Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa el paljenjem  (Posjeta: 7090 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Problem sa el paljenjem
« : 15 Listopad, 2010, 19:10:56 »
Naime nemogu nikako upaliti motor na elektrosko paljenje preko baterije. Prvo mi je bas baterija se bila ispraznila neznam kako i bas se vidilo da je ona slaba i danas nista samo se cuje kao sklopka kada dam kontakt za paljenje kao da cu upaliti. Baterija sada valja i cisto da sam siguran uzeo sam istrument vidio da li puni i sve je ok samo kada dam kontakt zapaljenje pa zaverglat napon padne na nekih 6 volti i ja opet da je baterija prazna i meni vrag ne da mira uzeo ja kabele i bateriju sa auta 66Ah i opet isto sranje padne napon a obe baterije valjaju. I evo maloprije skidao deklo da nije onaj vrag "anaser" ili kako se vec zove zablokiro a nije sve ok. I onda sam rastavio sve plastike oko struje i nasao barem ja mislim nesto kao relej odakle skljoca kada dam naredbu za paljenje i zapravo je relej. I sada vas pitam jeli do toga jer mi ovdje nema nigdi uzet u st nisam isao u servis jer nije radio ali sutra cu vidjeti. Ako triba slikam ga da vidite.

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #1 : 15 Listopad, 2010, 19:20:28 »
Moguce,pitaj nekoga da ti posudi da probas pa budi siguran... :icon_thumright:    :binkybaby:

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #2 : 15 Listopad, 2010, 19:23:03 »
ma nema niko gleda sam jeli mi sa vxr pase bas smo bili ja i jedan moj prijatelj ono izludio se. otic cu pa vidit da mi daju u servisu ako imaju da testiram pa ako valja uzet cu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #3 : 15 Listopad, 2010, 19:24:56 »
90% da ti je otisao anlaser

ako mozes skini ga dolje i pregledaj, ili probaj sa drugim


kada relej skljoca samo ili negdje masa nevalja ili je anlaser u  kvaru  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #4 : 15 Listopad, 2010, 19:31:48 »
90% da ti je otisao anlaser

ako mozes skini ga dolje i pregledaj, ili probaj sa drugim


kada relej skljoca samo ili negdje masa nevalja ili je anlaser u  kvaru  :icon_thumright:
Anaser nije onaj vrag sta je ispod variomata on je naprid. nevirujem da je do anasera jer samo skjoca relej a vidit cu sa relejom prvo pa cu onda istrazivat ostalo.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #5 : 15 Listopad, 2010, 19:34:40 »
Onaj zubcanik sto si provjeravao u bloku kod variomata je bendix (zubcanik anlasera/elektropokretaca)

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #6 : 15 Listopad, 2010, 19:40:05 »
Onaj zubcanik sto si provjeravao u bloku kod variomata je bendix (zubcanik anlasera/elektropokretaca)


A tako sam i mislio samo nisam znao ime. Malo sada testiram ovaj relej i nije bas kao da je otisao po svim specifikacijama ali vidit cu kako sam i rekao. Sada cu nasibat kontakt spreja pa provjerit opet da nije do nekog kontakta.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #7 : 16 Listopad, 2010, 09:32:50 »
A tako sam i mislio samo nisam znao ime. Malo sada testiram ovaj relej i nije bas kao da je otisao po svim specifikacijama ali vidit cu kako sam i rekao. Sada cu nasibat kontakt spreja pa provjerit opet da nije do nekog kontakta.
Probaj, ali ako relej skljoca, znaci da je ispravan  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #8 : 16 Listopad, 2010, 10:46:32 »
Probaj, ali ako relej skljoca, znaci da je ispravan  :icon_thumright:
Relej skljoca a i sam sam sada vidio da je ispravan.
A ovako dodem ja jutros u glavni servis i pitam imaju li zamjenski. Ovi me pogleda i samo mi se nasmijao NEMAMO. ja mu lipo opisao problem kada evo dolazi serviser a ne prodavac. Kaze on meni ako skljoca valja. A ja pitam koliko dode novi a ono oko 300-400kn kaze prodavac kao da je jedno 10kn nesto neznacajno.
Ja osta paf i kaze mi jos serviser provjeri kabele ja kazem da jesam onda ti jedino ostaje anaser i vjerovatno je bloka ili krepa pa da ga udrem malo. I da sam siguran da nije do releja da prispojim 2 debela kabela od paljenja a inace je meni relej 4 i nema ga nigdi ali bas nigdi uzet. I dodem ja do motora prispojim u kratko kabele nista. Udrem ja malo slabije po anaseru nista ja vec poludio. Uzmem ja cekic i ono malo jace puknem kada vidi lupeza zavergla a meni SAMO TAKVO olaksanje. SAmo mi je zavergla a nije upalio vjerovatno je bas baterija slaba a nisam pri ruci imao kabele tako da cu za jedno sat vrimena na kabele sa baterijom od auta. ALi opet mi je bio zablokao pa sam morao opet tuc ali doci ce ga volja.
PS: GLAVNA POUKA DANA: Pitam ja koliko dode novi anaser a ono oko 2000kn WTF?????????????????????????   ???  :confused5:    Ja mislim da za 2000kn mogu novu masinu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #9 : 16 Listopad, 2010, 11:04:17 »
a nemoras se cuditi nista, original dijelovi su duplo skuplji od zamjenskih ili polovnih

a sto se tice anlasera...rekao sam ti

po mome bi ga trebao skinuti i ocistiti, inace se kolektor da tokariti da se poravna a cetkice ili nove ili ako su dobre samo pocistiti

ako ti je baterija slaba skljocat ce samo :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #10 : 16 Listopad, 2010, 11:43:28 »
PS: GLAVNA POUKA DANA: Pitam ja koliko dode novi anaser a ono oko 2000kn WTF?????????????????????????   ???  :confused5:    Ja mislim da za 2000kn mogu novu masinu.

2000 kn... :o  Ili si ti nesto krivo razumija ili je taj lik puka koji ti je to reka.... Nemos kupit novu masinu,mos kupit cili motor.. ;D

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #11 : 16 Listopad, 2010, 12:02:55 »
2000 kn... :o  Ili si ti nesto krivo razumija ili je taj lik puka koji ti je to reka.... Nemos kupit novu masinu,mos kupit cili motor.. ;D
Nije tocno je reka Sto je tragedija i sam je reka da su skupi ali govori ono ko da kostaju jedno desetak kuna ono zaboli me.
A evo ja opet dosa do motora da cu prespajat na kabele i nije mi se dalo skidat plastiku i vrag mi ne da mira ja kontakt elektro kada upali ja  :drunken_smilie:
Zbunjen totalno. Ono nista otisao do grada vozao se imao nesto posla napraviti i ugasio ga normalno i upali par puta dok sam bio u gradu kao da mu nije nista.
Vjerovatno je on samo bloka pa baterija nije mogla nikako ga okrenuti. Kako sam ga ja malo protresa valjda sve doslo na svoje misto sada pali kao novi.
TOTALNO SAM ZBUNJEN
Jos cu ispast da lazem kako imam problem pa se rijesi.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #12 : 16 Listopad, 2010, 14:35:09 »
Evo nakon jedno 2 ure opet isti problem sa anaserom. Ma nemislim se vise uopce zezat. Imam kurblu pali vozi.

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #13 : 16 Listopad, 2010, 14:36:41 »
Evo nakon jedno 2 ure opet isti problem sa anaserom. Ma nemislim se vise uopce zezat. Imam kurblu pali vozi.

Tako je... ;D

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #14 : 16 Listopad, 2010, 16:32:21 »
Kad te opet nesto pukne, dodi ovdje i procitaj sto sam ti napisao  :icon_thumright:

a nemoras se cuditi nista, original dijelovi su duplo skuplji od zamjenskih ili polovnih

a sto se tice anlasera...rekao sam ti

po mome bi ga trebao skinuti i ocistiti, inace se kolektor da tokariti da se poravna a cetkice ili nove ili ako su dobre samo pocistiti

ako ti je baterija slaba skljocat ce samo :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #15 : 16 Listopad, 2010, 16:43:54 »
Kad te opet nesto pukne, dodi ovdje i procitaj sto sam ti napisao  :icon_thumright:

Puklo me je vec i prije nego sto sam napisao. Naime na bateriji mirim 13 volti ali joj odma pada napon cim je iti malo opteretim i baterija mi je uzrok svemu. Naime kada ga vozim i malo taknem anaser i cilo vrime dok je ugrijan i vozen nedavno jer se baterija uspije napunit pa upali. A inace kada mi nije tio zavrtit na hladno samo prispojio jacu bateriju malo prodrmam anaser i upali. Znam sta mi je ciniti. Bateriju nemma namjeru novu kupovat a motor star godinu ipo. Zato cu ja lipo samo na kurblu a liti ce paliti jer dobije kapaciteta toplinom

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #16 : 17 Listopad, 2010, 00:26:54 »
Puklo me je vec i prije nego sto sam napisao. Naime na bateriji mirim 13 volti ali joj odma pada napon cim je iti malo opteretim i baterija mi je uzrok svemu. Naime kada ga vozim i malo taknem anaser i cilo vrime dok je ugrijan i vozen nedavno jer se baterija uspije napunit pa upali. A inace kada mi nije tio zavrtit na hladno samo prispojio jacu bateriju malo prodrmam anaser i upali. Znam sta mi je ciniti. Bateriju nemma namjeru novu kupovat a motor star godinu ipo. Zato cu ja lipo samo na kurblu a liti ce paliti jer dobije kapaciteta toplinom
ti bi hebo a da ne ude

aj, samo ti hoblaj


kurblaj*
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #17 : 19 Listopad, 2010, 01:11:56 »
dobro ti je Cok rekao skini sve lijepo dole pregledaj, ocisti zamjeni nes ako treba

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Problem sa el paljenjem Update
« Odgovori #18 : 06 Studeni, 2010, 16:56:49 »
Kako sam skidao plastike sa motora onda sam usput skinio i anaser da vidim koji mu je k**ra*. spojim ga ja direktno na bateriju ono zavrti najjace pa sve sporije i sporije i tako ga malo tucka kad odjednom proradi i onda opet isto. odlucio da rastavim i vidim sve ok samo je bilo dosta sporkice u njemu i vrtim ga sada rukom vidim tesko se okrece. onda sam malo bolje pogledao i vidio sam da me zeza skroz na kraju lezaj. Lezaj mi je otisao a kako gas zaminit nikako nego sam nasibao masti u lezaj i van lezaja na vratilo i sada sve valja. Proba sam 5 puta zaredom pali nazub sve ok je sada.
Inace hvala na pomoci bio je mehanicki kvar jer je jednostavno blokalo vratilo sta izbaci onaj bendix u tom lezaju i zato nije vergla.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem sa el paljenjem
« Odgovori #19 : 06 Studeni, 2010, 17:40:07 »
 :vrijemezalock:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!