ?
Zasto ne....
Fotoaparat u ruke i slikavajte doslovice svaki korak u sastavljanju masine.
Ako su slike kompletne i dobre kvalitete, dat cu vam 50-75kn za njih.....

Uvjeti:
1. Masina mora biti sastavljena iz nicega tj. mora biti potpuno rastavljena prije slikavanja....
Znaci blokovi otvoreni, radilica i lezajevi vanka.
Ne zahtjevam kod skutera da je i straznji prijenos rastavljen (kvacilo i zupcanici) ali je takoder pozeljno...
2. Mora biti slikan doslovice svaki korak u sastavljanju masine....
Od stavljanja lezajeva na radilicu do ubacivanja radilice, spajanja blokova, stavljanje klipa, cilindra itd itd.....
3. Slike moraju biti slikane fotoaparatom ili mobitelom sa jako dobrom kamerom (5mpx).
4. Kontaktirajte me i recite mi koju masinu kanite sastavljat pa cu vam reci da li mi trebaju slike od nje ili ne.

Za 2T masine placam 50 kn.
Za 4T masine placam 75kn.

Oglas se ne odnosi samo na masine od skutera nego na masine od svih motora (doduse, ako je neka zajebanija zvijerka sa vise cilindara, da se dogovoriti malo veca naknada ;))....

Ako koga sta zanima, slobodno pitajte....

Lijep pozdrav


« Zadnja izmjena: 16 Studeni, 2010, 14:02:19 Onoffon »
Sapiens homo omnia sea secum portat.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #1 : 16 Studeni, 2010, 14:24:20 »
Znaš da ti tako kupljenu fotografiju smiješ koristiti isključivo za gledanje u svom domu? Ne smiješ ju dalje prodavati, stavljati na neki sajt, obrađivati niti išta slično, jer je to zakonom kažnjivo (ukoliko uz fotografiju nisi kupio i autorska prava)


Offline Onoffon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3
  • Moja Kaciga: LS2 Atmos
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #2 : 16 Studeni, 2010, 14:45:59 »
Svjestan sam toga al piraterija je isto zabranjena, pa vidi vraga, svi ipak skidamo (tj. krademo) filmove, muziku, stavljamo na razne sajtove, davamo prijateljima itd itd.... Zar ne ?
To su sitne gluposti oko kojih se niko ne zamara osim ako vlasnik slika ne digne tuzbu jer su se njegova precjenjena umjetnicka djela pojavila na nekoj stranici....
A za sta drugo bi mi trebale slike ?
Za privatnu kolekciju ?
Vidio sam par svojih filmica sa youtuba na dosta razlicitih stranica i drago mi je sto se ljudima svidaju....
Necu ih sad ici tuziti zaboga xD

Slike bi trebale biti postavljene na stranici uz predocenje stvarnog autora a uz ovu malu naknadu, stvarno nevidim zasto bi bilo ikakvih problema ?
« Zadnja izmjena: 16 Studeni, 2010, 14:48:19 Onoffon »
Sapiens homo omnia sea secum portat.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #3 : 16 Studeni, 2010, 16:34:08 »
Znaš da ti tako kupljenu fotografiju smiješ koristiti isključivo za gledanje u svom domu? Ne smiješ ju dalje prodavati, stavljati na neki sajt, obrađivati niti išta slično, jer je to zakonom kažnjivo (ukoliko uz fotografiju nisi kupio i autorska prava)



Bavio sam se dugo godina izdavastvom i mogu reci da se fotka moze koristiti ako se potpise ime autora

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #4 : 16 Studeni, 2010, 16:58:00 »
Dakle, fotku uz potpis autora može staviti na svoj sajt bez da mu je autor prethodno dao/prodao prava/copyright?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #5 : 16 Studeni, 2010, 16:59:24 »
Dakle, fotku uz potpis autora može staviti na svoj sajt bez da mu je autor prethodno dao/prodao prava/copyright?

Da. Tako je barem (bilo) u novinama, casopisima i sl.

Mozda je bitno da se samim prkazom slike ne stice neka materijalna dobit nego samo ilustrira clanak, ali tako je bilo kad sam se bavio izdavastvom

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #6 : 16 Studeni, 2010, 17:06:30 »
Mislim da to nije tako u ovom slučaju  :icon_scratch:

Ja svoje fotke koje prodam prodam uz autorska prava s kojim kupac ima pravo tu fotku objaviti na svom portalu/novinama, ali ne smije dalje prodavati, mijenjati... Ako kupi copyright onda je fotka njegova i s njom može raditi što god poželi.

Dakle, čovjek bi trebao navesti da nudi 50 kn za toliko i toliko fotki i da uz njih želi prava/copyright.


No, mislim da to nekoga tko se ne bavi time ne zanima i on će prodati copyright za 50 kn.  :icon_biggrin:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Placam 50-75 kn za slike masine.
« Odgovori #7 : 16 Studeni, 2010, 17:39:16 »
imam ti kompletne slike od minarelli 50 100 2t masine
od kineske 50cc 2t masine
od 4t 125 i 200 piaggio masine
pa ono dam ti ih samo hocu znat za sto ti to treba jer necu vidjet svoj  rad na nekom bosanskom sajtu di neko prodaje manual kako sastavljat makinu korak po korak i zaraduje s time pare. Ako si ozbiljan i zelis mi objasnit zas ti to treba mi posalji poruku na PM