Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Ubacivanje lezajeva i radilice pod PRESOM, ili ručno (grijanje/hladjenje)

Ubacivanje lezajeva i radilice i sastavljanje blokova presom bez grijanja/hladjenja
Ubacivanje lezajeva i radilice i sastavljanje blokova ručno (grijanje blokova, smrznuti lezajevi.....)

Autor Tema: Najsigurnije ubacivanje lezajeva i sastavljanje blokova?  (Posjeta: 4637 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Najsigurnije ubacivanje lezajeva i sastavljanje blokova?
« Odgovori #20 : 30 Travanj, 2011, 10:59:53 »
Sa uvlakacem se radi tako da prvo navuces radilicu u mali blok, a onda to sve u veliki

alfa, nisi me razumio čega se bojim...

sta ako radilica nece da "uleti" u lezaj koji je u bloku, ili ako je i lezaj vec na radilici pa lezaj nece da uleti  u blok...ti kako pritežeš blokove, poluke ce trpiti to savijanje...i eto debalasta...

ja sam neki dan sebi ugrađivao a i drugima ovako i nema nikakvih problema..
radilicu i ležaje namazati uljem i 12 sati u zamrzivač..
grijati dosjed ležaja velikog bloka 10 minuta sa fenom za plastiku (može se i na štednjaku staviš blok iznad plina al samo ako nije pumpa u bloku)
kad je blok jako ugrijan (120°C) ležaj će 100% ući unutra jer se blok dovoljno proširi, legne čak i neohlađeni ležaj (isprobano)
tako napraviš i sa malim blokom s tim što se on prije ugrije (5min)
nakon toga pričekaš 5 minuta da se ležaji ugriju od bloka.
namažeš mali blok po spojevima sa diht masom tanko, uzmeš radilicu i staviš ju u veliki blok (isprobano ide bez lupanja)
odmah zatim mali blok s druge strane i ostat će ti 5mm lufta..
uzmeš vijke i sve ih uvrneš i u krug ravnomjerno stežeš dok se blok ne poklopi... čut će se krckanje
kad stegneš, lagano kvrcnuti svaku stranu radilice malo preko drveta ili najbolje gumenim čekićem da se da lagano vrtit i to je to..

Tako sam prvi put uradio i čini mi se da je to jedan od najsigurnijih načina!
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2011, 11:02:54 PanTheR_oo7 »
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: Najsigurnije ubacivanje lezajeva i sastavljanje blokova?
« Odgovori #21 : 30 Travanj, 2011, 12:52:55 »
alfa, nisi me razumio čega se bojim...

sta ako radilica nece da "uleti" u lezaj koji je u bloku, ili ako je i lezaj vec na radilici pa lezaj nece da uleti  u blok...ti kako pritežeš blokove, poluke ce trpiti to savijanje...i eto debalasta...

Tako sam prvi put uradio i čini mi se da je to jedan od najsigurnijih načina!
ja sam sad sklopio svoj motor i od jos dva frenda ovako:
grijanje lezejeva u ulju, kad se zagriju samo drzis radilicu i padne sam i onda po unutarnjem obrucu ga malo kucnes ,ja sam to napravio sa kljucem od svijecice zatim pustio da se ohladi na škripcu i okrenuo radilicu na drugu stranu da se ohladi jer zeljezo hladi zeljezo.
zatim zagrijao industrijskim fenom mali blok stavio radilicu unutra upala ko u puter, pustio opet na skripcu da se hladi dokle sam grijao drugi blok fenom i kad se ovaj ohladio stavio diht mase na mali blok pripremio si akomulatorsku busilicu stavio one 4glavne vide na piaggio masini sta su oko lezaja, stavio sa malim blokom radilicu u veliki i na brzinu stisnuo te 4 vide i kucnuo gumenim cekicem malo sa jedne i sa druge strane i zavrtio radilicu sa rukom i sama se vracala u svoj polozaj radi utega i rijesena prica dan danas voze sva tri motora sa poliamidnim lezajeviima   :icon_thumright: