Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Standardni variomat vs Malossi Multivar  (Posjeta: 3454 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Standardni variomat vs Malossi Multivar
« : 13 Rujan, 2007, 20:04:22 »
U cemu je razlika? Zasto je taj Malossi bolji? Ne kuzim, jel laksi od originala? Tezi? Veci? Manji? Nije to malo soma kuna, brijem da je to cisto subjektivni osjecaj, stavio sam sarene rolice i sad mi motor leeeti.. ajmo tehnicka lica... gdje je bitna razlika?

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #1 : 13 Rujan, 2007, 20:07:00 »
mislim da je vec neko negdi objasnia razliku izmedju malossijevog i obicnog...
...........1...........8...........7...........

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #2 : 13 Rujan, 2007, 20:19:26 »
drugaciji je kut penjanja remena, znaci nagib nije pod istim kutem.

na multivaru je puno kosiji zato se remen brze dize gore i bolje je ubrzanje i medjuubrzanje.
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #3 : 13 Rujan, 2007, 20:21:20 »
Razlika je u kutu penjanja remena, a ciji polozaj odredjuje stupanj prijenosa. Multivar to ima optimalnije rijeseno.
Druga stvar je sto (barem kod modela za Piaggio 50 kojeg imam) on izgura remen vise nego serijski variomat pa je time povecana krajnja brzina bez povecanja broja okretaja motora sto je obicno slucaj kod serijskih variomata.

npr, sa serijskim variomatom imam iste okretaje do 80-tak km/h kad je prijenos u max omjeru, a nakon toga povecanje brzine dobivam samo povecanjem broja okretaja - skut pocne nabirat sve vise i vise okretaje. Kod Multivara mi se to ne desava niti na 100-105km/h gdje mi je max. brzina.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #4 : 13 Rujan, 2007, 21:27:23 »
drugacija je krivulja u kanalima rolica... znamo da su kanali napravljeni tako da imaju jednu krivulju po kojoj se rolice penju i onda tako guraju pomicnu polutku variomata ka nepomicnoj (vanjskoj) i na taj nacin podizu remen koji se nalazi izmedju prethodno spomenutih polutki...

i kao sto su svi vec rekli malo je drugacije skosenje na pomicnoj polutci variomata... Vjerojatno je i nesto zanemarivo laksi, te je poklopac (kalota) takodjer drugacije geometrije...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #5 : 13 Rujan, 2007, 22:44:18 »
drugacija je krivulja u kanalima rolica... znamo da su kanali napravljeni tako da imaju jednu krivulju po kojoj se rolice penju i onda tako guraju pomicnu polutku variomata ka nepomicnoj (vanjskoj) i na taj nacin podizu remen koji se nalazi izmedju prethodno spomenutih polutki...

i kao sto su svi vec rekli malo je drugacije skosenje na pomicnoj polutci variomata... Vjerojatno je i nesto zanemarivo laksi, te je poklopac (kalota) takodjer drugacije geometrije...

Gdje je onda nauka da se to tvornicki napravi? Ne kuzim. Ako se ispituju masine i prijenosi, zasto onda nije u tvornici napravljen optimalan variomat?

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2007, 00:03:30 »
Zato jer je serijski variomat sasvim dovoljan za serijsku masinu...ali po meni je serijski variomat bolje kvalitete od multivara jer ima lijepe glatke kanale tako da mi se rolice gotovo i nisu trosile a sa multivarom se bogme trose jer ima hrapave kanale...
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #7 : 14 Rujan, 2007, 00:14:49 »
...sa multivarom se bogme trose jer ima hrapave kanale...

Ispoliraj ih.
Makar, ne kuzim... Na mom multivaru su isto hrapavi kanali, nisam ih polirao, a rolice traju i traju i traju....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #8 : 14 Rujan, 2007, 07:12:10 »
sve je to trgovina, kanali su grubi da bi ljudi kupovali rolice..
ja ih planiram ispolirat također..
i one vodilice kud se miču slideri također..
a i polirani kanali daju lakše gibanje rolica pa time i bolju funkcionalnost..
serijski variomat je napravljen da linearno radi do 50 km/h, dalje tvornici nije bitno..
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2007, 07:15:16 ivanm »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2007, 09:24:05 »
Gdje je onda nauka da se to tvornicki napravi? Ne kuzim. Ako se ispituju masine i prijenosi, zasto onda nije u tvornici napravljen optimalan variomat?

Trgovina kolega... Ako je serijski sve super nitko nece kupovati tuning dijelove...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #10 : 14 Rujan, 2007, 10:42:22 »
Meni rolice na multivaru traju 1000km max. Da li mi mozete pomoci da ispoliram te kanale. S cim, sto trebam kupiti, da ne ostetim.

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #11 : 14 Rujan, 2007, 11:27:07 »
s vremenom kako se rolice trose tako se kanali izglade.
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #12 : 14 Rujan, 2007, 13:23:23 »
Gdje je onda nauka da se to tvornicki napravi? Ne kuzim. Ako se ispituju masine i prijenosi, zasto onda nije u tvornici napravljen optimalan variomat?

Trgovina kolega... Ako je serijski sve super nitko nece kupovati tuning dijelove...
Kuzim ja trgovina. Ali to bi onda znacio da proizvodjaci skutera imaju deal sa ovima kaj to tuniraju, a mislim da nemaju. Soma kuna je puno za sarene rolice. Bolje kupiti termo grupu pa znas kaj imas.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #13 : 14 Rujan, 2007, 13:25:17 »
Gdje je onda nauka da se to tvornicki napravi? Ne kuzim. Ako se ispituju masine i prijenosi, zasto onda nije u tvornici napravljen optimalan variomat?

Trgovina kolega... Ako je serijski sve super nitko nece kupovati tuning dijelove...
Kuzim ja trgovina. Ali to bi onda znacio da proizvodjaci skutera imaju deal sa ovima kaj to tuniraju, a mislim da nemaju. Soma kuna je puno za sarene rolice. Bolje kupiti termo grupu pa znas kaj imas.

To ti je soma kuna jer je veca kubikaza.
Za 50ccm ti je oko 500kn.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Standardni variomat vs Malossi Multivar
« Odgovori #14 : 14 Rujan, 2007, 13:34:45 »
Kuzim ja trgovina. Ali to bi onda znacio da proizvodjaci skutera imaju deal sa ovima kaj to tuniraju, a mislim da nemaju. Soma kuna je puno za sarene rolice. Bolje kupiti termo grupu pa znas kaj imas.

Ali multivar se jako osjeti na 4t masinama vece kubikaze... Za neke 4t masine i nemas kit...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!