MojSkuter.com FORUM

Tehnički kutak => Tehnička pitanja => Autor teme: deni-scott - 13 Veljača, 2016, 16:20:33

Naslov: osigurac klipa
Autor: deni-scott - 13 Veljača, 2016, 16:20:33
pozzz ovako montirao sam svog sporta pa me muci posto na par mjesta vidim razlicite odgovore,zanima me stavio sam osigurac sa dva "uha" neki govore da bi se osigurac trebao okretati u kanalu a neki da ne ee sad  :help: :help: :help:
Naslov: Odg: osigurac klipa
Autor: ljubo46 - 13 Veljača, 2016, 17:03:12
Pa ne smije se okretat..ako se lako okrece onda slabo drzi i bude ispao van i napravio sranj@..
Inace najbolje je staviti C osigurac jer je najsigurniji.
Naslov: Odg: osigurac klipa
Autor: pralas - 13 Veljača, 2016, 17:31:58
C je najsigurniji al je najzajebaniji za staviti i skinuti,dupli G(taj sa 2 uha) je najlaksi za staviti i skinuti ali mi se cini da je namanje siguran makar ja na base setupu nisam imao nikakvih problema sa tim osiguračima.Meni su najdrazi G osigurači,nisu toliki problem za staviti a cini mi se da su poprilično sigurno.Meni su G osigurači drzali setup s Roost sprintom i metrakitom i sve 5.Kod osigurača je najvaznije da ne drkaš puno po njima i da ih ne stiščeš jako kod stavljanja,te da ih stavis sto prije a ne da jedan osigurač natezes sat vremena.Isto je vazno da ih u dobrom smjeru okrenes pogotovo taj dupli G i obični G.Kad ih stavis osigurac se ne smije lagano okretati po utoru.ako se lagano okreće znaci da si ga previse stisnuo i da ne drzi kako treba.
Naslov: Odg: osigurac klipa
Autor: Corector - 13 Veljača, 2016, 17:37:47
Sve ti je receno, osigurac se ne smije lako okretati, mora ici onako teze i moras ga sto manje sabijati prilikom ugradjivanja kako bi izbjegao deformaciju. Spoj izmedju osiguraca (prazan prostor) treba okrenuti u smjeru gibanja klipa.
Naslov: Odg: osigurac klipa
Autor: deni-scott - 13 Veljača, 2016, 18:43:39
Ekipa hvala na pomoci :D bio sam mislio da sam nesto sjebao dok se nije htio okrecat ali sreca pa je ok ;)