Tehnički kutak > Garaža

Gilera Runner VXR 250 2004 by Challenbeen

(1/6) > >>

challenbeen:
Gilera Runner VXR250 karb 2004g
kupljena je od M-Works Rijeka, zvijezda Youtube...
https://www.youtube.com/@mworks3096

Dogovarali smo 25ak dana kupnju, nisam se htio zaletiti po nju u smislu glavom kroz zid... Čekao sam pravi trenutak, i kad se sve posložilo, otišao sam po VXR. Načuo sam kao priče da skuter ne more preko 100gps i svašta nešto... što mi je malo čudno bilo... no svejedno sam otišao, probao, i uzeo ga. Motor čupa, kida, jede malu djecu haahha ... Polini variomat diže na zadnji. Sve ima na Youtube što je radio, 4ipo godina je bio u njega, pa mi je bilo lakše malo.. Za stanje plastika se znalo, odmah mi je rekao i na to sam bio pristao već, u međuvremenu sam već neke još i nabavio tako da se može reći da imam "dodatni" set plastika da ih mogu srediti i ofarbati. Čovik mi je dao hrpu dijelova sa skuterom. Felge, plastike, original prijenos, fake akrapa, itd itd

No, tragedija se desila, kad sam krenuo iz Rijeke i kad sam ga zapičio da probam max brzinu, predugi ventil na gumi je dobio svoje, i ostao sam na dnu riječke zaobilaznice. Srića da nisam došao katamaranom kako sam prvo planirao... Dečki iz ophodnje su mi pomogli ga ukrcati, ovim putem im zahvaljujem (navodno sin od jednog prati forum)...
Skuter je u Caddy došao do Paga, odmah momentalno pri izkrcivanju, skinuo sam zadnju felgu i montirao zamjensku sa kraćim ventilom. Odmah sam mjerio - 128 gps + ubrijeg 110 gps, stari ga je isto probao, oduševljen... oko 110 po satu malo vibrira volan, to ćemo pogledati sve ovih dana.

Sad idu fotke, a videoblog izbacujem uskoro.
Slijedi komplet pregled skutera od glave do pete, pošto bi trebao ostati za cijelo ljeto...
Plan je pofarbati set plastika u neku XXX kombinaciju (još se mozgam).. i vratiti ga u original stanje.

















challenbeen:























I tako. Došao sam danas doma sa posla, odmah sam išao složiti zadnji rep da lijepo stoji... Čim sam to riješio, išao sam pogledati detaljnije oko skutera. Prvo što sam otvorio sjedalo, i digao poklopac, ugledao sam odmah kako je palo koljeno airboxa jer ga ničim ne drži... malo sam tako gledao, otišao po novu šelnu iz šteka i montirao je. Zatvorio sam nazad i probao onda upaliti skuter, skuter je upalio kao singerica i radio duplo bolje na leru. Posli toga sam odmah išao ulje izvadit van, te sam ulio novo 7100 10w40 litru u njega, da ga malo pročistim dok ne stigne novi uljni filter pa ću još jednom promijeniti sve.

challenbeen:
Ovo je bio drugi fuš što sam naletio na skuteru, malo sam ostao paff, jedino što sam očekivao da je skuter mehanički perfecto pošto je sve radove objavljivao na Youtube, tik toku, i ono, 4 ipo godine je bio u njega... i da sam trebao doći do Paga bez greške... Sad me ovo malo prestrašilo, i izgleda da moram rastaviti komplet sve plastike i krenuti detaljnije pregledati sve i viditi jer treba što od potrošnog promijeniti da ga dovedem u red kako triba. A kome sad virovati posli ovog..  :toothy9:

Kako sam rekao, imam nove plastike (iz kese nove) za njega, i mislim da ću ih tu i iskoristiti...



dario007:
To kaj je objavljivao na Youtubeu ne daje nikakvu garanciju, pa valjda si vidio da je felge farbao bojom za ograde i miksao to u omjeru 1/napamet.

Mnogi se hvataju mehanike, a nemaju manire za to niti budu ikad imali.

challenbeen:
Ma dobro je to sve ajde, preživio sam i sa gorim skuterom haha ... jednostavno ću pokušati od njega napraviti bolji skuter i složit ga kako treba, po PS. Jedino bi volio kadu složit kako treba bez da je ovako ubijena od ispod... jel se to da nekako riješiti ili mora ovako ostati?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju