Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB 101R - prvih 1000km  (Posjeta: 17806 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #40 : 19 Kolovoz, 2006, 09:47:00 »
Stvarno, danas svakom jebivjetru može past napamet da prodaje motore. :dontknow:
Nije za vjerovati.
Što ne digneš nenamjenski kredit?

vjerojatno jer su kamate 10-12%...lopovi :nono:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #41 : 19 Kolovoz, 2006, 11:09:39 »
Nisu... RBA kunski nenamjenski kredit za sve, bio njihov komitent ili ne, 9,25% kamata... Naglasak na kunski... nije vezan za nikakvu valutu... Što te izađe kao neki drugi krediti sa deklariranom manjom kamatom ali vezani za euro ili švicarce... sjebu te na tečaj... isplate po jednom, rate po drugom... i stalno korigiraju tečaj... jedino pravo merilo bi ti tribala bit rata, za isti iznos na ruke i na isti period, pa ti usporedi i vidi...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #42 : 19 Kolovoz, 2006, 11:56:23 »
opet smo na oko 10%.

u svakom slučaju mislim da su najbolji uvjeti u RBA (nenamjenski kredit)...a ukoliko prodavač ima ugovor s nekom bankom to ide sve puno brže s manjom kamatom...

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #43 : 19 Kolovoz, 2006, 12:14:24 »
Ja samo znam da ne bih čekao dok tip ne "regulira" svoj odnos sa bankom. Digao bih nenamjenski i otišao u drugi dućan.
Kod kredita nije bitna kamatna stopa, već efektivni kamatnjak.
Zbroje se rate i ostali troškovi, i onda vidiš kolika ti je razlika od sume na koju si podigao kredit. Što manja razlika to je efektivni kamatnjak manji i kredit povoljniji.
Jer, što se kamatne stope tiče, ima više vrsta obračuna.
Obično, banke koje reklamiraju manje kamatne stope imaju skuplje kredite, upravo zbog načina obračuna kamata i veličine troškova obrade kredita. Dosta se ljudi iznenadi kada moraju još dodatno plaćati troškove, mada ih danas banke odmah uračunavaju u visinu kredita, pa tako on bude i veće nego iznos koji se podiže.
RBA je zaista najpovoljnija banka. I nenamjenski krediti kod njih su dosta povoljni.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Baptista

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #44 : 19 Kolovoz, 2006, 17:14:06 »
ma sve pet, hvala što se brinete....ali problem što ja ne mogu dignut nenamjenski kredit jer nisam zaposlen (student sam), a ni mama mi ga neće dignuti. Stoga ću dignuti "namjenski za kupnju motornih vozila" koji je na mene, dok mi je stara sudužnik. Znam da je jednostavnije dobit 10000 kn, otići u dućan i kupiti, ali ne može....

Papire sam ostavio frajeru u dućanu ali on ne može ništa s njima jer ja i stara moramo kod javnog bilježnika oboje stavit potpis, tako da su bilo kakve malverzacije s papirima nemoguće.

I eto, frajer je rekao da bi u ponedjeljak trebao bit gotov ugovor između njih i banke...pa se sve nadam sjest na njega u utorak...ako bog da...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #45 : 19 Kolovoz, 2006, 17:25:12 »
meni je to cudno, lik je MISLIO  ???
nakon toliko vremena on bi trebao bit spreman da proda skutere odma. kad sam ja s njim pricao rekao je da je vec lud od svega toga kako mu ne isporucuju, a ljudi zovu stalno.
a drugi put mi je rekao da mu nisu poslali papire od motora iz umaga  ::) pa sam to shvatio kao da motora ima ali ih ne moze prodavat, svejedno , nisam nista pitao jer mi ga je vec bilo dosta i odustao sam od toga.
iz fore ga pitam jel prodaje on jos neke skutere osim TGB (a znam da je ovlasten za apriliju) i kaze lik ne,ne, nista osim TGB
 :angry7:   ne kuzim jel me pravi ludim ili sta...

trebalo bi se raspitat za dijelove, sve mi se to cini jako lose.

Offline Baptista

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #46 : 19 Kolovoz, 2006, 21:37:37 »
Loše, loše...koliko sam shvatio njegov je dućan bio u sklopu ing karta, nakon čega su se razišli pa je i ugovor s RBA postao nevažećim...a on to nije znao....sad on, kao samostalan dućan mora nanovo sklapat ugovor s RBA....ali veli da su skuteri došli što sam ja provjerio u Generu.

Da...za djelove ne znam kak će to ići...ako ću ovako čekat neki dio poludit ću i razbit mu izlog dućana...  :angry9:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #47 : 19 Kolovoz, 2006, 23:45:36 »
nadam se da nisu ko ing-kart jer s njima imam losa iskustva. u vecini slucajeva ces naletit na loseg servisera, to je uvijek tako jer su u vecini.  :sad3:
da ti je bar distributer u Zg i da se sve to dovozi nekim sigurnijim putem. ovo s brodom moze trajat vjecno. ako oni nemaju dio onda ga narucuju, a vidis i sam koliko to traje. a pitat bi isto bilo nesigurno kad lik sere na veliko.
ne znam ti savjetovat, ali mislim da i baotian vec ima bolju opskrbu djelovima  ::)

ushirlo

  • Gost
  • Tržnica : (0)
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #48 : 22 Kolovoz, 2006, 10:40:04 »
azo dakle...........
kako je moj TGB laser netom navršio 1k kilometri.......... da se i ja malo osvrnem.............

dizajn........
- minimalistički.............
ponuda prostora i dodatna oprema.........
- skuter se izvrsno snalazi sa svim visinama vozača..........
- bez većih problema ugošćuje prtljagu u vidu druge osobe...........
- ispod sica stane đet kaciga sa vizirom...........
- ravna podnica ko stvorena za pak Q pakova.........
- od dodatne opreme tu je izvrsan držač za vrećice koji će biti od velike pomoći prilikom povratka s pijace.........
- ne zaboravimo i metalni držač straga koji se uz par laštika pretvara u krov od fiće.............
vozne osobine.............
- veliki kotači pridonose udobnosti...... a i komotnije se osjeća čovik nagnut u zavoju............
- zahvaljujući uskoj silueti i zavidoj okretnosti bez problema se imitira janica kostelić u prometnoj gužvi........
- solidno upija neravnine............
motor i perfomanse...........
- TGB-ov motor po receptu franka morinija........ uz pomoć mikune karburatora (mislim 13-ica).........
- nakon skidanja blokade postiže sljedeće perfomanse:
              --- ravnina.... do 50 dolazi brzo........ potom (ovisno o duljini ravnine) kazaljka se zaustavlja na dlaku iznad 80...........
             ----nizbrdica.........konačna brzina nepoznata..... naime vrlo brzo kazaljka pređe znamenku 80 i kreće u nepoznato..........
             ----uzbrdica....... zavisno ima li zaleta ili nema uzbrdicu od cca 40° prelazi sa 60 odnosno 50 km/h....................
             (sva mjerenja izvedena su sa test vozačem od 90ipar kila........ sat na motoru vjerojatno laže, ko i na drugim)
- potrošnja...... nešto manje od 4 litre.....cca3.8................bez štednje.....
uočeni nedostatci:
- u početku je par puta ispala lulica od svjećice prilikom intezivnijeg prolaženja preko grba...... (uz malo petljanja po lulici stvar je rješena)....
- ipak je to skuter pa je sranje............

ukupan dojam: zabavna dvokolica....... živahnog motorčića........... i cjenovno dopadljiva...........
da ponovo nemam para uzeo bi istog........... a da imam kupija bi er5 ......z750.......z1000.............ratnu krstaricu............
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2006, 10:46:55 ushirlo »

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #49 : 23 Kolovoz, 2006, 16:56:27 »
eto nešto pošteno i od našeg ushirla :icon_tongue: :icon_thumright:

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #50 : 23 Kolovoz, 2006, 21:19:37 »
je... tko bi rekao?  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Bananko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #51 : 01 Srpanj, 2007, 11:13:33 »
azo dakle...........
kako je moj TGB laser netom navršio 1k kilometri.......... da se i ja malo osvrnem.............

dizajn........
- minimalistički.............
ponuda prostora i dodatna oprema.........
- skuter se izvrsno snalazi sa svim visinama vozača..........
- bez većih problema ugošćuje prtljagu u vidu druge osobe...........
- ispod sica stane đet kaciga sa vizirom...........
- ravna podnica ko stvorena za pak Q pakova.........
- od dodatne opreme tu je izvrsan držač za vrećice koji će biti od velike pomoći prilikom povratka s pijace.........
- ne zaboravimo i metalni držač straga koji se uz par laštika pretvara u krov od fiće.............
vozne osobine.............
- veliki kotači pridonose udobnosti...... a i komotnije se osjeća čovik nagnut u zavoju............
- zahvaljujući uskoj silueti i zavidoj okretnosti bez problema se imitira janica kostelić u prometnoj gužvi........
- solidno upija neravnine............
motor i perfomanse...........
- TGB-ov motor po receptu franka morinija........ uz pomoć mikune karburatora (mislim 13-ica).........
- nakon skidanja blokade postiže sljedeće perfomanse:
              --- ravnina.... do 50 dolazi brzo........ potom (ovisno o duljini ravnine) kazaljka se zaustavlja na dlaku iznad 80...........
             ----nizbrdica.........konačna brzina nepoznata..... naime vrlo brzo kazaljka pređe znamenku 80 i kreće u nepoznato..........
             ----uzbrdica....... zavisno ima li zaleta ili nema uzbrdicu od cca 40° prelazi sa 60 odnosno 50 km/h....................
             (sva mjerenja izvedena su sa test vozačem od 90ipar kila........ sat na motoru vjerojatno laže, ko i na drugim)
- potrošnja...... nešto manje od 4 litre.....cca3.8................bez štednje.....
uočeni nedostatci:
- u početku je par puta ispala lulica od svjećice prilikom intezivnijeg prolaženja preko grba...... (uz malo petljanja po lulici stvar je rješena)....
- ipak je to skuter pa je sranje............

ukupan dojam: zabavna dvokolica....... živahnog motorčića........... i cjenovno dopadljiva...........
da ponovo nemam para uzeo bi istog........... a da imam kupija bi er5 ......z750.......z1000.............ratnu krstaricu............



Ja bi te lijepo molio da nam napišeš sadašnje stanje lasera jer je prošlo godinu dana od tvog posta, a ja bi htio kupiti taj skuter! Da li je bilo nekih većih problema, koliko sad ima kilometara, neki kvarovi, anything ? tnx 

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #52 : 01 Srpanj, 2007, 14:50:57 »
ushirla vise i nema na ovome forumu, inace i mene bas interesira..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline govnogad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #53 : 02 Srpanj, 2007, 14:19:50 »
ushirla vise i nema na ovome forumu, inace i mene bas interesira..
baš ti znaš jel me ima............

što se tiče skutera.........
stao je bez moje volje samo dvaput ........
jednom je osta bez benzina........
a drugi put se zabio u alfu 159.............. (alfi otiša stražnji branik u paramparčad, a tgb-u puka komadić plastike i malo se iskrivila ručka kočnice što sam izravna i vozi).....
troši još uvik isto, nikakvih problema sa ničim, čak su još sve žaruljice žive..............
preša san cca 5000km..........
vozija san ga cilu zimu, po kiši i po snigu.............

a ti eladijo bi sa moga javit u svezi pive..............

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #54 : 02 Srpanj, 2007, 19:25:35 »
mogao bi , ako si blizu ZGa  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Bananko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #55 : 02 Srpanj, 2007, 20:20:25 »
ushirla vise i nema na ovome forumu, inace i mene bas interesira..
baš ti znaš jel me ima............

što se tiče skutera.........
stao je bez moje volje samo dvaput ........
jednom je osta bez benzina........
a drugi put se zabio u alfu 159.............. (alfi otiša stražnji branik u paramparčad, a tgb-u puka komadić plastike i malo se iskrivila ručka kočnice što sam izravna i vozi).....
troši još uvik isto, nikakvih problema sa ničim, čak su još sve žaruljice žive..............
preša san cca 5000km..........
vozija san ga cilu zimu, po kiši i po snigu.............

a ti eladijo bi sa moga javit u svezi pive..............


e super care što si tu još uvijek... :) znači nema bedova niti nakon 5000 km ?! mrak 

baš dolazim iz dućana gdje sam ga dobro pogledo i jako mi se sviđa, prvenstveno radi velikih kotača i samim tim što ne izgleda ko običan skuter koji pak izgledaju ko neke igračke

crne je boje i cijena mu je 9 somića. na 12 mjeseci otplate na karticu 9% gore + rega + kaciga = 10 500 na cestu

Jedino šta me ne oduševljava je potrošnja... pa jel moguće da troši toliko puno ??? 4 litre je jako puno čini mi se. Necu ustedit nista kad mi auto trosi 6-7 sranje

da kaj sa kacigom? brijem zasad odmah uzet onu za 2 glave najjeftiniju i skroz otvorenu a kasnije vidjet. gledam malo cifre nekih i jebeno su skupe pa mi ne pada na pamet pljunut toliku paru jos i za to. Premda nisam glup i jako, jako je pametno imat kvalitetnu... Ne daj Boze da ti zatreba takva


pozdrav i tnx, ako ima jos kaj pucaj ! :)
« Zadnja izmjena: 02 Srpanj, 2007, 20:25:44 Bananko »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #56 : 02 Srpanj, 2007, 21:03:51 »
ustedjet ces i na servisima, gumama itd  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline govnogad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #57 : 03 Srpanj, 2007, 08:40:28 »
svi dvotaktni serijala skuteri troše cca između 3,5 i 4+ litre........
to je normalno kad se zbog ne baš prejakog motora skoro uvik voze ful gas............
nakitani troše i dosta više ........... znam neke i priko 12 što troše..........

malo troše samo 4-taktni..... ali zato kurca ne idu............

a ko što i eladijo kaže ....gume, servi, registracija,gužve.....tu se uštedi..........

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #58 : 03 Srpanj, 2007, 12:14:13 »
Siroke gume, "velika" masa, mala i slaba masina koja radi na visokim okretajima = potrosnja kao neki automobili.
Po nekoj logici, skuteri bi trebali trositi manje od 1L na 100km.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: TGB 101R - prvih 1000km
« Odgovori #59 : 03 Srpanj, 2007, 13:05:48 »
Siroke gume, "velika" masa, mala i slaba masina koja radi na visokim okretajima = potrosnja kao neki automobili.
Po nekoj logici, skuteri bi trebali trositi manje od 1L na 100km.
al jebiga oni trose 3,5-4l na 100km