Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner TRILEMA  (Posjeta: 4643 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera runner TRILEMA
« : 03 Ožujak, 2015, 21:17:36 »
Može mala pomoć i sugestija. Odlučio sam se za kupnju motora i vrlo rado bih kupio Gileru Runner, ali ako vi kažete da postoji kvalitetna i jeftinija alternativa, otvoren sam za prijedloe. Znači buđžet mi nije nekakav bajni cca. 5.000kn do nategnuto 6.000kn. Sada dolazimo do oglasa poput ovog:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-cm3-oglas-14408535 ima li smisla ic gledat to uopce? Cini mi se jeftino ali bojim se zbog godišta  ???
Alternativa bi bio eventualno ovaj:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-oglas-13232365 znatno skuplji ali malo mlađi i izgleda "očuvanije", zadnji, ali stvarno već na velikom rubu ili izvan njega što se budžeta tiče:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-race-49-cm3-oglas-13460207

E sad, ima li smisla gledati ovaj prvi za 3.800, na što paziti i koliko bi koštao najgori scenarij popravaka prvog skutera? Ovaj drugi i treći dosta brzo ističe registracija pa je i to jedan minus :/

Eto, neke od tema sam već pročačkao prije postanja, ali na žalost većina tema koje su u "Dilema oko kupnje skutera?" ne rade pa nisam mogao naći ništa detaljnije.
« Zadnja izmjena: 03 Ožujak, 2015, 21:35:44 SpongeBob »

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #1 : 03 Ožujak, 2015, 21:29:47 »
Ovaj prvi izgleda ok, naravno vidis da je bojan, sad jel to neko radio po svom guštu ili je bilo padano ne moze se vidit preko slika. 27 000 km i je i nije kilometraža za njega, znam za masine koje su presle i 50 000 bez otvaranja al uz redovito održavanje u kvalitetno ulje. Drugi model je pure jet verzija, manje troši ali ako počne zezat nikad kraja s tim ( vozio nrg pure jet pa govorim uz iskustva). Treći link ne otvara pa ne znam o cemu se radi. A sad. kod ovih skutera za 1000 kn ti mozes napravit generalku sto se tiče mašine da ona bude tip - top, dijelova ima na svakom koraku...
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #2 : 03 Ožujak, 2015, 21:39:45 »
Evo obnovio sam link na treći skuter. Znači u principu ako i kupim ovaj prvi za recimo 3.500kn najgora stvar bi mi bila investicija od 1.000kn za kompletan servis motora. To je jos uvijek 1.000kn manje od druge opcije, a cak 2.000k manje od treće.
Što je npr s ovakvom alternativom:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-sr-50-gp1-49-cm3-oglas-14268737

Nije mi vizualno toliko atraktivan kao Gilera, ali eto, frend vozi model iz 2007 godine pa je nahvalio skuter da skoro ništa ne ulaže a skuter ide bez ikakvih problema.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #3 : 03 Ožujak, 2015, 22:02:13 »
izbjegavaj ditech, pure jet(to ti je onaj crveni runner drugi sa linka) i bilo kakve direktno ubrizgavajuce verzije skutera 50ccm.

da ti bilo sto ode mozes ga zapaliti vise manje benzinom koji ti je ostao u tanku. to u hr rijetko tko zna dobro servisirati a dijelovi kostaju kao suho zlato.

vidim da se bas nekuzis u skutere kad ih tako biras ali to je samo jos jedan razlog zasto ne direktno ubrizganje.

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #4 : 03 Ožujak, 2015, 22:04:50 »
Pa ne, stvarno se ne kužim. To bi mi bio prvi skuter u životu. prijatelji posjeduju skutere, ali tu završava njihovo znanje o istima. Zato sam došao tu da skupim koji dobar savjet

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #5 : 03 Ožujak, 2015, 22:34:38 »
Kao sto ti je Josip rekao, biježi od ditecha (aprillia ) ili pure jera ( piaggio/gilera ) To što sam ti rekao 1000 kn odnosi se na na mašinu u nekom ekstremnom slučaju. Onaj runner je 99 godište, treba vidit u kakvom je stanju potrošni materijal tipa diskovi, pločice, mozda promijeniti antifriz, ulje u kočnicama, rolice, remen, amortizer itd. sve su to sitnice ali se skupi brzo. Otvorio sam ovaj treći link i moj ti je savjet ako mozes rijesiti financije da se probas dogovorit. Naravno ako je stanje kao na slikama, ali cim vidim dva ključa, kljižicu, alarm (mislim da je onaj 2- way kod nas oko 900 kn) vjerujem da je na motor paženo.
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #6 : 04 Ožujak, 2015, 08:52:39 »
Ma nije problem tih mozda 6.000kn, vise su troškovi koji dolaze na to još, a to su kaciga, bubrežnjak, registracija 30dana kasnije  :-[
Vidim da je najbolji od navedenih, ali stvarno ne znam kako izvesti to ???

Možda nekakve alternative? Gledao sam nešto poput ovoga:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/cpi-gtr-50-cm3-oglas-13579858

Stvarno ne znam što, grdo je to kad nemaš novaca, a želiš neki koliko toliko dobar skuter :sad1:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #7 : 04 Ožujak, 2015, 10:16:16 »
Najbolje biraj Piaggio, taj CPI je isto zajebant, a dijelova bas i nema... decki su ti napisali cca. 1000 kn za generalku, toliko kostaju dijelovi, ali ruke su jos 500 kn da ti neko to napravi ako ti sam ne napravis.

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-sp50-49-cm3-oglas-14449150

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #8 : 04 Ožujak, 2015, 12:35:57 »
Uffff, Osijek je jako daleko od Zagreba. Troškovi puta tamo i nazad su 100€  :(
Onda mi skoro dođe do cifre od 6.000kn za što imam i tu u Zagrebu par skutera.
Ha ništa, danas idem pogledati ovaj sa prvog linka u Zabok. Pošto ja nemam ama baš pojma o skuterima jel postoji nešto što bi me trebalo odmah piknut u oko kod tako starog skutera i upućivat na moguće probleme? Pročitao sam Topic "Vodic za kupovinu polovnog skutera" ali se ne osjećam baš potkovano. Uglavnom da sumiramo, najgora stvar je generalka motora koja s rukama košta 1.500kn, plastike su farbane jel trebam tu pazit možda na izvedbu ili na pukotine? I još nešto, gdje se nalazi broj šasije kod skutera? Htio bih to usporediti sa knjižicom vozila i provjerit jel sve u redu sa skuterom.

Puno pitanja, znam  :( ???

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #9 : 04 Ožujak, 2015, 12:44:41 »
Sa desne strane ispod podnice gdje drzis nogu dok vozis, imas malu plocicu. Pazi da skuter ne vuce na sve strane i da vilice i rama ajmo reci ravni...

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #10 : 04 Ožujak, 2015, 12:53:22 »
S lijeve strane kada gledaš od naprijed na skuter? :icon_scratch:

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #11 : 04 Ožujak, 2015, 14:48:47 »
Kad sjednes na motor ispod lijeve noge ti je bocna nogara a ispod desne priblizno na istom mjestu plocica sa brojem šasije tj. utisnuto na rami..s ovim trecim runnerom covjek daje i 2 kacige, promjenjen potrošni materijal..ako ti i ne pašu vjerujem da mogu poslužiti dok ne skupis para za drugu..trošak registracije ti je oko 500 kn,  i probaj malo korigirat cijenu zbog činjenice da brzo ističe..i ovo je 2006 godina, dakle "oriđiđi" talijan jer su od 2008 i oni made in china  :sad3: Kažem jos jednom ako ikako mozes ovo je odlična prilika..
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2015, 15:31:19 nikola.dragicevic8 »
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #12 : 04 Ožujak, 2015, 19:25:42 »
Budem vidio, stvarno se čini kao dobra prilika. Sad me zanima ako je itko to radio u skoro vrijeme koji svi troškovi dolaze kod prijepisa skutera i kuda sve moram ići?
Našao sam Temu o toj priči samo me zanima da li se što promjenilo oko cijene i da li i gdje sve vlasnik mora ići sa mnom ukoliko je skuter registriran.

Redoslijed:
1. kupoprodajni ugovor cca. 2kn
2. javni bilježnik cca. 50kn (još uvijek je samo 50 kn??)  ???
3. .... da li idem na policiju i što tamo radim, samo promjenu vlasnika u knjižici vozila?? (cijena....???)
4. ....

Hvala svima na pomoći do sada  :icon_thumright:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #13 : 04 Ožujak, 2015, 19:46:53 »
Uštedi si novac i živce i kupi si SF2. Najkvalitetniji skuter na tržištu sa nešto slabijim performansama.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dachi

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1055
  • Spol: Muški
  • :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Privlaka/Vk
  • Moj Skuter: Aprilia sr
  • Moja Kaciga: Streetfighter
  • MojSetup: Malossi 172...
  • MojSpuh: serijalkovic
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #14 : 04 Ožujak, 2015, 20:34:44 »
na runneru je ispod desne podnice broj sasije..




za 4500kn,ja ti mogu dat aeroxa 2004-5 god,10000km,prvi vlasnik,nikad padano(skinute naljepnice),nikad masina otvarana itd i registriram ti ga taj dan kad dodes...

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #15 : 04 Ožujak, 2015, 21:20:09 »
Budem vidio, stvarno se čini kao dobra prilika. Sad me zanima ako je itko to radio u skoro vrijeme koji svi troškovi dolaze kod prijepisa skutera i kuda sve moram ići?
Našao sam Temu o toj priči samo me zanima da li se što promjenilo oko cijene i da li i gdje sve vlasnik mora ići sa mnom ukoliko je skuter registriran.

Redoslijed:
1. kupoprodajni ugovor cca. 2kn
2. javni bilježnik cca. 50kn (još uvijek je samo 50 kn??)  ???
3. .... da li idem na policiju i što tamo radim, samo promjenu vlasnika u knjižici vozila?? (cijena....???)
4. ....

Hvala svima na pomoći do sada  :icon_thumright:
Kupoprodajni ugovor nosiš u poreznu gdje ti udaraju pečat  da si oslobođen poreza (do 50 ccm se ne plaća porez ). Vlasnik ti treba samo kad radiš ugovor u javnog bilježnika. Što se tiče promjene vlasnika, ne znam kako ces organizirati zbog registracije i kad točno ističe, i ostaju li iste tablice ( ja sam doveo iz druge županije pa sam morao mijenjat ). U slučaju da je jos uvijek registriran i osiguran u policiju nosiš ovjereni ugovor od bilježnika sa pečetom iz porezne i ako je stara prometna moras ponijet  i knjizicu vozila. I tamo te upisuju kao vlasnika. Nisam siguran za taksu al mislim da sam nekih 35 kn platio.
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #16 : 05 Ožujak, 2015, 00:15:21 »
na runneru je ispod desne podnice broj sasije..




za 4500kn,ja ti mogu dat aeroxa 2004-5 god,10000km,prvi vlasnik,nikad padano(skinute naljepnice),nikad masina otvarana itd i registriram ti ga taj dan kad dodes...

Hvala ti, ali Aerox mi izgleda ful neudobno za suvozača. Gilera mi je puno atraktivnija, ali nikad se ne zna. Imas koju fotku za poslati?

Offline DajTeh

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: PUREJET
  • MojSetup: 70ccm
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #17 : 05 Travanj, 2015, 14:59:08 »
Aerox je skuter za jednoga, ali taj jedan se zabavlja bolje nego na Gileri  :)

Offline SpongeBob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #18 : 16 Travanj, 2015, 19:12:33 »
Čisto da zatvorimo ovu temu i zahvalim se svima na pomoći. Na kraju je ispao Gilera Runner PJ verzija 2003 godina. Bila je dobra prilika i vrlo očuvan. Sada kreću muke po pronalasku servisa.

Hvala i vidimo se na drugim temama na forumu

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: Gilera runner TRILEMA
« Odgovori #19 : 16 Travanj, 2015, 19:32:39 »
aha sad vidim
standardno forumski zapali ga baci u savu itd
ekipa ima iq izmedju 23-68
al savjete ti daju dobronamjerno

kazes da si kupio uscuvan mint primjerak s malo km
tako sam i ja. i sad di servisirat da ostane mint primjerak?
najvise ljudi bjeze od njega jer su skupi djelovi
za cijenu dizni i kompresora, ekipa slozi generalku

ima jedan jako dobar servis pored zgba. frend tamo servisira sve pile i prje je vozio ditecha
bas bude pitao jel bi htijeli to servisirat. full su pedantni i strpljivi