Tehnički kutak > Tuning 4T skutera
baotian bt49qt-12 tuning problem...
(1/1)
Machetee7:
Pozz svima.. Imam baotian bt49qt-12 sa kitom 72cmm 4000 km i odlučio sam se još gore stavit m4 88 diznu, sportsku bregastu i bgm supertune variomat. Ugl sve mi to majstor stavlja, nista sam ne radim.. I kad je to sve išo stavljat gore vidio je da je remen malo pohaban pa je stavio novi zamjeski... e sad motor je dobio malo ravnomjernije ubrzanje ali izgubio krajnju brzinu sa nekih 75 na 65 kmh po ravnom i dosta je slabiji na večoj brzini, počeo je štucat pri dodavanju jačeg gasa (majstor kaže da je zbog prevelike dizne?). jedina velika razlika od svih tih dijelova je što sad ide bolesno niz brijeg kao da nema kraja.. i ugl nakon nekih 80 km motor počne jako trest u startu, ko da če se raspast... Ponovo ga odvezem majstoru da vidi sta se dešava.. Ugl kaze da je remen pojeden od novog variomata?? Pa me zanima koji remen kupit ako je do remena i jel moguce da je nesta loše ili krivo napravio prilikom postavljanja da motor ide skoro isto ili cak losije sa svim tim novim djelovima... thx
zvonkec92:
nije to samo stavit diznu i toje to skuter ce letit. treba se igrat sa airboxom, sad kad je veca dizna treba mu i vise zraka..
GoGs777:
meni ovo liči na to da je variomat loš. pogotovo ako jako trese u startu, kao da onako drnda. moguće da su rolice krivih dimenzija, pogledaj da se rolica možda nije okrenula u variomatu ili nešto.
a što se tiče dizne, 88 za taj kit nije prevelika, kao što kaže zvonkec, treba mu više zraka vjerojatno. ja sam očistio filter i skinuo onu plastiku unutar airboxa koje stvara suženje u njemu, ali prednje crijevo za usis sam mu ostavio i više se nije gušio.
a što se tiče krajnje brzine, koju gramažu rolica imaš? ja sam se baš u zadnje vrijeme dosta sa rolicama igrao i razlike mogu biti drastične.
Machetee7:
Ok zvonkec budem mu reko... nebi reko gogs da je vario los jer di god sam procito za njega svi su rekli da je odličan, mislim da ga je čak i zvonkec imo i reko je da je super... rolice su trenutno 6g jer nisam imo lakse ali imam u planu narucit 5g rolice...
GoGs777:
ako je nov, to ne znači da je savršeno napravljen. :dontknow:
frend mi je prije par dana imao skuter na servisu, nova radilica mu je doslovno pukla između ležaja i klipnjače, napravio je s njom 200 kilometara.
i novo se može dogoditi da je sjebano. a te jake vibracije definitivno mogu doći od manjih rolica (kad kažem manjih, ne mislim lakših, nego ih ima više dimenzija, 16x13, 15x12) ili samog variomata. ko zna jel ima lufta variomat na radilici, možda i zbog tog stvara vibracije.
ako hoćeš krajnju brzinu, povećaj si gramažu. ja imam trenutno 8.5 grama. sa 5 grama mi je prevrtavao i derao se, a nije imao krajnju uopće.
evo barem prema mom iskustvu nedavno. Sljedeću nedjelju planiram skidati sve dolje, mjenjati radilicu, bregastu, karburator i slično, pa me živo zanima koliko će vući sa tim teškim rolicama.
Navigacija
[0] Lista Poruka
Idi na punu verziju