Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Prebrzo trosenje klipa i karika  (Posjeta: 7196 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Milos96

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio free;benzhou YY50QT;Tomos A3
Prebrzo trosenje klipa i karika
« : 17 Ožujak, 2012, 22:52:35 »
Pozdrav svima,vec neko vreme se mucim sa istim problemom,i nemogu da nadjem sta je u pitanju.
Imam KIT malossi sport piaggio AC,karburator dellorto 17.5mm,radilicu motoforce evolution race,auspuh technigas trek.
Prvi originalni klip od malossi sporta je trajao oko 2000km(a bio je nov),ali mi je puklo crevce za dovod ulja,i zalepio je,tako da to i razumem.Zazor na karikama je bio oko 2mm.
Onda kupim RMS klip u istoj meri,nije cilindar bio mnogo potrosen,samo sam ga odneo na honovanje,montiram,sve odlicno radilo,ali posle 700-800km prestao je da pali na dugme,poceo da stuca na punom gasu,ja ga otvorim,klip i cilidnar kao novi,zazor na karikama 2.7mm(nije greska,2.7mm),lezajevi na radilici dobili ogroman luft(a kad sam stavio ovaj klip pre 800km nisu imali ni najmanje lufta).
Imao sam jedan KIT Stage 6 sport pro,ostao mi od proslog motora,ja sam prvi vlasnik tog KITa,ima oko 1500km,zazor na karici 0.2mm,namestim ga samo za nedelju dana da imam do skole dok obradim malossi i kupim novi klip,napravim rucno mesavinu 3% sa motul scooter expert uljem(za svaki slucaj,da ne razmisljam o uljnoj),i posle nedelju dana,ili oko 80km opet pocinje da stuca na punom gasu,da trazi dodavanje gasa pri paljenju,tad sam vec skupio sve delove za generalnu,otvorim ga,kad zazor na karici oko 1mm.Znaci ostao sam zaprepascen,za 80km se zazor popeo sa 0.2 na 1mm,klip se potrosio sa 47.54 na 47.44,znaci celu desetu,cilindar je ostao u redu,mozda se potrosio 1-2desete,ali je to ok,a znaci i cilidnar i klip kao novi,nema tragova lepljenja ni nista(a to je bila originalna karika,KIT skoro nov).
Ja onda kupim METEOR klip 47.4mm,odnesem cilindar na busenje,sve super,zazor 0.15mm,ubacim ovu HPC radilicu,nove lezajeve,semeringe,taj razbuseni cilindar sa novim klipom,promenim cak i prirubnicu,zalijem svaki moguci spoj,pa cak i airbox sa silikonom,a pre toga sundjer operem i namazem uljem(posto sam najvise sumnjao da negde uvlaci prasinu,i to ga pojede kao smirgla)nakon sklapanja je sve bilo super,palio kao mina,isao odlicno i sve,i sad posle 1000km pocne da trazi gas pri paljenju,i pocinje da se javlja zveckanje.
Otvorim opet cilindar,zazor 2.4mm,cilidnar pojeden za 5 stotih,klip nisam ni merio,ali je i on dosta pojeden,toleranicja je oko 20 stotih.

Pa el ima neko ideju sta vise da radim,sta ga toliko trosi,smesu nisam proveravao odavno,nekoliko puta sam rasturao motor,ali mi je uvek posle generlane lepo primao gas,lepo isao,pa karb nisam ni dirao,a ni proveravao boju svecice,ali me interesuje el moze zbog siromasne smese samo da se trosi ubrzano,a da ne zalepi(drzao sam ga i po 2km na punom gasu i nije zalepio ni najmanje,klip i cilidnar cisti kao suza)?

Da,u pitanju je piaggio free 2000god,znaci hyper 2 pro masina.

Offline Milos96

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio free;benzhou YY50QT;Tomos A3
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #1 : 17 Ožujak, 2012, 23:06:18 »
A zasto mi stoji samo 1 post u profilu?Pa odavno sam clan ovog foruma,imao sam 2 teme u garazi,imao sam sigurno preko 100 postova,samo nisam dugo bio aktivan.

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #2 : 17 Ožujak, 2012, 23:11:59 »
aaaaa evo ga moj stari nalog,na svim ostalim forumima sam potpsan kao Milos96,pa sam to i ovde ukucao,a sifra je ista i za jedan i za drugi,pa je prihvatio,ovo je neki stari od ko zna kad,valjda necu da dobijem ban zbog duplog naloga :) Milos96 moze da se obrise :) samo neka ga dok dobijem odgovor,stalno razmisljam o tome i ne mogu da ukapiram o cemu se radi,i pre toga sam drugi motor rasturao,radio generalnu,pa se KIT nije ni najmanje potrosio za 1500km,i stavim ga na ovaj motor i ode za 80km nacisto,cak mi i blokovi padali na pamet,ali kod njih valjda nema sta da bude pokvareno...nemam ideju sta vise da radim,najmanji problem je da se stavi nov klip,razbusi cilindar itd,ali opet ce da se desi isto za kratko vreme.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #3 : 17 Ožujak, 2012, 23:16:08 »
tolerancija kod brušenja gusa treba biti 6-7 stotih a ne 15. Nije to tomos.

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #4 : 17 Ožujak, 2012, 23:27:39 »
Ma tolerancija je ok,oko 6 stotih,uvek razradjivan lepo,a i taj sport pro je bio original,ali nakon 100km se on nenormalno mnogo potrosi,i karike,i klip,i cilindar,kao da ga nesto ostruze,ne znam vise sta da radim.
EDIT:Ako te zbunilo ono"sve super,zazor 0.15mm"mislio sam na zazor na spoju karika,ne na toleranciju izmedju klipa i cilindra.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #5 : 17 Ožujak, 2012, 23:28:43 »
koja dizna je bila u setupu, koja svječica? Jel imaš neke špene u bloku?

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #6 : 17 Ožujak, 2012, 23:30:32 »
Svecica je NGK BR9ES,dizna 83,air box,karburator dellorto 17.5mm skoro nov(novog sam kupio pre god dana).A sta su spene?Pretpostavljam da si mislio na neke opiljke metala...nema nista,sve je ocisceno pre sastavljanja.

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #7 : 17 Ožujak, 2012, 23:32:57 »
Sta mislis,el moguce da je air box los,ili da su semerinzi losi,pa da tu uvlaci prasinu(semerinzi su budjavi RMS,nije bilo silikonskih kad sam pakovao masinu,pa sam stavio ove obicne)?

Inace perfomanse su odlicne dok radi,pali kao mina,radi lepo u leru,nema nikakve simptome fals vazduha,ali se jednostavno prebrzo trosi,posle 1000km izgleda kao da je presao 30.000km,plasim se da i radilicu ne pokvarim tako,i ona je nova,a ako je prasina da se ne uvuce kod iglicastog pa da i nju zajebe,jedni lezajevi su mi vec tako odjendom otisli,a isto to moze i sa radilicom da se desi.
« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2012, 23:35:14 Milos1996 »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #8 : 17 Ožujak, 2012, 23:45:23 »
Ovo je neka strožija misterija ili teška sabotaža,nadjes li kakve prašine u mašini kad je otvoriš,onda kakvo je stanje sa hladjenjem.Da ti nije zacepljen izlaz vrelog zraka iz one plastike pa da nema hladjenja kako treba.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #9 : 17 Ožujak, 2012, 23:52:22 »
Ma kad otvorim sve pliva u ulju(msm sve je onako masno,tanak film ulja na klipu i sve,ne vidim nikakvu prasinu,a i ako je ima verovatno je to po malo,ali na tolikim obrtjaima,pri tolikoj temperaturi,vremenom ga pojede).A hladjenje je ok,usmerivaci su tu,ma rasturana masine 100X,primetio bi da ima bilo kakve nepravilnosti,imao sam pre isti ovakav motor,imao je jos jaci setup,sve sam to ja slagao i odrzavao,i nista mu nije falilo.Isti taj kit sad stavim na ovaj motor i posle 80km ode u qrac.

Pa el moze da se trosi toliko zbog pregrevanja,znaci da ne zalepi,a da se ipak trosi kao nenormalan(klip je znaci cist kao suza,nema ni najmanjeg traga lepljenja),npr ako smesa nije dobra(mada da je siromasna valjda bi zalepio,drzao sam ga i preko 2km na punom gasu,i nije zalepio),kad god skinem svecicu ona je cigla boje,tako da bi to trebalo da je ok.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #10 : 18 Ožujak, 2012, 07:59:02 »
još može biti samo pretpaljenje krivo da uslijed detonacija pregrijava cilindar... druge logike nema..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #11 : 18 Ožujak, 2012, 12:50:43 »
Ma kad otvorim sve pliva u ulju(msm sve je onako masno,tanak film ulja na klipu i sve,ne vidim nikakvu prasinu,a i ako je ima verovatno je to po malo,ali na tolikim obrtjaima,pri tolikoj temperaturi,vremenom ga pojede).A hladjenje je ok,usmerivaci su tu,ma rasturana masine 100X,primetio bi da ima bilo kakve nepravilnosti,imao sam pre isti ovakav motor,imao je jos jaci setup,sve sam to ja slagao i odrzavao,i nista mu nije falilo.Isti taj kit sad stavim na ovaj motor i posle 80km ode u qrac.

Pa el moze da se trosi toliko zbog pregrevanja,znaci da ne zalepi,a da se ipak trosi kao nenormalan(klip je znaci cist kao suza,nema ni najmanjeg traga lepljenja),npr ako smesa nije dobra(mada da je siromasna valjda bi zalepio,drzao sam ga i preko 2km na punom gasu,i nije zalepio),kad god skinem svecicu ona je cigla boje,tako da bi to trebalo da je ok.

cita sam malo vas forum jucer....
rec cu ti da ste vi puno pedantniji i detaljniji u slaganju, i da ti na ovom forumu niko nemoze pomoc po tom pitanju
meni samo vuce na ovaj tnt carb (ako je on u pitanju)jer znaju bit nestabilni, jer sve ostalo ti je ok
posavjetuj se s mmario73, jer ako ti on ne ospije pomoc ni ovdje nitko nemoze....  :icon_thumright:

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #12 : 18 Ožujak, 2012, 13:16:24 »
Nije na njemu tnt,na njemu je dellorto.
A kako mislis nestabilan?Pa el moze zbog siromasne smese da se trosi ko lud,ili jednostavno ili zalepi,ili radi ok?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #13 : 18 Ožujak, 2012, 13:38:17 »
ja bi na ac cilindru vozio diznu bar 87 ako ne i više,jer to što se tebi događa sigurno nije normalno
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Milos1996

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Free,Keeway Speed 125,Yamaha TZR 125
  • MojSetup: Stage 6 sport pro/malossi sport
  • MojSpuh: Athena hyper racing/Tecnigas trek
Odg: Prebrzo trosenje klipa i karika
« Odgovori #14 : 18 Ožujak, 2012, 13:57:04 »
Znaci ipak moze zbog siromasne smese da se trosi ubrzano?To me interesuje,nikako da dobijem odgovor na to,ako je tako za probu ima da ga sredim da trokira od goriva,samo da vidim dal nece da se trosi opet,cu da vozim tako 200km,pa ako ostane sve kako je bilo da ga lepo ustelujem,ja kolko znam zbog siromasne smese moze samo da zalepi,ali ne moze da se trosi ubrzano,ako moze i da se trosi ubrzano,a da ne zalepi,to je za mene novost,pa d ase poigram malo sa karbom,posto do sad na njega nisma obracao paznju jer je motor lepo radio...