MojSkuter.com FORUM
Tehnički kutak => Tehnička pitanja => Autor teme: dario007 - 20 Lipanj, 2010, 21:26:24
-
zanima me za šta služi vijak pokraj vijka ler gasa,i kako se štela sa njim i jel se štela smjesa,zrak ili benga?
-
jedan ti stela ler a drugi ti stela omjer benzina i zraka u smjesi
-
to štela kroz cjeli raspon gasa ili samo na leru?dali se smjesa obogačuje ili osiromašuje kad se steže?
i dali bi on odprilike trebo bit 1,5 krug odšerafljen od stegnutog?
-
kad okreces u desno onda se zrak zatvara sto znaci da obogacujes smjesu
-
Točno tako, i to štelanje se odnosi na sve rpm, ne samo ler
Obično se stegne do kraja i onda odvrne 1,5 do 2 kruga
pa probaš kako motor ide i još malo štelaš po po potrebi i naravno uvijek to radi s ugrijanim motorom :icon_thumright:
-
kod phbg frgazera događa se obratno, zavijanjem vijka smanjuje se gorivo a ne zrak u smjesi na leru i do 1/3 gasa..
-
kod phbg frgazera događa se obratno, zavijanjem vijka smanjuje se gorivo a ne zrak u smjesi na leru i do 1/3 gasa..
jel taj dolazi serijski na nove runnere mozda
-
ne,serijski na runneru je phva frgazer,dečki hvala na informcijama,do 1/3 sam uštelo,1,5 krug je otvoreno,igla je skroz dignuta na negdje 75 dizni,jel bi sad bilo dobro stavit oko 80 diznu pa spustit malo iglu,jel se ovak guši na naglo davanje gasa...?
-
koji karburator imas ?
phbg.....19 il 21 ..il neki drugi :binkybaby:
mi mozes ucinit jednu uslugu :)
meni fali taj vijak smjese na 21 phbg a na netu ima za kupit sarafic od 33 i 35 mm
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/85299000/Adjustment+screw+mix+PHB+33mm.aspx
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/40322000/Adjusting+screw+DELLORTO++PHB+mix+35mm.aspx
jel mozes svoj izvadit i izmjerit duzinu sa sublerom....neznam sta se mjeri ali vidit ces do kuda je 33 ili 35 :hello:
-
pomoć molim
sad sam proširio diznu sa 5 niti od sajle,igla je sad na 2 zubu odozgora,sad na naglo davanje full gasa malo digne okretaje pa spusti,prije bi reko da se guši nego da trokira i bolje ide kad se drži 3/4 gasa nego full,kaj da sad još širim diznu ili je preširoka?
neznam više ni sam...
-
Ako crkava, znači da nema goriva, slaba smjesa
ako radi, ali se guši onda je prebogata smjesa
Provjeri još i svjećicu, elektroda mora biti smeđe boje (čokolada)
ako je bijela, ima previše zraka, ako je crna ima previše goriva
ali to samo u slučaju ako ti motor nevuče dobro, može se desit da je motor odlično uštelan a elektroda skroz crna
i nesmije biti jako masna
kakav filter zraka imaš?
-
pa malo se zaguši pa digne okretaje,pa se zaguši i digne,sve dok malo ne popustim gas,onda se razvrti,odlično prima gas do pola,a ova druga polovica ko da je neiskorištenea,neznam više šta da radim,
sad neznam jel se guši ili trokira,ali nema čiste simptome trokiranja ili gušenja...