Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli - trophy šteljanje  (Posjeta: 1312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shuky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 85
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: AeroxX
  • Moja Kaciga: Suomy(dodaje motoru 5 konja)
  • MojSetup: top trophy
  • MojSpuh: zx
Minarelli - trophy šteljanje
« : 05 Veljača, 2011, 12:52:19 »
 yamaha aerox setup: top performance trophy,dell' 17.5,polini speed control,original radilica,leovince zx.
  ...na koliko okretaja bi trebao ici kroz ubrzanje a koliko u max. brzini kad se skroz razvrti...i do koliko km/h se moze sa tim setupom dobiti po njegovom satu da je ustelan onako normalno,a ne da ima start a nema krajnju i obrnuto...
 ...probao sam ustelati ali nemogu nikako jer nemam dovoljno dizni ni rolica a ovo kako je sad ustelan je katastrofa,samo eto tako da vozi, dizna je 90 igla spuštena skroz,kreće na oko 6000 a u krajnjoj ide preko 11500 sto je preprepreviše pa ga ni ne gonim da ne zacvika radilica...i kad mu pustim i opet nabijem gas propadnu okretaji skroz i uguši se.. uskoro cu narucit set dizni i rolica pa cu se onda igrat malo s tim al sad za prvu ruku pomozite  :help: :help:

Nema potrebe za svim velikim slovima u naslovu! mod
« Zadnja izmjena: 06 Veljača, 2011, 18:09:43 Pupo »

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #1 : 05 Veljača, 2011, 16:18:51 »
za pocetak nabavi nekoliko dizni,centralnu oprugu zutu i bijelu,isto tako oprugice kvacila...par tezina rolica od 4 pa na gore i neke sajbice za vario,tada se baci na poso i ustelavaj... :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #2 : 05 Veljača, 2011, 16:50:40 »
90 dizna ti je prevelika ! Stavi 80 i iglu probaj stavit na sredinu pa onda vidi jel se i dalje guši kad pustiš pa daš gas. Mislim da dobivaš previše goriva a niš zraka, pogledaj si boju svječice.

Sa ZX-om je sve preko 9T okr previše, stvai teže rolice jer ovo je smiješno da ti se trophy sa zx-om vrti na 11T, to sam ti sad ugrubo rekel jer sam imal sličan setup pa znam, a znalci ti budu rekli u finese.

E da, serijska centralna ne valja čika, žutu malossi i to je to.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #3 : 05 Veljača, 2011, 17:27:52 »
za base na minarelliju je provjereni setup 84 dizna u 17.5 dellortu
redsponge i izvadena lulica iz airboxa
9tka svjecica
evo to ti je 500 puta potvrdeni setup

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #4 : 05 Veljača, 2011, 17:30:32 »
90 dizna ti je prevelika ! Stavi 80 i iglu probaj stavit na sredinu pa onda vidi jel se i dalje guši kad pustiš pa daš gas. Mislim da dobivaš previše goriva a niš zraka, pogledaj si boju svječice.

Sa ZX-om je sve preko 9T okr previše, stvai teže rolice jer ovo je smiješno da ti se trophy sa zx-om vrti na 11T,

..ovo nije potpuno točno...može i do 9 i pol bez problema....

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #5 : 05 Veljača, 2011, 17:35:15 »
Ma može, ali kad mi je išel na 9.5T kao da je malo prevrtaval, a kad mi je bil na 9T onda je najbolje išel  :dontknow: Naravno velim za okretaje pod ubrzanjem, na startu je skočil stalno na 9,5T
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #6 : 05 Veljača, 2011, 17:36:24 »
..ako je tebi bilo tako najbolje,onda je to to....možda njemu bude drugačije,nikad se ne zna.... :icon_thumright:

Offline Shuky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 85
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: AeroxX
  • Moja Kaciga: Suomy(dodaje motoru 5 konja)
  • MojSetup: top trophy
  • MojSpuh: zx
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #7 : 05 Veljača, 2011, 18:11:11 »
ima žutu oprugu kvačila sad ... meni u startu skoci na 9500 pa padne lagano na 9100 i onda na oko 80 km/h pocne razvrtavat i dode  skoro do 12000....ma razumijem skroz sta je motoru(prevelika mu je dizna i onda taj višak goriva pokrivaju lagani valjcici koji daju vise okretaja pa motor uspije progutat to sve nekako,i onda zbog tih laganih valjcica motor ide previse u okretaje u krajnjoj  :toothy3: ) a za te podloškice variomata,di to ima nabavit i di one dodu(unutra do radilice ili s vanjske strane  :help:  ???

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: MINARELLI-TROPHY ŠTELANJE
« Odgovori #8 : 05 Veljača, 2011, 20:14:41 »
ima žutu oprugu kvačila sad ... meni u startu skoci na 9500 pa padne lagano na 9100 i onda na oko 80 km/h pocne razvrtavat i dode  skoro do 12000....ma razumijem skroz sta je motoru(prevelika mu je dizna i onda taj višak goriva pokrivaju lagani valjcici koji daju vise okretaja pa motor uspije progutat to sve nekako,i onda zbog tih laganih valjcica motor ide previse u okretaje u krajnjoj  :toothy3: ) a za te podloškice variomata,di to ima nabavit i di one dodu(unutra do radilice ili s vanjske strane  :help:  ???
zavisi o kojem se variu radi ali mogu iza kalote varia,a mogu i izbeđu bolcne i ventilvara....ti stavi prije bolcne bar sam ja tako stavljo na tom variu  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli - trophy šteljanje
« Odgovori #9 : 06 Veljača, 2011, 04:51:11 »
Nemam nit sam vidio ovakav variomat kak ti imaš pa nemam pojma kaj da ti kažem za rolice, to bi trebal isprobat barem 3 para da skužiš koje su najbolje za tvoj motor, al ovo prevrtavanje na kraju mi nikak nije jasno, da ti tolko skoče okretaji, ne znam kaj i zakaj?

Podloška ti ide između ventilatora i bolcne, pa vidiš i sam di ti serijska stoji(a i na ventilatoru imaš utor), ili si je več prije bacil  :dontknow: inače je tamo 1,2mm debela podloška ! Koja po meni ak imaš kit je predebela, no ak imaš 17.5mm remen onda ti je ok donekle, jer ja imam 16mm remen i predebela mi je, pojede mi krajnju!

A okretaji su super ak su takvi kak veliš, samo je ovo prevrtavanjee čudno i neznam do čega je!?

Kolko ti ide max skuter po satu? Ako nije problem jel možeš stavit video da vidim nešto?! :icon_thumright:

I airbox si možeš preradit tak da si izvadiš lulicu van, dobil budeš malo bolji odaziv i bolji zvuk. A na kraju provjeri svječicu pa javi kakve je boje!
« Zadnja izmjena: 06 Veljača, 2011, 18:09:54 Pupo »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636