Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pogonski remen skace  (Posjeta: 1841 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Pogonski remen skace
« : 15 Ožujak, 2014, 20:17:41 »
Pozdrav ekipa,bia sam otvoria temu u vezi "zuljanja" ispod dekla, i na kraju sam skinuo deklo i upalio skuter i ima sam sta vidit. Pogonski remen na variomatu skace ko lud. Zamjenim kuglice u variomatu, klizace variomata i novi pogonski remen, i opet isto :( kao da mi ventivar(poluremenica) nije u balansu. Nekad mogu vozit par stotina metara a da se vibracije me osjete, i nakod toga pocmu da se osjete. Jel mi neko moze tocno napisat raspored sajbi od variomata, jer vlasnik prije mene nije bas nesto pismen sto se mehanike tice :) uvjeria sam se kad sam skinuo sic a on prirubnicu koja je spojena na karburator je izolira plasticnim bragama! Ljudi, molim vas pomagajte, jel moguce da se variomat ili ventivar skrive, da dobiku jajati oblik? Jel moguce da se onaj valjcic sta ulazi u variomat pohaba pa on stvara problem sa variomatom koji se ne vrti kako treba nego jednostavno krivuda usljed vrtnje, kao odvidana felga na bicikli? Sluter je malaguti f12 phantom,2001 godiste,na njemu sve tvornicko(osim prirubnice koja je sportski izolirana plasticnim bragama).

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #1 : 15 Ožujak, 2014, 20:57:42 »
moguce je da ti je pukel centralni remen ili je oslabel tolko  da ti vise ne spana remen i onda ti remen skace sveposuda

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #2 : 15 Ožujak, 2014, 21:08:06 »
da ne tražiš centralni remen  :nono: kolega je mislio na centralni feder vjerojatno  :icon_biggrin:

zahebani ti federi, ima ih posvuda
Pula Über Alles

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #3 : 15 Ožujak, 2014, 21:12:24 »
da, centralni feder

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #4 : 15 Ožujak, 2014, 21:20:53 »
moguce je da ti je pukel centralni remen ili je oslabel tolko  da ti vise ne spana remen i onda ti remen skace sveposuda

hvala kolega, nego mi jos samo reci u vezi ventivara, izgleda mi kao da ima jajasti oblik kad se vrti.. Najgore od svega sto mi se moze dogodit je da mi je radilica otisla u debalans :( ali ne vjerujem u to nikako :) koji da stavim centralni feder? posto je sve serijski, i koja bi mu bila cijena, ako znas :)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #5 : 15 Ožujak, 2014, 21:24:09 »
feder je cca 50kn novi

kaj se tice hoda radilice skini variomat i cimaj ju gore dolje lijevo desno ako ima vise od mm mjenjas lezajeve
tesko da ce minarelli radilica samo tako prdnuti

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #6 : 15 Ožujak, 2014, 21:28:24 »
feder je cca 50kn novi

kaj se tice hoda radilice skini variomat i cimaj ju gore dolje lijevo desno ako ima vise od mm mjenjas lezajeve
tesko da ce minarelli radilica samo tako prdnuti

hvala ti puno :) ma nisam toliki redikul sto se mehanike tice, samo sto skutere i 2t motore nikad nisam dira ni popravlja, pa dok se malo uhodam hehe sve mi je to bilo cudno kad sam prvi put vidia ima 10-ak dana,a sada se vec lakse snalazim, zahvaljujuci ovom forumu i dobrim ljudima, kao sto si ti :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #7 : 15 Ožujak, 2014, 21:50:47 »
Kaj nije normalno da remen oscilira u leru?

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #8 : 15 Ožujak, 2014, 22:07:49 »
Kaj nije normalno da remen oscilira u leru?

a gleda sam na youtube, i nije mi bas isto ko i kod mene :) isto je kao kad je potrosen remen, sigurno je centealna opruga omeksala, jer triba mi mozda sila od 50 N (5kg) i manje da ga skupim do kraja, zapravo mi niko ne triba da sklopim kumplug, mogu sam sa jednom rukom(nisan neka snaga, zato mi to nije normalno) sklopim, sa drugom zavidam i to je to.

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #9 : 15 Ožujak, 2014, 23:01:48 »
Menjaj centralni  :icon_thumright: ..male oscilacije su i ok al sve preko toga ne valja....evo jednog mog snimka gde je rad kvacila bio tema al vidi se i koliko osciluje remen...


Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #10 : 16 Ožujak, 2014, 01:50:48 »
Menjaj centralni  :icon_thumright: ..male oscilacije su i ok al sve preko toga ne valja....evo jednog mog snimka gde je rad kvacila bio tema al vidi se i koliko osciluje remen...



hehe, kod tebe se remen okrece idealno,da vidis kod mene, ko da je duzi po metra od standarda, skace na variomatu ka lud... sutra cu vidit sta je sa variomatom, zasto mi ventivar u vrtnji izgleda kao da nije okrugli, nego da je jajast
:D

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 454
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #11 : 16 Ožujak, 2014, 13:40:40 »
Ja sam imao problem sličan na F15 i kad sam rastavio vidio  da mi ventilvar pojeden tj. rupa kroz koju ventilvar ide na radilicu se proširila pa, pa je remen klapao i ventilvar se jajasto okrećao.

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #12 : 16 Ožujak, 2014, 17:41:18 »
Ja sam imao problem sličan na F15 i kad sam rastavio vidio  da mi ventilvar pojeden tj. rupa kroz koju ventilvar ide na radilicu se proširila pa, pa je remen klapao i ventilvar se jajasto okrećao.

reci mi jel se moze ventivar kupit posebno? i di ima u st za kupit? Bia sam u motomix i nikad vise u zivotu tsmo necu doc, kreten od prodavaca mi rece da mi je narucia utege variomata, pogonski remen i jos neke pi*darie i govori mi dodji popodne redignit,ja dosa i govori mu radni kolega da to niko nije naruciva... stvarno neljudsko ponasanje..

Offline manga46

  • Tržnica : (+6)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 454
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: fire fox f15
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #13 : 16 Ožujak, 2014, 19:12:02 »
Ja sam imao problem sličan na F15 i kad sam rastavio vidio  da mi ventilvar pojeden tj. rupa kroz koju ventilvar ide na radilicu se proširila pa, pa je remen klapao i ventilvar se jajasto okrećao.

reci mi jel se moze ventivar kupit posebno? i di ima u st za kupit? Bia sam u motomix i nikad vise u zivotu tsmo necu doc, kreten od prodavaca mi rece da mi je narucia utege variomata, pogonski remen i jos neke pi*darie i govori mi dodji popodne redignit,ja dosa i govori mu radni kolega da to niko nije naruciva... stvarno neljudsko ponasanje..
Ja sam uzea u brodomrkura nasuprot auto hrvatske prije pola godine oni su držali djelove za malaguti (Još drže ali samo ono šta imaju na lageru). Ako nema tamo moš probat u Yamaha pribudić borčić split (mislim da paše sa aeroxa) ili u auto kreše na mejašima. Na ta tri mista bi trebalo bit...

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #14 : 16 Ožujak, 2014, 19:55:48 »
brodomerkur je zatvoria nema ga vise jucer vidia....pase ti od neosa,aeroxa,joga samo se to novo ja msn ni ne isplati kupi polovno....remen mos u auto krese valjke uzmi polinijeve u promota

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #15 : 17 Ožujak, 2014, 07:26:23 »
Novi ventilvar imas u Auto Kresi, 58kn novi, aj skini taj variomat i ovako samo stavi bolcnu u njega i vidi jel ima lufta.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zlaja-st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f12 digit
Odg: Pogonski remen skace
« Odgovori #16 : 17 Ožujak, 2014, 20:44:43 »
Danas sam cili Split prosa, sve ducane i di god dodjem, gospoda mi samo kazu: ne drzimo te dijelove!!! I u Auto Krese, i yamaha i motomix... i onako lud sam od sebe, lud sta nisan uspia nista nac, krenem put dalekog Klisa laganini i sam sebi govorim: 50 ccm a ovako dobro ide uzbrdo( uz Klis 50-60 km na h), kad odjedanput puce iz auspuha i motoric se ugasi :( pogledam svjecicu, nista. Boja elektrode je bijele kave, malo tamnije... Stane neki momak sa skuterom i pogleda on, govori zaverglaj, ja zaverglam, kad ono nema iskre na svjecici!!! ode on do prvog ducana i donese mi novu svjecicu, provamo mi opet nista! Govori on meni da je sigurno bobina otisla, skinem ja plastiku i pogledam put bobine, kad unutra se cuje paljevina izolacije :( sad neznam jel izgorila bobina ili ova dva jacka kod nje( neki regler i jos nesto).... ovo je za poludit