Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu  (Posjeta: 1202 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« : 21 Srpanj, 2011, 08:48:43 »
e ovako, sinoc rastavio sve na motoru da vidim koji mu je vrag i zasto zuji, radilica u odlicnom stanju, klipnjaca, iglicasti, sve 5. nasao sam problem u deklu, raspao se lezaj koji drzi primar u centru. sad mene zanima sta raditi, dal motor moze voziti i bez njega ili je to must have? primar mi nema lufta niti se uvija negdje.. onda, kako je sve bilo dolje isao sam probati kako bi motor vozio sa vecom kompresijom, pofurao sam serijsku spustenu glavu koja je imala zapreminu od 3.5cc, stavio 2 klingerit dihtunga ispod cilindra sto daje ukupno 1.2mm lufta klipu do vrha cilindra, 0.6mm aluminijski dihtung ispod glave i posteno zategnio. kontam da je squish bio negdje oko 1.6mm. skuter nije htio upaliti. bas sam racunao i kompresijski omjer bi trebao biti oko 12:1.. nista pretjerano a g#vn% nije htjelo upaliti.. cim sam vratio glavu od dr. eva upalio je na zub..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #1 : 21 Srpanj, 2011, 09:06:40 »
zamnijeni ležaj, košta 20kn... a geometrija glave nužna je za ispravan rad... nije to samo tak skidati i podmetati..

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #2 : 21 Srpanj, 2011, 10:04:14 »
zamnijeni ležaj, košta 20kn... a geometrija glave nužna je za ispravan rad... nije to samo tak skidati i podmetati..
točno, vrlo lako da će ležaj i semering primara u bloku otići ako se vozi u debalansu!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #3 : 21 Srpanj, 2011, 17:06:47 »
da provjerim kod lagerosa ili ? jebe me kako izvaditi stari lezaj, a i mjere nemogu uzeti jer se raspao i ostao mi samo vanjski obruc.. mozda na njemu pisu..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #4 : 21 Srpanj, 2011, 17:10:11 »
kad ga izvadiš širinu izmjeriš.. i vanjski promjer možeš izmjerit.. unutrašnji je debljina osovine koja ide u njega..
za vađenje ima par varijanti.. ja bi zavario vijak za  njega i onda uzeo cijev oko vijka, maticu i sistemom radapcigera izvadio..

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #5 : 21 Srpanj, 2011, 17:13:06 »
kad ga izvadiš širinu izmjeriš.. i vanjski promjer možeš izmjerit.. unutrašnji je debljina osovine koja ide u njega..
za vađenje ima par varijanti.. ja bi zavario vijak za  njega i onda uzeo cijev oko vijka, maticu i sistemom radapcigera izvadio..
[/quote

 :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #6 : 21 Srpanj, 2011, 18:23:52 »
probat cemo nesto :) bed je sto je sutra motorijada i sto je nemogu propustiti  :laughing7:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #7 : 21 Srpanj, 2011, 18:46:29 »
nabavi drugi dekl, punki ga gore i gaass... ;D

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Zasto nije htio upaliti / Lezaj u deklu
« Odgovori #8 : 22 Srpanj, 2011, 00:15:39 »
taman se toga sjetio, mali problem je sto je u drustvu 2 chinarellija, sreca u nesreci je sto frend nece ici skuterom na motorijadu zbog izrazito sporog starta, tako da sutra dobijam dekl od huatiana  :headbang:
btw sinulo mi zasto se kurva nije htio upaliti sa čuning glavom, posto je kompresija bila zgodna a akumulator pred krajem, iako je vrtio vjerujem da mu je falilo mrvicu snage da motor uhvati.. danas kako sam skidao dihtunge od ispod cilindra, sve fino poslozio i povratio serijsku kompresiju, verglao sam ga par minuta i na istu foru nije htio upaliti.. onda sam zdravoseljacki nadopunio akumulator tako sto sam ga spojio na aku od auta i provozao se po naselju.. upalio je odmah. sad me grize WHAT IF. sto bi se dogodilo da je upalio sa 30% vecom kompresijom? kako bi vukao? bi li odvajao u startu? i mnoga druga pitanja... dok ne sredim maticu na radilici i osposobim paljenje na kurblu necu znati.. btw svi koji ste u blizini dodjite na motorijadu u vu :)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre