MojSkuter.com FORUM

Tehnički kutak => Tehnička pitanja => Autor teme: Brother - 07 Srpanj, 2023, 18:22:26

Naslov: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: Brother - 07 Srpanj, 2023, 18:22:26
Molio bi za pomoć , imam Peugeot New Vivacity 2010god 2t. Do sada je bio na njemu kit 70ccm klip sa 1 prstenom i on je zapekao  izgubio kompresiju i više nije upalio. Atj skuter sam kupio sa tim kitom od 70ccm da nisam ni znao da je gore. Sad sam kupio normalni serijski klip sa 2 prstena i novi cilindar od 50ccm i stavio sve na mjesto sa novim brtvama. Motor sada pali na zub, ali sporo prima gas, nakon par sekundi se normalno i razvrti. Kad krenem s njim dignu se okretaji, ali on tek polako ubrzava i postigne max brzinu od 50kmh,ali kad dođe brdo onda gubi brzinu i na brdo se ne može popeti nego stane na pola. Stavio sam sada i nove rolice od 7,5 grama i malo je bolje, :hello: ali i dalje nema snage za  potegnut na brdo. Karburator je serijski na njemu. Svaki savjet dobrodoša. :hello:
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: JogFromYamaha - 08 Srpanj, 2023, 07:47:55
Jesi ti tio nabavio originalni klip i cilindar ili neko kinesko cudo, ako je zamjenski cilindar mozes novi cilindar traziti isto tako kao i razlog zaribavanja skutera.
Kad si zadnji puta napravio full servis prenosa?
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: Brother - 08 Srpanj, 2023, 16:41:36
Kupio sam cilindar set komplet sa dihtunzima,prstenima i klipom u ZG od moj skuter trgovine i platio ga 76€, od kad sam to montirao skuter ne ide nikako. Prije sa kitom od 70ccm je sve bilo ok. Skuter ima pređeno samo 4500km remen, kuplung sve je ok,Zvono od kuplunga nije plavkasto. Zaboravio sam još napomenuti da radi lijepo u leru na minimumu, ne gasi se.
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: Poggiali - 08 Srpanj, 2023, 16:51:46
kaj pise na pakiranju od cilindra i klipa?
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: JogFromYamaha - 09 Srpanj, 2023, 10:23:14
Skidaj cilindar dolje, vrati im ga i uzmi originalni ili taj kit koji je bio gore jer garnitura nevalja jer je kineski zamjenski dio i sama portmapa nevalja zato ni nejde niti ce ikada ici.
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: Brother - 10 Srpanj, 2023, 18:44:08
Da kineski je komplet set.
Naslov: Odg: Peugeot new Vivacity 2t 50 ne može potegnuti uz brdo
Autor: JogFromYamaha - 10 Srpanj, 2023, 19:37:28
Portmapa je patent, a ti zamjenski setovi su glupost, nema nacin osim dase kupi ili novi ili rabljeni originalni kit ili pak uzimanje istog kita koji je bio gore.