Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: High End kineski low budget mobiteli  (Posjeta: 14859 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sasha2511

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #80 : 19 Travanj, 2015, 11:17:36 »
Ja osobno nebih uzeo asusa zbog intelovog chipseta, navodno guta bateriju prebrzo..  Tako barem ljudi govore.. 

from my F1


Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #81 : 19 Travanj, 2015, 12:56:19 »
@Grale- dao si sam sebi odgovor, ostatak hr pusi jer se sve salje u zg
Slucaj sa xperia miro u godini dana bio je ukipno 3x po 25dana u servisu, trazio novi, nisu dali, poslan jos jednom i onda su mi nakon mjesec dana dali novi koji je prodan istog dana
Samsung od zene, pojavili se mrtci pixeli nakon 2 dana koristenja, poslano na servis, nakon mjesec dana salju ga nazad onakvog kakav je bio uz obrazlozenje da je malo pixela mrtvo i da nije nuzno mijenjat ekran jer ne smeta pri radu uredaja, poslan ponovo uz moje obrazlozenje da me ne zanima i da zelim da ga mijenjaju, bilo 15 dana kod njih vracen kao stonje i poslan... dva mjeseca kasnije pola ekrana vrisnilo, poslao na servis oni su definirali da je pao iako nije i da na u tom slucaju garancija ne pokriva stetu, trazio ga nazad, narucio ekran sa ebaya i sam zamijenio, edj#bo sve servise i sad sve sam popravljam
Iphone 4s wifi upaljen nema signala, dva dana nakon isteka garancije (1 godina garancije 2 godine ugovora) kazu garancija je istekla, zao nam je, kupio drugu antenu, zamijenio, sve ok (slican slucaj je kum imao i njemu je unutra garantnog roka bez dodatnih pitanja odmah u roku pola sata predan novi uredaj sa garancijom od novih godinu dana)
Prestigio 4322 vrisnio zvucnik 2 puta oba puta po 20ak dana na servisu
U svakom slucaju dobio zamjenski "glupi" telefon umjeato nesto u rangu onoga sto sam dao da se servisira

Offline sasha2511

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #82 : 19 Travanj, 2015, 22:05:17 »
Da pokucam F1 od Coolpada me sluzi evo vec 8 mjeseci, bez greske..  Promjenio valjda milion romova do sada i nema problema nikakvih..  Preporucio bih ga svakom za te pare..  Sigurno najbolji telefon ulozeno - dobiveno.. 

from my F1


Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #83 : 22 Travanj, 2015, 14:41:07 »
Ekipa imam pitanje. Naime kupio sam u 10. mjesecu prošle godine cubot x6 preko banggood stranice. No evo nakon 6. mj . se počeo sam resetirati, gasiti i paliti bezveze i kad god znači nebitno jel to razgovor, aplikacija, stanje mirovanja i sl. E sad, ovi u podršci banggood-a mi kažu da imam garanciju 1 godinu i da im pošaljem nazad mob na popravak u kinu. Jel netko to radio, koliko se čeka i isplati li se tako nešto?? ako netko ima iskustva s time.

Offline sasha2511

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #84 : 22 Travanj, 2015, 14:53:21 »
Ekipa imam pitanje. Naime kupio sam u 10. mjesecu prošle godine cubot x6 preko banggood stranice. No evo nakon 6. mj . se počeo sam resetirati, gasiti i paliti bezveze i kad god znači nebitno jel to razgovor, aplikacija, stanje mirovanja i sl. E sad, ovi u podršci banggood-a mi kažu da imam garanciju 1 godinu i da im pošaljem nazad mob na popravak u kinu. Jel netko to radio, koliko se čeka i isplati li se tako nešto?? ako netko ima iskustva s time.
Zasto ne probas sam rijesit problem ubacivanjem novog softwera tj. rom-a?  Ako uopce postoji nesto za taj kvazi kinez, sorry na izrazu ali tako je..  Znam da je vracanje u Kinu procedura koja ce te i kostat..

from my F1


Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #85 : 22 Travanj, 2015, 15:33:21 »
gledaj na to da im i pošalješ nazad na servis, oni će ga zaprimit ali pri povratku ti ćeš morat opet namirit porez za njega jer nigdje neće nit navedeno da je uređaj nov/korišten ili u tvom slučaju poslan na servis....

znači slanje u kinu cca 100kn
povrat o tvom trošku (neznam cijenu iz kine ovamo) a možda je džaba
i plaćanje poreza na osnovu "kataloške" vrijednosti
što te u konačnici košta kao da si kupio drugi

pokušaj napravit backup, pa hard reset na njemu, ako se počne ponavljat ista situacija skini sa službene stranice upustvo za update i drugi firmware

http://www.cubot.net/index.php/down/lists/typeid/23.html

s obzirom na upustvo posao od par minuta za sve (download firmware-a, tvornički reset-full wipe i instalacija novoga)

Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #86 : 22 Travanj, 2015, 17:04:11 »
Hvala dečki na odgovorima. Toga me i strah te carine i poreza jer su mi već lupili carinu kad je došao u Hrv. oko 250 kn. Tvornički reset sam već napravio no nije ništa bolje. Nešto se rijeđe gasi kad uključim  opciju : limit the max.CPU performance to conserve battery life and lower device temperature. Definitivno ću probat download firmware, tvornički reset i inst. novi iako to nisam nikad radio no nadam se da nije problem. Pa javim jeli šta boje  :)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: High End kineski low budget mobiteli
« Odgovori #87 : 22 Travanj, 2015, 17:19:27 »
gledaj na to da im i pošalješ nazad na servis, oni će ga zaprimit ali pri povratku ti ćeš morat opet namirit porez za njega jer nigdje neće nit navedeno da je uređaj nov/korišten ili u tvom slučaju poslan na servis....


Ovo nisi u pravu. Kada prvi put platiš PDV zadržiš tu potvrdu da si platio PDV i onda prilikom slanja uređaja natrag zadržiš onaj papirić. Kada ti s carine pošalju da moraš platiti PDV, ti im pošalješ onaj račun s paypala kada si kupio mobitel, potvrdu da si platio PDV i onaj papirić da si vraćao uređaj natrag..

Tako su pisali na bugovom forumu, neznam iz svog iskustva. Ali nema logike da bi dvaput plaćao PDV na isti uređaj tako da ovo mora proći.  :dontknow: