Tehnički kutak > Garaža

Piaggio Beverly 500 Cruiser

(1/18) > >>

Beverly200x:
Pozdrav svima  :)

Nakon višemjesečne potrage za bilo kakvim očuvanijim Beverly-jem 500(pod tim mislim da plastike nisu skroz apšisane od sunca i puknute a mašina nije masna, na kakve sam naletio) i za kojeg vlasnik traži REALNU cijenu, naišao sam na ovog ljepotana. Radi se o Beverlyu 500 Cruiser iz 2008 sa 31 000 km na satu.

 Motor nije nov ali bi rekao da je za 14 godina star skuter izvrsno očuvan. Treba kromu na nekim mjestima vratit sjaj, tu i tamo fali koji šarafić i one koji su hrđavi ofarbat, ofarbat utege volana i ostale sitnice da bude "savršen".

Što se tiče mehanike, za sada sve radi kako treba, ne pale se nikakve lampice u vožnji i slično.Nisam stručnjak ali izgleda da je mašina zdrava jer ulje nema miris benzina, ne diže se razina ulja,mašina nije bila masna niti je sad 200 km nakon kupnje, ništa ne lupka itd. ali vibrira ko motorka za razliku od Beverly 200  :toothy12: .Ne vuče u stranu, ne sline vilice, jednom riječju jako sam zadovoljan.Vlasnik mi je još dao vizir kojeg sam tak i tak planirao kupit jer na nekoj brzini od 120 na obilaznicama imam osjecaj ko da mi je netko stavio omcu oko vrata kako puše.

Od mana bi naveo da nema master ključ kojeg ću dati napraviti, crijevo od iberlaufa je popucano ali oko njega nije uopce masno i mada su gume nove ali sad shvaćam zašto mnogi ljudi ne vole Michelin City Grip. Zbog onih silnih zareza, proreza i odvodnih kanala za vodu, gume za vožnju po zavojima praktički nema. Za razliku od Mitas koje imam na Beverly  200 a koje nisu neka marka, te Mitas su premija naspram ovog drekeca. Isto tako vjerojatno samo moram zategnut ručicu gasa jer ima lufta i sporo se vraća.

Zašto sam ga uzeo? Nisam mogao zaboravit onaj osjećaj kada sam prvi put sjeo na Beverly 500 (onaj stari master 460) od frenda i napravio krug. Ne zanima me brzina uopće ali drago mi je da imam u rezervi za nekad potegnut i preko 160  :toothy12: . Uzeo sam ga zbog kompletnog doživljaja vibracija,zvuka i konstante akceleracije pa i poslije 100. Iskreno ne treba mi akrapovic uopce jer ovaj auspuh nije glasan(na vecim brzinama) i uopce ga skoro ne cujem kad kruzam 80-100 a opet reve ko lav kad  ga stisnem na malim brzinama. Naravno, nije Kawasaki H2R ali razlika u Beverly 200 i 500 se stvarno osjeti. Gileru i X9 nisam htio zbog malih kotača i iskreno Beverly mi je puno ljepši od njih a Yamaha mi je za sada pre skupa i isto ima male kotače

Planiram ga ostaviti u originalu,takav kakav je, led žarulja umjesto halogena, polini variomat kada cu kroz par mjeseci mijenjat remen ali to je u biti to.
Jedino mi se ne sviđa i nije mi jasno zasto(po manualu) Cruiseru ulje treba mijenjat svakih 10 000 km a starom masteru 6tkm? Ja bi se radije drzao tih 6  ???
Za sada se vozi samo dužim rutama.Kasnije,kada dam ugradit neke anti theft stvari i kada me prođe paranoja da mi ga neko ne ukrade obavljat ce se stvari i po gradu.













dario007:
Jel ovo slikano na relaciji Donji Trpuci-Brebernica?

Deki.:
Čestitam!
Neka te dobro služi

Tomi_ZG:
Dobro izgleda,nek te služi,mada nisam ljubitelj tog skutera jer mi se ne sviđa njegovo ponašanje u zavojima i nije za nagle promjene smjera,sa Shitty Gripom je to još gore,ta guma je živi užas na tim maksijima,spuh ti ne treba,ali investiraj u novi Multivar ili Speedcontrol,košta,ali na ispucavanju iz nule do 100 imaš filing da si dobio 200 kubika,a ne stavio drugi variomat

Beverly200x:

--- Citat: dario007 - 20 Rujan, 2022, 20:12:43 ---Jel ovo slikano na relaciji Donji Trpuci-Brebernica?

--- Kraj citata ---

Točno ta  :notworthy:


--- Citat: Deki. - 20 Rujan, 2022, 20:17:03 ---Čestitam!
Neka te dobro služi

--- Kraj citata ---


Hvala  :icon_thumright:


--- Citat: Tomi_ZG - 20 Rujan, 2022, 20:23:28 ---Dobro izgleda,nek te služi,mada nisam ljubitelj tog skutera jer mi se ne sviđa njegovo ponašanje u zavojima i nije za nagle promjene smjera,sa Shitty Gripom je to još gore,ta guma je živi užas na tim maksijima,spuh ti ne treba,ali investiraj u novi Multivar ili Speedcontrol,košta,ali na ispucavanju iz nule do 100 imaš filing da si dobio 200 kubika,a ne stavio drugi variomat

--- Kraj citata ---

Gledao sam neke videe na YT-u i sa variomatom se dobije 1 sekunda manje do stotke, znaci umjesto 8.nešto skoro 7.0 što ne zvuči puno ali se jakooo osjeti pogotovo u startu

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju