Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć-malaguti f15  (Posjeta: 633 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cako.siokej

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Malaguti f 15
Pomoć-malaguti f15
« : 01 Studeni, 2013, 19:05:28 »
imam malagutia f15 2002 godište.eh sad me zanima, čito sam i gledo dali ima di još piše netko da je imo sličnijih problema...znači ovako, na njemu je bilo sve serijala, dao ga mehaničaru ,bivši vlasnik, nešto je radio, naštimo ga je bio išo je odlično prvih mjesec dana..stavio je auspuh leo vince...osto sam bez vozačke dozvole pa sam bio primoran da ga uzmem,i tako tih prvih mjesec dana je bio bomba, start, sve bilo 5...nakon mjesec dana pomalo sam osjetio da slabi na uzbrici, i da kad krećeš točno osjetim kad mjenja brzine..prvu digne do ibera a druga napravi zvuk kao booooo....i onda je tek krenulo onako baš kako ne treba, ja sam uveo svoje ruke unutra...promjenio sam variomat, stavio sam sportski,sportsko kvačilo,malossi remen 747x16.5.na njemu je bilo ovako kad sam skido djelove dole, minarelli serijski variomat, s rolicama od 3g, žute šušte na kvačilu,dayco remen isto 747x16.2 jer je bio izgrižen,karburator je bio i osto grunter 12mm dizna 70, ona igla od gasa je bila namještena na najsiromačnijoj smjesi, ili na prvoj..i skuter je vuko i išo..ja stavio sportski variomat,rolica imam svakakvih raznih dimenzija jer nikako da ga pogodim, imam sve šušte za kvačilo,zelene,žute,plave,crvene,kvačilo je novo,centralana je bila i ostala bjela...prije bi bez ikakvih problema dosego 80 i više, prekjučer mjerio mobitelom s gpsom ide 74 i to molim Allaha, Budu i Isusa da dođe do tuda...nikako da ga namjestim ...a neda mi se sad davat onom mehaničaru jer g#vn% odere samo da pogleda mi uzme 200kn...sad ovako...ja sam se izgubio u štimanju, karburator recimo da jesam, svjećica je onako kakva treba bit..rolice su sad na njem 3x7 i 3x3.2 i recimo da se vozim al čak i sporije od neki dan..samo želim da mi netko se javi ako slučajno ima isto malagutia i da je naštiman, pa da ja isto tako napravim da mogu normalno vozit...radim svaki dan oko 120km na tom skuteru, to možda ima veze s time da možda  jednostavno skuter od 50cc nemože to izdržat...nema šta nisam promjenio, molim savjet...hvala
Make a Way for Positive Day!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć-malaguti f15
« Odgovori #1 : 01 Studeni, 2013, 22:49:37 »
napisi koji ti je variomat od tuning variomata pa cu ti reci otprilike koje utege stavit
a na serijski 3.7, zuta centrala i vozi

Offline cako.siokej

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Malaguti f 15
Odg: Pomoć-malaguti f15
« Odgovori #2 : 01 Studeni, 2013, 23:42:32 »
Make a Way for Positive Day!!!

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Pomoć-malaguti f15
« Odgovori #3 : 02 Studeni, 2013, 01:34:23 »
neraqde ti linkovi

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pomoć-malaguti f15
« Odgovori #4 : 02 Studeni, 2013, 02:45:31 »
A kolko bi trebal ić? 74 je normalna brzina za serijalu.
Dalje, taj vario i kvacilo, žali bože para za kinesko sr..e.
Probaj zamjenit centralni, jer to jedino nisi mjenjal kolko sam skuzil, a puno km radiš pa oslabi s vremenom.
I pogledaj da ne vuče negdje fals zrak, na prirubnici ili semerinzima itd.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: