Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Poboljšanje rada zadnje bubanj kočnice  (Posjeta: 4810 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Poboljšanje rada zadnje bubanj kočnice
« : 16 Ožujak, 2008, 16:17:29 »
Daklem, kao što već i ptice na grani znaju, bubanj kočnice nisu baš naj sretnije riješenje kako na automobilima tako ni na skuterima...

Na većini skutera pa tako i na Lunama, zadnja kočnica ne služi ničemu nego samo ručica za kočnicu može poslužiti da se na nju objesi vrećica sa namirnicama dok idete s placa i trebate izvaditi ključ iz džepa a ruke su vam pune... :icon_biggrin:

No, kako sam malo preispitao zašto je to takva šaka jada, shvatio sam da je greška u dizajnu... Naime, poluga koja ide iz bubnja kočnice prema sajli, je jako nakošena:



Tvornička je ova kosa na lijevo, i to je problem, jer kad ju sajla vuče, ona umjesto da okreće polugu unutar bubnja, ona sama sebe savija poput volana kad skrećete u desno... I flexa se, i neće kočiti...

Riješenje je ili da se presavine postojeća, ili da se nabavi dodatna polugica (SlowRider :hello:), koju sam modificirao, i zavari na postojeću ali ravno prema dolje (ova desno na kojoj je sajla).

Tada ju neće biti problematino povući jer kako nije pod kutem, neće se savijati već će svu silu prenositi na bubanj.

E asd, kako pomaknuti i dosjed bužira???

E tu je bila opcija ili navariti na aluminij novu "okicu" ili od inox-a napraviti novu flanđu i našerafiti ju (što sam ja i napravio):



I pričvrstio sam je jednim šerafom kroz staru rupu za bužira, a drugim šerafom kroz rupu koja drži dekl:



Rezultat:

Savršeno bijelo rublje, čištoća i miris proljeća... ovaj, ne, čekaj, kriva reklama...

Da, sada koči ko bijesna, blokira kad god zaželim, radi super... :redface:
« Zadnja izmjena: 16 Ožujak, 2008, 16:19:04 gozz »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Poboljšanje rada zadnje bubanj kočnice
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2008, 16:55:27 »
Ima li netko bolju zadnju bubanj kocnicu :frajer:

Offline ratz_hell

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 553
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Omiš
  • Moj Skuter: Luna Vision Black Ed
Odg: Poboljšanje rada zadnje bubanj kočnice
« Odgovori #2 : 19 Svibanj, 2008, 21:21:31 »
 e to stari...tako nesto trebam, meni black edition, pa ima neki abs kao, ubiti samo regulator pritiska , i vjeruj da na prednjoj znaci to imat , ali zadnja je na luni apsolutno beskorisna, moram to prepravit...pa ce leti luna bokom :)