Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??  (Posjeta: 7604 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darius1950

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
  • Speedfight noob :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: GREX
  • MojSetup: Kanta žešća
  • MojSpuh: Bože sačuvaj
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #20 : 12 Veljača, 2015, 20:17:39 »
...i vozila u pratnji smiju doslovno sve i mora se apsolutno poslusati njihove naredbe vezane za promet.

Vozila u pratnji su druga stvar jer njima u pravilu policija unaprid osigura trasu i zatvori promet na semaforima

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #21 : 12 Veljača, 2015, 23:18:50 »
Prolaze svaki dan kroz crveno s rotirkama i šta sad? 
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #22 : 13 Veljača, 2015, 12:01:44 »
sva vozila s plavim i crvenim rotirkama i sirenom bez problema prolaze kroz sva križanja bilo kada..
muriji se moraš maknut, mene su čak par puta doslovce izgurali s ceste kad je po pantovčaku prolazio netko u pratnji.
a pratnja je znala biti, dva policijska motora bmw, pa jedan policijski auto pa dva policijska crna bmw auta, pa dve crne limuzine i iza njih još jedan policijski auto i motor..
kad je išao samo netko u crnom autu sa plavim rotirkama, suvozačevo staklo je bilo otvoreno i stop lizaljka vani i zaustavljao je sve, jednom mi oduzeo prednost tak da sam se skoro sudario s njima..

ne ulazim u to što je sve po zakonu ali znam da murija prolazi gdje i kad hoće.
a vatrogasce i hitnu puštaš normalno jer nisi idiot..

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #23 : 13 Veljača, 2015, 12:59:09 »
To je isto kao i pratnja po autobahnu, zoki i decki u crnom laganini 200 i sve pet, tj. sve po zakonu :icon_biggrin:
 

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #24 : 13 Veljača, 2015, 13:36:44 »
vec je napisano - vozila hitne, murije, vatrogasaca (vjerojatno i vojske RH) smiju prolazit na crveno uz upotrebu zvucnih i svjetlosnih signala, ali samo ako ne ugrozavaju druge jer inace ce bit krivi za sudar i ostecenik ce se uredno naplatit iz njihovog osiguranja.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #25 : 13 Veljača, 2015, 13:49:35 »
3alfa3 versus drzava hahaa...mos mislit sta ces dobit, kitu u dupe i jos ces morat kesu drijesit za troskove sudjjenja  :icon_biggrin:
Jedino ak ovi drugi ma sudu otvoreno priznaju pogresku,onda da, al inace mos ga hebat. Probano i isprobano jedan i drugi slucaj  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #26 : 13 Veljača, 2015, 14:17:33 »
3alfa3 versus drzava hahaa...mos mislit sta ces dobit, kitu u dupe i jos ces morat kesu drijesit za troskove sudjjenja  :icon_biggrin:
Jedino ak ovi drugi ma sudu otvoreno priznaju pogresku,onda da, al inace mos ga hebat. Probano i isprobano jedan i drugi slucaj  :icon_thumright:


Ne pricam napamet - iskustvo iz obitelji. Napravio se uvidjaj, popisali svjedoci, nije ni na sudu zavrsilo ;D

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #27 : 13 Veljača, 2015, 17:17:24 »
3alfa3 versus drzava hahaa...mos mislit sta ces dobit, kitu u dupe i jos ces morat kesu drijesit za troskove sudjjenja  :icon_biggrin:
Jedino ak ovi drugi ma sudu otvoreno priznaju pogresku,onda da, al inace mos ga hebat. Probano i isprobano jedan i drugi slucaj  :icon_thumright:


Ne pricam napamet - iskustvo iz obitelji. Napravio se uvidjaj, popisali svjedoci, nije ni na sudu zavrsilo ;D

Ma vjerujem da...zavisi sve od slucaja do slucaja, od pandura do pandura, od PP do PP...  :icon_thumright:

Offline mario22

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: aprilia rs 125
  • Moja Kaciga: cgm
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #28 : 15 Veljača, 2015, 11:22:11 »
http://www.sib.hr/vijesti/osijek/12885-smiju-li-vozila-pod-rotacijom-prolaziti-kroz-crveno-svjetlo-na-semaforu.html#

promjeni autoskolu mene su ucili da vozila pod rotacijom smiju proc prolistaj malo dokumente o zakonu ovo sam nabrzinu naso  :icon_thumright:

Pa u tom clanku sta si naveja pise da ne smiju proc kroz crveno. I pise da su jedino izuzeti od prekoracenja brzine, vezanja pojasa i nedozvoljenog preticanja ako su pod rotacijama.
nisi pazljivo cito pise da se moraju zaustavit pogledat i onda mogu proc nesmiju samo proletit  :icon_thumright:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #29 : 15 Veljača, 2015, 11:26:13 »
Rotirka i zvucni signal im dopusta prolazak kroz crveno, ali to ne znaci da su u prednosti u toj situaciji, samo da mogu proc kroz takvo krizanje.
Ko da ti ides iz sporedne na glavnu gdje nema semafora. Ako dodje do sudara, ti si kriv



jednostavno

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #30 : 15 Veljača, 2015, 14:39:14 »
Da, spika je u tome, da kad oni ukljuce sirenu i rotirke, ti MORAS stat i maknut se, tj  propustit takva vozila, a oni mogu proci kroz crveno pod iznimnim oprezom.
Ako dodje slucaj na sud, lako te pita sudac, gospodo,akp ste culi i vidili sirenu i rotirke,zasto niste stali i propustili mavedena vozila?! I onda ga mos hebat...dobit ces sipak, i morat ces jos podmiriti i troskove sudjenja  :icon_biggrin:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #31 : 15 Veljača, 2015, 14:41:16 »
U suprotnome ispada da opstruiras vlast, pa bus jos mogao zaraditi i rad za opce dobro  :toothy9:

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #32 : 15 Veljača, 2015, 14:44:03 »
Da, spika je u tome, da kad oni ukljuce sirenu i rotirke, ti MORAS stat i maknut se, tj  propustit takva vozila, a oni mogu proci kroz crveno pod iznimnim oprezom.
Ako dodje slucaj na sud, lako te pita sudac, gospodo,akp ste culi i vidili sirenu i rotirke,zasto niste stali i propustili mavedena vozila?! I onda ga mos hebat...dobit ces sipak, i morat ces jos podmiriti i troskove sudjenja  :icon_biggrin:


1. osoba koja je 100% gluha smije vozit i ravnopravni je sudionik u prometu.
2. zgrade na krizanju mogu sprijecit da vidis rotirku prije nego je prekasno.
3. Ne moras se ni micat ni stat ukoliko time ugrozavas promet.


4. A i to se sve odnosi kad smetas takvom vozilu jer si prespor, a ne ako prolazis kroz krizanje iz neke druge ulice, ali cak i kad je takvo vozilo iza tebe, nema boga da moras izvodit neku radnju koja bi i u najmanjoj mjeri utjecala na sigurnost prometa, a kocenje, micanje i sl skoro uvijek spadaju pdo tu kategoriju.
To ne znaci da se ja ne maknem kad ih vidim u retrovizoru, ali ak nemam kam, onda je i za mene, i za druge, i za njih najbolje da svi voze kak su vozili, a ovi ce se vec snac, a ne da se neka budala ide naglo micat, a tu je ovaj pod rotirkom odredio proc jer je nasao dovoljno mjesta
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2015, 14:46:41 3alfa3 »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #33 : 15 Veljača, 2015, 14:54:50 »
Na sudu ti je sve vrlo prosto, nema tamo takvih konstrukcija..odnosno, ako nisi gluhonijem, cuo si, i tome slicno. I ja sam nekada mislio da se na sudu trazi pravda, a u sustini ddodjes tamo da te sustavno i po zakonu namagarce i sjebu  :icon_biggrin:
Al uvijek kazem, nije pravilo,al bogami niti iznimka...  :icon_thumright:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #34 : 15 Veljača, 2015, 14:58:38 »
Kolko sam puta ja dokazivao da se zemlja vrti oko sunca a ne obrnuto...i ak ti naletis na krkana,krkanku koja tamo sjedi i misli da je zemlja u centru svega, jos ces dobiti i lekciju iz astronomije, i vjeruj da je tako, nazalost  ::)

Offline ...:::Masla:::...

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SR 150
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #35 : 15 Veljača, 2015, 15:09:27 »
Meni oduzeli M kategoriju, ne smijem voziti 3 mjeseca, a A smijem. Znaci skuter koji ide 50 km/h ne smijem voziti, a Hondu od 1000ccm koja ide 300 km/h smijem... Gdje je tu logika  :dontknow: :dontknow: :dontknow:   :laughing1: :laughing1: :laughing1:

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #36 : 15 Veljača, 2015, 15:57:00 »
Logika je u tome da si prekrsaj napravio sa M kategorijom

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #37 : 15 Veljača, 2015, 15:58:02 »
Budo sretan da ima xy kategorija i da nema logike, inace bis sljedeca yri mjeseca morao thumb up  :icon_thumright:  :toothy9:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #38 : 15 Veljača, 2015, 17:21:24 »
Znači vozim se preko Mosta slobode kod Bundeka prema centru i bila je kolona ispred, i vidim ove kako razdvajaju aute kroz sredinu kao Mojsije more, i ja po gasu sa skuterom i nisam uspio preći most, stigli su me i morao sam se maknuti koliko brzo voze kroz kolonu jer su me zgurali doslovno.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mogu li vozit skuter do 50ccm ako mi je oduzeta A kat ??
« Odgovori #39 : 15 Veljača, 2015, 17:51:47 »
Znači vozim se preko Mosta slobode kod Bundeka prema centru i bila je kolona ispred, i vidim ove kako razdvajaju aute kroz sredinu kao Mojsije more, i ja po gasu sa skuterom i nisam uspio preći most, stigli su me i morao sam se maknuti koliko brzo voze kroz kolonu jer su me zgurali doslovno.

A jbg...trebat ce taj maljosi malcice pojacat...slabo je to kad te vitaci gaze  :toothy12: