Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nrg blokirao pomozite pliz  (Posjeta: 1061 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline siska

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • Moja Kaciga: nemam
nrg blokirao pomozite pliz
« : 22 Svibanj, 2012, 21:15:11 »
nov sam na forumu pa ne znam da li će te me ignorirat ili ne ali svakako ću pokušat..... moram počet ovako nikad nisam imao skuter niti se baš kužim u njih ali rado bi napravio dobro djelo za prvog susjeda kojemu je skuter jedino prijevozno sredstvo i voli ga više nego cijeli svijet.....da ne dužim puno i plačem kao on (stariji je čovjek) voli bi da mi odgovorite na par pitanja. njemu je taj motor popravljao jedan dečko koji ga je sustavno krao i naplaćivo mu djelove ko da su od zlata dok se nije meni izjadao pa sam otišao do njega i uzeo motor i reko da ću mu ga ja popravit za ništa..... dakle skuter jer raskopao taj dečko-majstor i stvari su ovakve lešaj od radilice se je raspao i razbio šte se razbiti dade. trebam nabavit ili cijelu mašinu da se ne zajebavam ili trebam klip,cilindar te nažalost klipnjaču jer ima više lufta nego bi trebala, ležajeve i semeringe od radilice, dihtunge i gumice, te nekakav poklopac kojega on zove magnet. preporučite mi nešto ili ponudite svoje radi se o piaggio nrg extreme 99.g 50 kubika to je sve šta znam o njemu jer to samo i piše u knjižici i vidio sam da ima vodeno hlađenje....hvala unaprijed

Offline qLitoRisZu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 199
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Demerje <3
  • Moj Skuter: nexus 300
  • Moja Kaciga: Neprobojna xD
  • MojSetup: Na podu
  • MojSpuh: U garazi
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #1 : 22 Svibanj, 2012, 21:26:43 »
jeftinije izade da slozis ovu masinu imas po oglasniku dijelova kad slozis znas sto imas mozes kupit drugu masinu pa se raspadne drugi dan... od kud si?
Dođoh,vidjeh,odoh.....


MOTOR u srcu, BRZINA u glavi, ADRENALIN u krvi i ANDJELI cuvari!!

Offline siska

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • Moja Kaciga: nemam
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #2 : 22 Svibanj, 2012, 22:40:10 »
iz Pazina-Istra sam i gledao sam već taj web shop ako misliš na to ali već sam napisao da nemam pojma o skuteru ništa pa mi je to dosta komplicirano ali probat ću tamo ima toga milion.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #3 : 22 Svibanj, 2012, 23:03:37 »
set ležaja i semeringa naručiš u lagerosu,ostale dijelove možeš prek webshopa ili uzet polovno nekaj tipa cilindar,pa uzmeš novi klip s karikama...a magnet možeš isto uzet ili polovni ili vjerojatno se može isto naručit prek webshopa, ili u piaggio servisu
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #4 : 22 Svibanj, 2012, 23:08:22 »
nov sam na forumu pa ne znam da li će te me ignorirat ili ne ali svakako ću pokušat..... moram počet ovako nikad nisam imao skuter niti se baš kužim u njih ali rado bi napravio dobro djelo za prvog susjeda kojemu je skuter jedino prijevozno sredstvo i voli ga više nego cijeli svijet.....da ne dužim puno i plačem kao on (stariji je čovjek) voli bi da mi odgovorite na par pitanja. njemu je taj motor popravljao jedan dečko koji ga je sustavno krao i naplaćivo mu djelove ko da su od zlata dok se nije meni izjadao pa sam otišao do njega i uzeo motor i reko da ću mu ga ja popravit za ništa..... dakle skuter jer raskopao taj dečko-majstor i stvari su ovakve lešaj od radilice se je raspao i razbio šte se razbiti dade. trebam nabavit ili cijelu mašinu da se ne zajebavam ili trebam klip,cilindar te nažalost klipnjaču jer ima više lufta nego bi trebala, ležajeve i semeringe od radilice, dihtunge i gumice, te nekakav poklopac kojega on zove magnet. preporučite mi nešto ili ponudite svoje radi se o piaggio nrg extreme 99.g 50 kubika to je sve šta znam o njemu jer to samo i piše u knjižici i vidio sam da ima vodeno hlađenje....hvala unaprijed

Klipnjaču je skoro neisplativo kupovati jer nije jeftina, koštaju i ležajevi ispod nje, a bome košta i ugradnja, odnosno balansiranje i što je najgore - teško je naći nekoga tko će ti to kvalitetno izbalansirati. Kad sve to i napraviš koštat će te minimalno 500-600 kuna, a za 700 kuna ili malo više (neznam kolko su cijene u zadnje vrijeme rasle), kupiš TOP performances-ovu sportsku radilicu i dobiješ i igličasti ležaj za klip, odnosno bolcnu klipa. Klip i karike su zamjenske oko 200 kuna, brušenje je oko 120 kuna, ostalo su sitnice koje nađeš na webshopu osim ako nije puknuo kanal u cilindru jer onda je mora ići novi cilindar, ležajeve radilice kako ti je netko rekao kupiš u lagerosu ili lager commerce-u, doneseš im svoje za uzorak. Isto tako i sa semerinzima.

BTW. Jel imaš iskustva sa stavljanjem radilice i blokove (u ležaj) ?  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2012, 00:06:39 »
ako se ne razumjes najvise ti se isplati kupit polovnu masinu kojoj je radilica dobra. prjenos i termogrupa se jako lako sloze na masinu dok je radilicu po meni najzeznutije slozit da radi kak treba duze od parsto km... tak da odluci sta ti se najvise isplati
MK LISICE SLAKOVCI

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #6 : 23 Svibanj, 2012, 00:16:05 »
ako se ne razumjes najvise ti se isplati kupit polovnu masinu kojoj je radilica dobra. prjenos i termogrupa se jako lako sloze na masinu dok je radilicu po meni najzeznutije slozit da radi kak treba duze od parsto km... tak da odluci sta ti se najvise isplati


sta bi to trebalo znacit  :icon_scratch:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #7 : 23 Svibanj, 2012, 10:00:37 »

sta bi to trebalo znacit  :icon_scratch:

Dobro kaze djecko,ako neko nema iskustva ili uopce ne zna kako pravilno staviti lezajeve i radlicu u blokove bolje mu je da si kupi polovnu masinu sa ispravnom radilicom nego da je cekicem ugradjuje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline siska

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • Moja Kaciga: nemam
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #8 : 23 Svibanj, 2012, 10:16:59 »
dobra je radilica nije problem u njoj nego je jedna kuglica ispala iz ležaja izgrebala cilindar i klip a klipnjača kad je uhvatim za vrh i mičem ima više od mm lufta lijevo desno što po meni nebi trebala imat. za ležejaeve nisam ni razmišljao kupit u običnoj trgovini jer mi se učinilo da su neki bolji ovi koji su gore radi toga jer se vrte na dosta više okretaja pa da nebi morao oped radit istu stvar.za to sve skupa složit mi nije problem znao bi i ja ali nemam vremena pa ću dat nekome ko se time bavi. btw. kome nosite brusit cilindar možda ga se može i spasit pa da kupim samo klip

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #9 : 23 Svibanj, 2012, 10:38:09 »
Gle ako klipnjača ima prostora lijevo-desno ti je normalno to nemaš šta dirat,osim ako šeta gor-dole e onda je za zamjjenu.

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #10 : 24 Svibanj, 2012, 00:14:21 »

sta bi to trebalo znacit  :icon_scratch:

da je moje misljenje da je stavljanje radilice i lezajeva u blok najzeznutiji dio posla kod sastavljanja masine, pogotovo ako se oce vozit duze vremena. svi koji su radili znaju sta moze bit ako se ne napravi kako treba, a velika je vjerojatnost da ce neko ko se bas i ne kuzi u skutere to i napravit. sad jasnije?
MK LISICE SLAKOVCI

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #11 : 24 Svibanj, 2012, 00:22:25 »
da je moje misljenje da je stavljanje radilice i lezajeva u blok najzeznutiji dio posla kod sastavljanja masine, pogotovo ako se oce vozit duze vremena. svi koji su radili znaju sta moze bit ako se ne napravi kako treba, a velika je vjerojatnost da ce neko ko se bas i ne kuzi u skutere to i napravit. sad jasnije?



nisam skuzio na koji dio ugradnje si mislio, no nebitno nemojmo sad i ovu temu zaspamat kao i svaka sto zavrsi  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #12 : 24 Svibanj, 2012, 00:29:50 »
da je moje misljenje da je stavljanje radilice i lezajeva u blok najzeznutiji dio posla kod sastavljanja masine, pogotovo ako se oce vozit duze vremena. svi koji su radili znaju sta moze bit ako se ne napravi kako treba, a velika je vjerojatnost da ce neko ko se bas i ne kuzi u skutere to i napravit. sad jasnije?
Točno to,tak da autoru teme pošto sam veli da nikad nije šarafio po skuteru definitivno nebi preporučao taj dio posla,nego da to netko umjesto njega napravi,jer i najmanja greška znači ponovni kaos

Offline siska

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • Moja Kaciga: nemam
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #13 : 24 Svibanj, 2012, 12:37:50 »
danas idem kod majstora pa ćemo vidit.navjerojatnije samo brusit cilindar i novi klip i to je to

Offline siska

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg
  • Moja Kaciga: nemam
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #14 : 28 Svibanj, 2012, 12:57:27 »
da li netko zna di mogu nabavit klip od 41 mm za isti motor.nazvao sam tipa sa njuškala koji to nudi ali ako se u 5 poziva nije udostojao pogledat i da se dogovorimo odustajem.majstor bi brusio cilindar ali je kod njega klip 400 kuna pa da probam nać jeftinije

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: nrg blokirao pomozite pliz
« Odgovori #15 : 28 Svibanj, 2012, 13:07:41 »
da li netko zna di mogu nabavit klip od 41 mm za isti motor.nazvao sam tipa sa njuškala koji to nudi ali ako se u 5 poziva nije udostojao pogledat i da se dogovorimo odustajem.majstor bi brusio cilindar ali je kod njega klip 400 kuna pa da probam nać jeftinije
evo ti ovako, zaleti se u trst u motostar po dijelove, uzmi prez i riješio si taj dio problema

2. dovezi mašinu u rijeku kod mene i ja ti to složim sve  :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka