MojSkuter.com FORUM
Tehnički kutak => Tehnička pitanja => Autor teme: Malagutif12 - 11 Travanj, 2023, 14:01:33
-
Pozdrav, jedno pitanje, pa bih zamolio članove foruma da odgovore, ako nije problem.
Jeli ima kakve štete za skuter ako se pali na kurblu bez akumulatora ?
Može li se tim postupkom, nešto oštetiti na motoru ?
Možda glupo pitanje, priznajem, ali bolje provjeriti i čuti mišljenja, nego nešto zeznuti, pa napraviti duplo veći trošak.
-
Zaboravio sam reći, da se radi o 2T i 4T skuteru.
-
Može sat ako je digitalni. Valjalo bi da ima akumulator, barem neispravni
-
Prvo, hvala na odgovoru!
Drugo, jedan ima digitalni, drugi nema.
Jeli problem ako je motor 150cc, (4T) i traži akumulator od 9ah, a ja imam samo prazan od 3ah?
Hoće pomoć šta?
Još jednom hvala!
-
Akumulator sluzi i kao stabilizator napona u odredjenoj mjeri. Bez njega, moguci su proboji previsokog napona koji mogu (ali i ne moraju) napravit stetu. Ja nebi palio bez akumulatora.
-
Da netreba imati akumulator nebi ga ni imo tako da kupi akuulator i stavi nutra odgovarajuci
-
Jasno mi je da treba imati akumulator, ali ja motor ne vozim, povremeno upalim da odradi, promjenim ulje, a kako ne vozim motor, svako malo otiđe akumulator, a ne kupuje mi se akumulator od 9ah i 4-5ah svaki mjesec, pa sam zbog toga upitao, ima li kakve štete po motor.
Sad ću kupit jedan od 9ah i 4ah, pa neka se i isprazne, bar ima neki akumulator unutra.
Hvala na odgovorima!
-
Kad kupis aku, nek odradi skuter, i onda ga izvadi van iz skutera i nek ti bude negdje na toplijem i onda ga vrati kad ga budes isao opet paliti
-
Dobar savjet, do sada sam uvijek držao u motoru.
Gdje su povoljne cijene akumulatora ?
-
Ciak akumulatori su za sad jedini akumulatori koji su mi dobri i trajniji od ostalih po mom iskustvu.