Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa radnom temp.- DiTech  (Posjeta: 1421 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neno20

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 ditech nekad vozio, piaggio typhoon,piaggio nrg trenutni...
Problem sa radnom temp.- DiTech
« : 08 Prosinac, 2008, 19:14:24 »
pitao bih dečke koji voze sr 50 ditecha da li njima i kada naprave cca 100 km kazaljka od topline motora stoji skoro skroz dolje,možda tek na jednoj crtici? Čudno mi je, znam da je hladno ali da mu se ne digne barem blizu pola...?
« Zadnja izmjena: 09 Prosinac, 2008, 19:15:54 SlowRider »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: termostat
« Odgovori #1 : 08 Prosinac, 2008, 19:16:43 »
neznam tocno za taj skuter jer ga nisam nikad imao, ali mislim da ti je normalno, meni je na seriskom nrg-u preko zime isto tako bilo, nije se kazaljka skoro nista dizala...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: termostat
« Odgovori #2 : 08 Prosinac, 2008, 19:19:23 »
kako ditech tako i karb il se digne malo max cm il se ne digne uopće

na mom sru nikad se kazaljka nije dizala u normalnoj voznji, ak ces se voziti 15na sat dici ce se odma ako je sve u redu s indikatorom  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 08 Prosinac, 2008, 19:26:20 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline neno20

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 ditech nekad vozio, piaggio typhoon,piaggio nrg trenutni...
Odg: termostat
« Odgovori #3 : 08 Prosinac, 2008, 19:22:55 »
a nemam pojma svaki put ga zagrijem prije nego krenem, vozim ga kako gdje mogu ali temp. se ništa ne diže pa sam mislio da mu je riknuo termostat, a čudno mi je jel motor bude vruć, pa vas zato pitam možda netko ima sličnih problema. Frend mi ima runera i čim malo divlja po kalicama temp. mu skoro ode u crveno :toothy9:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: termostat
« Odgovori #4 : 08 Prosinac, 2008, 19:24:46 »
probaj se vozit 10 min 20 km/ i onda bi se trebala dignut...

Offline neno20

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 ditech nekad vozio, piaggio typhoon,piaggio nrg trenutni...
Odg: termostat
« Odgovori #5 : 08 Prosinac, 2008, 19:26:34 »
probat ću, hvala!

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: termostat
« Odgovori #6 : 08 Prosinac, 2008, 20:02:07 »
ja sm imo ditecha e fakat se temp rijetko uopce pomakla

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Problem sa radnom temp.- DiTech
« Odgovori #7 : 10 Prosinac, 2008, 13:38:16 »
ne da mi se temp ne dize nego ono... ljeti sam isao na sljeme i stalno gas do daske i dosla je na pola... a bilo je valjda 40 vani... ja sam bio u kratkim rukavima i bilo mi je vruce a kak je onda bilo skuteru... sad zimi furam karton ispred kilera da se digne na nekih malo manje od pola... za to mu treba minimalno 5-6 km... ako stavim obican tanki papir digne se mozda na 1 ako se bas vozim po brdima 2 crticu...

ljeti je temp uz normalnu voznju na 1/4... meni termo start ne radi tj. izvađen je i ako se idem vozit dok j ehladan to je strasno... a ako ga ostavim u leru to je jos strasnije... onda radi 1min u leru i lagano se vozim par minuta i onda samo gas.
🙈

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: termostat
« Odgovori #8 : 10 Prosinac, 2008, 14:07:07 »
a nemam pojma svaki put ga zagrijem prije nego krenem, vozim ga kako gdje mogu ali temp. se ništa ne diže pa sam mislio da mu je riknuo termostat, a čudno mi je jel motor bude vruć, pa vas zato pitam možda netko ima sličnih problema. Frend mi ima runera i čim malo divlja po kalicama temp. mu skoro ode u crveno :toothy9:

Ovo dizanje temp nije ok ,za to mogu biti sljedeci problemi :

1. Zacviko terostat  :icon_biggrin: (rjesenje izvadi terostat i baci...)
2. Nema dosta tekucine u rashladnom sistemu (dodaj antifriz)
3. Ima zrak u rashladnom sistemu (ozracivanje)
4. Ima jako otvoren spuh seriski karb sa jako laganim rolicama ,masina prevrtava ko luda ...(pa nece taj jos dugo.  :angry7:...)




Offline neno20

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mali Lošinj
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 ditech nekad vozio, piaggio typhoon,piaggio nrg trenutni...
Odg: termostat
« Odgovori #9 : 10 Prosinac, 2008, 15:20:23 »
a nemam pojma svaki put ga zagrijem prije nego krenem, vozim ga kako gdje mogu ali temp. se ništa ne diže pa sam mislio da mu je riknuo termostat, a čudno mi je jel motor bude vruć, pa vas zato pitam možda netko ima sličnih problema. Frend mi ima runera i čim malo divlja po kalicama temp. mu skoro ode u crveno :toothy9:

Ovo dizanje temp nije ok ,za to mogu biti sljedeci problemi :

1. Zacviko terostat  :icon_biggrin: (rjesenje izvadi terostat i baci...)
2. Nema dosta tekucine u rashladnom sistemu (dodaj antifriz)
3. Ima zrak u rashladnom sistemu (ozracivanje)
4. Ima jako otvoren spuh seriski karb sa jako laganim rolicama ,masina prevrtava ko luda ...(pa nece taj jos dugo.  :angry7:...)




ma motor mu je sav u k....
probao sam ga voziti 10 minuta na nekih 15 km/h i temp. se nešto malo digla, nadam se da je ok.A i ja se brinem za gluposti,da je termostat otišao valjda bi motor davao neke znakove...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Problem sa radnom temp.- DiTech
« Odgovori #10 : 10 Prosinac, 2008, 15:55:37 »
ma sve ti je ok ako se temp mice.... nista ne brini nece se prehladiti.Meni je 90 % vremena kazaljka se od temperature ne mice...samo ljeti kada je jako vruce i u kolioni ili defile na moto susretu.