Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Muči me jedan pojam...  (Posjeta: 6588 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #20 : 19 Studeni, 2009, 19:17:58 »
pa tako je,to misli,trening mi za 40 minuta,znaci za 20 min krecem  :laughing7: :laughing7:

Si siguran da buš stugo sa roxom za 20 minuta? Meni inače treba pola sata pešice  :binkybaby:

I pazi da ti ne razvrtava motor  :icon_thumright: :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #21 : 19 Studeni, 2009, 19:24:53 »
Si siguran da buš stugo sa roxom za 20 minuta? Meni inače treba pola sata pešice  :binkybaby:

I pazi da ti ne razvrtava motor  :icon_thumright: :notworthy:
ma imam cijelu kutiju alata sa sobom u "gepeku" za slucaj da nesto iskoci bez mojeg pitanja,dns namontirao nogaru,tj ja i fico napravili nekakav homemade sipku onu koja drzi nogaru i izvadili distancer jer nije mogo stajat na nogari dok je bio distancer
Btw moj motor ne rarazvrtava,vise prevrtava  :laughing7: :laughing7:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #22 : 20 Studeni, 2009, 01:00:51 »
Mislim da bi razvrtavanje bilo vrjeme kad zavrsi prjenos i motor nastavi ubrzavat kao da ima manualni mjenjac...
Kod piaggia se tesko uoci, kod minareli lc, se teze primjeti, kod minarelli ac se jasno cuje i osjeti, kod lune se cuje od 50km/h a kod pede od 30km/h :drunken_smilie:
to je obicna rupa u prijenosu, ja sam vozio neos-a starij tip nikad mjenjani federi samo tu i tamo valjcici ima preko 20000km, jos kratki gas vozio sam se i smijao kakav je motor.  :laughing7:

das gas do kraja prevrtava do 30, znaci ulazi u visoke okretaje, onda od 30 do 40 ima tu rupu gdje bi ljuzdi rekli da nemoze razvrtit (znaci uc u okretaje da popone remen) i onda nabire malo malo malo pomalo do 50 max 55 po ravnome, ali nizbrdo kad je manji otpor dei noesaja do 75.  :toothy12:

ja bi koristio taj pojam razvrtavanja za rupu u prijenosu, tj da je uzrok rupi nedovoljno razvrtavanje? ne znam, ali ne koristim ga.  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #23 : 20 Studeni, 2009, 01:17:09 »
Još nisam čuo taj pojam,ali kontam kao razvrtiti nešto,kao rastegnuti do krajnjoj granica,ja jo tako kontam :)

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #24 : 20 Studeni, 2009, 10:11:49 »
kad kazes nemoze razvrtit,to ti je kao nemoze doc do ''pravih'' okretaja...bar ja tako mislim  :dontknow:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #25 : 20 Studeni, 2009, 11:26:14 »
kad kazes nemoze razvrtit,to ti je kao nemoze doc do ''pravih'' okretaja...bar ja tako mislim  :dontknow:

nisi shvatio. Ja kužim da kad netko kaže neće razvrtit što to znači. To je jasno  :laughing7:


Ali kad netko kaže: "Motor mi razvrtava na 40 km/h!"   ??? ??? ??? :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #26 : 20 Studeni, 2009, 11:40:25 »
Mislim da je ova tema zrela za off  ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #27 : 20 Studeni, 2009, 11:49:19 »
Mislim da je ova tema zrela za off  ;D

Možeš ju prebaciti što se mene tiče  :laughing7:

Makar smo ipak diskutirali o nekoj općenitoj stvari
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #28 : 20 Studeni, 2009, 11:56:55 »
Razvrtavanje kao pojam ne postoji i upotrebljavaju ga ljudi koji su na "Vi" sa mehanikom.
E sad, kako ces si ti protumacit sto oni zele reci, ostavljam tebi.

ta fraza se u nas koristi malo vise i kod ljudi koji se bave s tim hmm...

 razvrtavanje bi bilo dizanje okretaja.. i kad ti neko kaze nece da se razvrti isto ko da ti kaze nece u okretaje....
prevrtavanje je druga stvar....


rupa u ubrzanju nemora imat veze s pojmom razvrtavanje jer se moze razvrtit i upast u rupu bah  :icon_biggrin:
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #29 : 20 Studeni, 2009, 12:00:07 »
ukinimo razvrtavanje.. ..sta kazete na zavrtavanje ? :laughing3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #30 : 20 Studeni, 2009, 16:17:51 »
ukinimo razvrtavanje.. ..sta kazete na zavrtavanje ? :laughing3:

razvrzavrtavanje  :toothy3: :laughing6:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #31 : 20 Studeni, 2009, 20:42:56 »
to je obicna rupa u prijenosu, ja sam vozio neos-a starij tip nikad mjenjani federi samo tu i tamo valjcici ima preko 20000km, jos kratki gas vozio sam se i smijao kakav je motor.  :laughing7:

das gas do kraja prevrtava do 30, znaci ulazi u visoke okretaje, onda od 30 do 40 ima tu rupu gdje bi ljuzdi rekli da nemoze razvrtit (znaci uc u okretaje da popone remen) i onda nabire malo malo malo pomalo do 50 max 55 po ravnome, ali nizbrdo kad je manji otpor dei noesaja do 75.  :toothy12:

ja bi koristio taj pojam razvrtavanja za rupu u prijenosu, tj da je uzrok rupi nedovoljno razvrtavanje? ne znam, ali ne koristim ga.  :dontknow:

Krivo si me skuzio...

Kada prjenos dođe do max omjera, i motor nastavlja ubrzavati do krajnje linearno dizuci okretaje i brzinu, to je kao razvtavanje, u neosa bez blokada 60-70...

Prevrtavanje je kad motor ubrzava s prevelikim okretajima, tj, ima prelagane rolice...

Rupa je npr kod neosa kad startas puni gas, ide dobro do 30, pa spusti okretaje od 30-50 pa ide normalno do 55-60 pa razvrtava do max brzine...

Normalna stvar da neznas sto je razvrtavanje kad vozis novu apriliju, sjedi na pedu, neces se vise nikada dvoumiti sto je to razvrtavanje :laughing7:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #32 : 20 Studeni, 2009, 21:23:06 »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #33 : 21 Studeni, 2009, 12:31:34 »
E ovako...Razvrtavanje je moja rijec koja muci dhorvata...Znaci kad imam multivar sa TP-ovim remenom sa podloskom iza na poklopcu multivara dogadja se sljedece...
Dam gas i motor krene bez problema dodjem do zavoja pustim gas izadjem iz zavoja i motor uopce nece da dize okretaje(razvrtava) sve do 50km/h kad razvrti...
i kasnije mi se to pocelo dogadjat na 70km/h pa sam ja kao neki mega fuser :toothy10: sam izvadio tu podlosku iza na poklopcu multivara i mogu ga turirat pumpat gas u voznji on ce cijelo vrijeme dizat okretaje...
Rijec razvrtavanje za mene znaci kad motor nece da dize kretaje nego se cuje ko da se gusi...Tak nekaj...
E pa sad vi to probajte da poslozite u glavi pa ce vam bit jasnije :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #34 : 21 Studeni, 2009, 19:52:03 »
E ovako...Razvrtavanje je moja rijec koja muci dhorvata...Znaci kad imam multivar sa TP-ovim remenom sa podloskom iza na poklopcu multivara dogadja se sljedece...
Dam gas i motor krene bez problema dodjem do zavoja pustim gas izadjem iz zavoja i motor uopce nece da dize okretaje(razvrtava) sve do 50km/h kad razvrti...
i kasnije mi se to pocelo dogadjat na 70km/h pa sam ja kao neki mega fuser :toothy10: sam izvadio tu podlosku iza na poklopcu multivara i mogu ga turirat pumpat gas u voznji on ce cijelo vrijeme dizat okretaje...
Rijec razvrtavanje za mene znaci kad motor nece da dize kretaje nego se cuje ko da se gusi...Tak nekaj...
E pa sad vi to probajte da poslozite u glavi pa ce vam bit jasnije :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:

Znači razvrzavrtava ti na 50 km/h. Ja bi se ubil  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #35 : 21 Studeni, 2009, 20:07:20 »
Hmm... Dajte meni malo objasnite...  :toothy9:
Dosad sam mislil da je razvrtavanje sposobnost masine da brze ili sporije nabire okretaje kad je na nogarima i kad je kotac u zraku i da su s tim povezane samo tezine rotirajucih djelova i da to vazi samo za "nabiranje" okretaja bez opterecenja a da se za povecavanje okretaja u voznji (kad je remen na vrhu) upotrebljava neka druga riječ.... E sad vidim da sam malo u krivu... ili nisam?

Aj nemojte me ubit ak sam sve krivo skužil...  :toothy12:
Forumska Sirotinja R/T

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #36 : 21 Studeni, 2009, 23:26:46 »
Ovako...shvatite to "razvrtavanje" kao kad vozite auto u 3. brzini bez gasa na 1000 okretaja i onda stisnete gas a auto nece da krene s mjesta dok ne dodje barem na 1500-2000okretaja
jel sad jasnije?
Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu

Offline MaXoVaC

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 869
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka!
  • Moj Skuter: sprint max
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #37 : 21 Studeni, 2009, 23:50:15 »
Ovako...shvatite to "razvrtavanje" kao kad vozite auto u 3. brzini bez gasa na 1000 okretaja i onda stisnete gas a auto nece da krene s mjesta dok ne dodje barem na 1500-2000okretaja
jel sad jasnije?
da i kad auto dodje npr do 4000 okretaja(kada se kod nekih pali turbine)tada.....pogodite rezonanciju spuh.....

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #38 : 22 Studeni, 2009, 00:22:45 »
Krivo si me skuzio...

Kada prjenos dođe do max omjera, i motor nastavlja ubrzavati do krajnje linearno dizuci okretaje i brzinu, to je kao razvtavanje, u neosa bez blokada 60-70...

Prevrtavanje je kad motor ubrzava s prevelikim okretajima, tj, ima prelagane rolice...

Rupa je npr kod neosa kad startas puni gas, ide dobro do 30, pa spusti okretaje od 30-50 pa ide normalno do 55-60 pa razvrtava do max brzine...

Normalna stvar da neznas sto je razvrtavanje kad vozis novu apriliju, sjedi na pedu, neces se vise nikada dvoumiti sto je to razvrtavanje :laughing7:
aha, pa eto nismo se razumili, ali neda mi se uopce zamarat tim pojmom jer postoje drugaciji nacini izrazavanja, ali eto ocito je jedna osoba ovdje donijela zbrku koja tvrdi da razvrtava DO neke odredene brzine.  :laughing7:

vozio sam pedu i znam kako je kod nje, ali nisam znao da s to smatra razvrtavanjem.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Muči me jedan pojam...
« Odgovori #39 : 22 Studeni, 2009, 10:07:50 »
općenito izraz "razvrtiti se" nije neknjiževan (značio bi nešto kao zavrtiti se), dostići određene okretaje, ali u ovom kontekstu je neprimjenjiv..