Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa osiguracima na J-Force TSDI  (Posjeta: 970 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Neox_0005

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot J-Force TSDI
Problem sa osiguracima na J-Force TSDI
« : 13 Travanj, 2020, 13:57:51 »
Postovanje svima, novi sam u grupi. Zovem se Neven i zivim u Stuttgartu. Prije nekoliko dana kupio sam J-Force TSDI, sa 17K kilometara. Prilikom voznje nekad mi se desi da motor na trenutak izgubi snagu i onda procepi, kao da izgubi struju na sekundu. Mislio sam da je do svijecice. Juce mi se odjednom ugasio i vidio sam da je jedan od dva osiguraca crknuo. Stavio sam od 15A ista stvar. Od 20A sve normalno dosao sam kuci,
Ali me strah da se nesto ne zapali ipak je otpor duplo veci. Jel mi mozete pomoc, htjeo bih slucaj rijesit sam. Posto su ovde mehanicari uzasno skupi.

HVALA lijepo

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa osiguracima na J-Force TSDI
« Odgovori #1 : 13 Travanj, 2020, 14:55:13 »
Pozdrav, primjecujem da su mehanicari u EU jako skupi :)
Sto se desi kad odspojis taj problematicni osigurac? Jel imas kontakt i svjetla?
Da li je osigurac cvrsto usjeo u svoje mjesto? Da li su ciste i bez oksida kleme akumulatora?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Neox_0005

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot J-Force TSDI
Odg: Problem sa osiguracima na J-Force TSDI
« Odgovori #2 : 13 Travanj, 2020, 15:37:18 »
Da upravo tako, nažalost. Skuter je u jednom trenutku samo stao. Obrtomjer je ostao na 7K kazaljka od temp. Vode isto. Nikakvih reakcija. Prilikom stavljanja osigurača od 10A konstanto crkava. Kada sam stavio od 20A sve je se vratilo u normalu. Mada i dalje ponedak prikom vožnje izgubi gas i pukne i opet nastavi normalno. Osigurač je fiksiran, akumulator mi izgleda dobro, jedino na -(minus) klemi vidim malo oksidacije.
Hvala lijepo na odgovoru.

Offline alex1991

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Explorer Race GT 50
Odg: Problem sa osiguracima na J-Force TSDI
« Odgovori #3 : 18 Travanj, 2020, 22:48:23 »
Možda da pokušaš da fino očistiš taj minus pol, možda tu dolazi do kontakta.
To što ti u jednom momentu nestaje snage to je sto svjećica ne dobija struju, tako da 100% je to sve povezano.
Negdje često dolazi do prekida kontakta i ponovnog kontakta i zato izbacuje osigurač (mouda taj korozirani pol), ako se to dešava ponekad onda može imati veze sa temperaturom (temperaturom žica) možda da i vratiš paznju da li se to dešava posle duže vožnje.
Pogledao bih ti ja to nisam daleko (200km)ali ne smijem zbog korone, distanca...
Srećno