Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)  (Posjeta: 12111 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wolf1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 4T
  • Moja Kaciga: BM T300
Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« : 14 Ožujak, 2011, 11:07:35 »
Pozdrav!

Imam novi skuter Piaggio Fly 50 4T , prešao sam tek 100km i trenutno je blokiran. Godište proizvodnje je 2009.
U servisu su mi rekli da nakon 1000km dođem na prvi servis , navodno se skida blokada.

Dosta sporo nabire brzinu ali to sam i očekivao od 4T motora , maximalna je trenutno 55km/h po satu , međutim po GPS-u (i u stanici za tehnički na mjerenje) ide samo 46km/h , nizbrdo isto ide pa predpostavljam po čitanju dosadašnjih teme da imam blokiran CDI.
Vidjet ću nakon 1000km koje će mi blokade skinuti u servisu , ali vjerojatno će skinuti samo blokadu iz variomata.

CDI ne bi rezao isključivo zbog garancije koja mi je 2g , tako da u slučaju nekog kvara na motoru definitivno mi nitko neće priznati garanciju ako sam rezao CDI i bilo što radio vidljivo da bi se mogli "uhvatiti" za to u servisu i proglasiti mene krivcem.

Što mogu napraviti da ga odblokiram skroz , zadovoljan bi bio da uhvati barem 65km/h prave brzine , čisto da ne smetam ostalima u prometu. Znate vjerujem i sami kako je neugodno voziti 45km/h a auti prolaze na 5cm od mojih retrovizora i pretječu na vrlo opasnim mjestima. Koliko može potegnuti odblokiran fly 50 4T realno?
Osim blokade na variomatu i CDI-u , postoji li još neka blokada?

Isto tako , čitao sam da se može kupiti odblokiran CDI , to mi zvuči zanimljivo rješenje jer uvijek mogu vratiti svoj stari CDI (blokirani) i tako proći tehnički , isto tako siguran sam u slučaju kvara na motoru za vrijeme garancije da se neće ništa primjetiti jer ću i dalje imati stari CDI.
Kolika je cijena CDI-a odprilike i gdje se to može kupiti?

Pronašao sam grafove snage i momenta na Piaggio stranici:
http://www.engines.piaggio.com/bank/4/158.pdf
Iznenadio me podatak da je motor ima snagu od 4,4ks pri 8500 o/min , meni se čini da se moj ne vrti trenutno više od 4000-5000 o/min po zvuku.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Offline Wolf1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 4T
  • Moja Kaciga: BM T300
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #1 : 23 Ožujak, 2011, 14:19:41 »
Vidio sam da se može rezati CDI ali zanima me kako odblokirati a garanciju ne izgubiti. Tražio sam po forumu ali nisam našao nešto konkretno za 4T motore.
Znam da je 4T ali što se može , morao bi ići barem 60-65km/h prave brzine odblokiran.

Može li netko pomoći? Predpostavljam da je netko imao sličan problem. Ili svi skidate blokade i režete CDI svjesni da gubite garanciju?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17041
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #2 : 23 Ožujak, 2011, 14:26:24 »
ako te bas garancija brine onda znaj da nesmijes ni deklo otvoriti ni nista osim svjecice mjenjat bez da gubis garanciju
sav servis ubiti bi trebao biti kod ovlastenog servisera.
A iskreno boli nas ona stvar kolko za garanciju tolko i za ovlastenne servise jer vecina servisera nezna uopce sto radi
a i djelovi koji se pokvare su dobavljivi preko foruma za sitnis.
Tako da na prvom servisu za svoju jamahu sam ostavio 1200kn i nikad vise jer za te pare kupim cjelu masinu i struju
za nju s foruma.

Prema garantnom ugovoru ti je zabranjeno modificirati postojece ili odrzavat djelove skutera i za to je zaduzen iskljucivo servis.

Offline mali_becar

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • I.P. Racing Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrsine
  • Moj Skuter: becar zaplijenia
  • MojSpuh: u dude
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #3 : 23 Ožujak, 2011, 14:42:05 »
ja vozin fly 4t skinuta blokada sa variomata i promijenjen variomat, motor vata brzinu od 70-75km na ravnici
Sex, Drugs and Rock N Roll never goes out of Stile

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #4 : 23 Ožujak, 2011, 18:45:20 »
Vidio sam da se može rezati CDI ali zanima me kako odblokirati a garanciju ne izgubiti. Tražio sam po forumu ali nisam našao nešto konkretno za 4T motore.
Znam da je 4T ali što se može , morao bi ići barem 60-65km/h prave brzine odblokiran.

Može li netko pomoći? Predpostavljam da je netko imao sličan problem. Ili svi skidate blokade i režete CDI svjesni da gubite garanciju?
kupis u mene odblokirani cdi :toothy9:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline mali_becar

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • I.P. Racing Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrsine
  • Moj Skuter: becar zaplijenia
  • MojSpuh: u dude
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #5 : 23 Ožujak, 2011, 20:07:05 »
kupis u mene odblokirani cdi :toothy9:
koja je cijena
Sex, Drugs and Rock N Roll never goes out of Stile

Offline Wolf1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 4T
  • Moja Kaciga: BM T300
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #6 : 24 Ožujak, 2011, 12:55:02 »
ja vozin fly 4t skinuta blokada sa variomata i promijenjen variomat, motor vata brzinu od 70-75km na ravnici

Može malo opširnije , koji si variomat stavio i da li si mjerio brzinu GPS-om ili to govoriš brzinu koju pokaže brzinomjer skutera na ravnici?

Offline karambaVK

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1060
  • Spol: Muški
  • Sve je za 5, samo je Renault 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: ROCKY 150 2T
  • Moja Kaciga: IXS i jedna mal
  • MojSetup: je light
  • MojSpuh: BB serijski
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #7 : 24 Ožujak, 2011, 13:16:16 »
treba i diznu u karbu stavit bar 5 brojeva veću,  kod 4T stavljaju 72 ili 75 , što je premalo.

Offline mali_becar

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • I.P. Racing Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrsine
  • Moj Skuter: becar zaplijenia
  • MojSpuh: u dude
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #8 : 24 Ožujak, 2011, 13:29:44 »
Može malo opširnije , koji si variomat stavio i da li si mjerio brzinu GPS-om ili to govoriš brzinu koju pokaže brzinomjer skutera na ravnici?

stavljen polinijev variomat i remen sve ostalo ostalo standardno, tu brzinu pokazuje sustav za mjerenje koji je postavljen na cesti, valjda nelaze
Sex, Drugs and Rock N Roll never goes out of Stile

Offline Wolf1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 4T
  • Moja Kaciga: BM T300
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #9 : 24 Ožujak, 2011, 13:49:51 »
stavljen polinijev variomat i remen sve ostalo ostalo standardno, tu brzinu pokazuje sustav za mjerenje koji je postavljen na cesti, valjda nelaze

Onda je ok brzina , sustavi uz cestu pokazuju jako točno. Ja bi bio zadovoljan i sa 65km/h za početak , čisto da sam brži od ostalih u gradu. Svi normalni auti i kamioni voze 55-60km/h.

Offline Wolf1984

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 4T
  • Moja Kaciga: BM T300
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #10 : 26 Travanj, 2011, 15:16:12 »
Jučer sam pokušao sam skinuti blokadu sa variomata , međutim toliko je jako stegnuta matica da nema šanse da ju odvrnem.
Zablokirao sam variomat , probao sa običnom gedorom i na kraju stavio produženu cijev na gedoru da imam veći krak i pukne mi gedora.

Samo da pitam , da li se matica na variomatu otpušta u klasičnu stranu (obrnuto od smjera kazaljke na satu)?

Na Apriliji SR50 di-tech je matica išla relativno lagano , skinuo sam ju običnom gedorom i samo jače stegnuo...ali ovo je kao zavareno.  :angry7:
Strah me da ne silim previše da mi se slučajno ne odlomi zubac na zubčaniku od paljenja...

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #11 : 26 Travanj, 2011, 17:43:27 »
stavljen polinijev variomat i remen sve ostalo ostalo standardno, tu brzinu pokazuje sustav za mjerenje koji je postavljen na cesti, valjda nelaze

Ma koji sustav na cesti, kojih 75 km/h oped si užižan do bola. Nemoj ga slusat vidis da je lud, da mu nema onoga full nabusenog variomata tunned by kika nebi niz sljeme(da ne kazen gorač) uvatija 30 km/h.  :toothy12:
Inace "sustav" na cesti postavljen u segetu pokazuje da covik(luka pronadi se ode) kraj njega trci 50 km/h,onaj sustav je bas full precizan.. Pa to je Zulim postavlja to MORA krast.  :laughing6:
Al slusaj, sljedeci tuning je bušenje cilindra u BUŠAČA, on ti ga moze navuc do nekih 180 ccm.. prica san ja sa njin kaze moga bi ON i jos al ga straj da nebi izbilo glavu.  :dontknow:

Dosta zajebancije, on topic!

Variomat skini na komresor(pištoljen) ako ga imas pri ruci, a ako ne onda nekin pajseron blokaj i odvidaj. (mora ic)

Offline mali_becar

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • I.P. Racing Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrsine
  • Moj Skuter: becar zaplijenia
  • MojSpuh: u dude
Odg: Blokade na Piaggio Fly 50 4T (Hi-PER4)
« Odgovori #12 : 29 Travanj, 2011, 11:11:53 »
Ma koji sustav na cesti, kojih 75 km/h oped si užižan do bola. Nemoj ga slusat vidis da je lud, da mu nema onoga full nabusenog variomata tunned by kika nebi niz sljeme(da ne kazen gorač) uvatija 30 km/h.  :toothy12:
Inace "sustav" na cesti postavljen u segetu pokazuje da covik(luka pronadi se ode) kraj njega trci 50 km/h,onaj sustav je bas full precizan.. Pa to je Zulim postavlja to MORA krast.  :laughing6:
Al slusaj, sljedeci tuning je bušenje cilindra u BUŠAČA, on ti ga moze navuc do nekih 180 ccm.. prica san ja sa njin kaze moga bi ON i jos al ga straj da nebi izbilo glavu.  :dontknow:

Dosta zajebancije, on topic!

Variomat skini na komresor(pištoljen) ako ga imas pri ruci, a ako ne onda nekin pajseron blokaj i odvidaj. (mora ic)

kika uvik rjesi stvar
Sex, Drugs and Rock N Roll never goes out of Stile