Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: rupa na airboxu  (Posjeta: 827 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
rupa na airboxu
« : 28 Srpanj, 2011, 20:33:43 »
radi se o piaggio libertyju koji nenormalno trosi (preko 6.5 l/ 100 km)
nakon sto sam sve pokusao imam jedno, možda čak i glupo pitanje...na slici se vidi airbox i strelica pokazuje na mjestu gdje se na airboxu nalazi rupa promjera nekih 15-ak mm...znaci ta rupa se gledano s boka motora nalazi skroz s druge strane (sa suprotne strane)
pitanje je treba li ta rupa samo tako stojati otvorena ili na nju treba doci neko crijevo :dontknow: ili nesto slicno ili cak  treba biti zacepljena?
ako je pitanje preglupo nemojte odmah poceti sa uobicajenim shitom, hvala.


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
Odg: rupa na airboxu
« Odgovori #1 : 28 Srpanj, 2011, 21:11:14 »
hmm nevidim baš dobro tu sliku,to jest taj dio koji si označio... a mozda da je probaš začepit nekako pa da vidiš što će se onda dogodit  :icon_scratch:
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: rupa na airboxu
« Odgovori #2 : 28 Srpanj, 2011, 21:26:42 »
rupa na airboxu ti je jer je to ulaz zraka

sto se tice potrosnje to ti je do zmazanog filtera kojeg treba oprat zmazanog fergazera i vjerojatno stare svjecice

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: rupa na airboxu
« Odgovori #3 : 29 Srpanj, 2011, 11:22:01 »
a jesi i usliko,što ga nisi okrenuo na drugu stranu da se vidi pa sliko...al dobro....
to je box ko na runeru i trebala bi biti gumena lulica u njoj ako je kod tebe ona izvađena onda je ostala prevelika rupa i može ti se gušit jer je previše zraka(ako je sve serijala)....mislim da je sa lulicom negdje cca 10mm

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rupa na airboxu
« Odgovori #4 : 29 Srpanj, 2011, 15:13:16 »
a jesi i usliko,što ga nisi okrenuo na drugu stranu da se vidi pa sliko...al dobro....
to je box ko na runeru i trebala bi biti gumena lulica u njoj ako je kod tebe ona izvađena onda je ostala prevelika rupa i može ti se gušit jer je previše zraka(ako je sve serijala)....mislim da je sa lulicom negdje cca 10mm
nema nikakve lulice i ne gusi se ali previse trosi..znaci taj otvor treba svesti na 10 mm
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rupa na airboxu
« Odgovori #5 : 29 Srpanj, 2011, 19:19:49 »
rupa nije 15 nego 23mm u koju ide lulica koja ima unutarnji promjer 12mm. Sto ces tu rupu vise smanjivat, to ce ti skut vise trosit.



Obzirom da zrak koji kroz nju ide prema karbu jos mora proci kroz 2 rupe u poklopcu airboxa (cija je povrsina jednaka jednoj rupi od 16-17mm), ne trebas uopce dirat airbox jer je na karbu 17,5mm to sasvim u redu. Ono sto mozes je oprat spuzvu filtera zraka
« Zadnja izmjena: 29 Srpanj, 2011, 19:22:01 3alfa3 »