Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pomoć za cpi pop corn 50 kub. skuter  (Posjeta: 1603 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline drlje

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cpi
  • Moja Kaciga: fila
pomoć za cpi pop corn 50 kub. skuter
« : 22 Svibanj, 2010, 20:36:04 »
imam cpi pop corn. promijenio sam rolice,svijećicu,filter zraka ,više puta očistio karburator ali i dalje mi ostaje sljedeći problem: kad je motor hladan neće da ide skoro pa nikako , a kad malo po malo krenem prvih 100m trokira i neće da vuće a onda najednom kao da poludi i krene kao lud i kad je zagrijan tih problema nemam krene sa mijesta kao lud. problem je kad je hladan. molim pomozite ako netko nešto zna.skuteru su skinute blokade i bez problema po ravnome ide 70- 80  kmh na sat. kad skinem svijećicu vrh svijećice je izrazito crn. promijenuo sam i diktum na ulazu u cilindar i gumu šta spaja karburator sa cilindrom.
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2010, 20:39:46 drlje »

Offline x_X_x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC3
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: TT
Odg: pomoć za cpi pop corn 50 kub. skuter
« Odgovori #1 : 22 Svibanj, 2010, 20:39:34 »
I to nije ništa čudno i taj "problem" nećeš riješiti nikako. S tim si se treba pomiriti kad si uzeo 2T motor  :) Kad je hladan, mora dimit i trokirat, iako, ako ti je stalo do njega, ne vozi ga hladnoga jer mu to šteti i drastično smanjuje život. Nakon što ga upališ, pusti ga bar 2 min. da se zagrije, i tek onda vozi.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: pomoć za cpi pop corn 50 kub. skuter
« Odgovori #2 : 23 Svibanj, 2010, 00:40:09 »
ako ti je svjecica bas jako jako crna imas prebogatu smjesu i trebas postelat fergazer tako da ti bude svjecica tamno smede boje (kako neki kazu boja cigle ili suhog kakao praha) to hladno trokiranje ti je jer imas prejaku smjesu i dok se jos cok upali i pojaca smjesu ga gusi jer imas previse benge a nemas zraka.
Tako da pokusaj airboxu napravit rupu za vise zraka ili postelat karb tako da stavis manju diznu ili srafis po sraficu.

I da slazem se s kolegom da se skuter treba upalit i pustit ga da radi minutu dvije (to je vrijeme koje si stavis kacigu jaknu i ostalu opremu) da se napravi sloj lubrikacije na klipu i da se moasina ugrije.