Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 100ccm - Neće upaliti,problem s strujom  (Posjeta: 4316 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Evo mene opet.
Situacija je ovakva. Do prije 4 dana sve je bilo ok, jedino malo nekad bi mi se ispraznio akumulator od muzike pa bi na kurblu upalio i sve bi bilo normalno za par minuta vožnje, išlo bi na anlaser i sve 5. I sad je 2 dana je stajao u garaži i dođem ja,  nema opće struje, tj ima nešto sitno toliko da teškim mukama diže cajger od benzina kad dam kontakt, ali od žmigavaca trube i ostalog niti glasa.

I ok palim ja na kurblu 0 bodova, kurblam neko vrijem ništa, i tako malo počistim svječicu malo kapnem benzina u cilindar i nakon 20 minuta muke upali, to je bilo jučer, onda sam se provozao misleći da ću napuniti akumulator, vratim se kući, ostavim ga preko noći.  Danas idem opet, akumulator još prazniji nego jučer, isti simptomi, ništa ne reagira, samo se malo teškim mukama polako diže cajger od benzina. I tako ja probam opet počistit svječicu ulit malo benge u cilindar i prištopat dovod zraka, kurblam i ništa.
Pa probam otvorit  ful gas pol gasa četvrtina trećina 2 trećine gasa, kurblam-ništa, i kurblam ja kurblam neko vrijeme, svako malo pokušam očistit opet svječicu i malo još ulit benzina pošto je suha svječica bila kad sam ju izvadio, i kurblam i kurblam, 0 bodova.
Pol sata muke i nisam uspio upalit, molim vas pomozite.

Otkopčao sam sve điđe miđe(muzika alarm) ništa ne troši, osigurač čitav akumulator prazan.
Probao spojit direkt napajanje od kompa 12 v paralelno na akumulator nije imalo učinka.
Jako sam očajan i molim vas pomozite mi. Akumulator nemam di napunit ali to nema veze mora upalit i ovak na kurblu, ako ima neke veze sa strujom možda kod ključ jer imam kod ključ pa imajte to na umu.
Znači valjda iz nekog razloga ne baca iskru. Ali kad kurblam onda mi se pale malo glavna svjetla, to znači da alternator funkcionira, jel tako?
+ još rade eagle eyes znači nešto struje sitno ima, i kad stisnem kočnicu onda mi se spušta cajger od benzina jer valjda se pokušava upalit štop svjetlo ali nemože.
Kabel od svječice(NGK) ne vjerujem da ne valja jer je još prije par dana radio a nisam se vozao opće. Svječica je stara mjesec dana (NGK BR8ES)
Svječica je ful crna.
Hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2008, 13:44:47 Benjamin »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Neće upalit
« Odgovori #1 : 11 Rujan, 2008, 21:52:32 »
mozda si nes sj#bo na struji...

promjeni svjecicu
Under construction...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #2 : 11 Rujan, 2008, 21:53:26 »
Šta sam to mogo sjebat na struji ne kužim, kaj ne bi trebo moć palit i bez akumulatora, a i nisam niš diro na struji od jučer kad asm uspio na kurblu upalit osim što sam odkopčo alarm/daljinsko paljenje( izoliro žice) nakon što sam 10 minuta pokušavao kurblat i sa alarmom gore. i muziku otkopčo također da ne bi bilo slučajno neki zajeb, ko što rekoh svječica je stara mjesec dana možda (NGK BR8ES)
A i ako sam slučajno sj#bo nekaj na struji šta sve trebam provjerit
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2008, 21:56:19 vktr »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Neće upalit
« Odgovori #3 : 11 Rujan, 2008, 21:58:01 »
pogledaj kablove od mase, pogledaj cdi... i ako ti je svjecica crna onda ima previse benge...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vedran_ft_

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vkci
  • Moj Skuter: aprilia
  • MojSetup: malossi sport
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Neće upalit
« Odgovori #4 : 11 Rujan, 2008, 21:59:43 »
provjeri bobinu, nađi neku polovnu pa stavi.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #5 : 11 Rujan, 2008, 22:01:20 »
Nemam ju di nać, nemam para, a i zašto bi bobina krepala ak je radila prije par dana a nisam niš diro

I što mogu napravit u slučaju tom kaj ima previše benge

Ali nije mi jasno da neće ni malo zapalit, bar nakratko, neće bacit iskru opće, znači da je nekaj sa strujom ali ne znam kaj

Jel se može nekako kod ključ premostit
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2008, 22:03:45 vktr »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Neće upalit
« Odgovori #6 : 11 Rujan, 2008, 22:04:12 »
postelat karb i metnut manju diznu
Under construction...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2008, 22:05:32 »
Pa zašto sad odjednom sve treba mjenjat, CDI, bobina, svječa, dizna, štelanje karba, sve je radilo ok do prije 4-5 dana, kaj je zbilja moguće da mi je muzika  sve sjebala kad je potrošila akumulator

Offline vedran_ft_

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vkci
  • Moj Skuter: aprilia
  • MojSetup: malossi sport
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Neće upalit
« Odgovori #8 : 11 Rujan, 2008, 22:09:35 »
naštelaj karb. ako si majstoriso na njemu, ako ne baca iskru vidi jel sve dobro spojeno, al moguće da je bobina

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #9 : 11 Rujan, 2008, 22:13:02 »
pa u k**ra* svee zašto meni jednom u životu ne može nešto normlano raditi kak se spada

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Neće upalit
« Odgovori #10 : 11 Rujan, 2008, 22:16:41 »
pa u k**ra* svee zašto meni jednom u životu ne može nešto normlano raditi kak se spada

jbg, nemas srece, a ocito i znanja. Ne mora znaciti da je crklo nesto od elektronike pa ne baca iskru, moze se desiti (iako sumnjam) da je zica koja gasi motor spojena stalno na masu jer sam imao takav slucaj.

I ovaj naslov teme vec postoji i rezerviran je za one koji stvarno nemogu upaliti:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8453.15

Offline vedran_ft_

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vkci
  • Moj Skuter: aprilia
  • MojSetup: malossi sport
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Neće upalit
« Odgovori #11 : 11 Rujan, 2008, 22:18:44 »
pa u k**ra* svee zašto meni jednom u životu ne može nešto normlano raditi kak se spada

jbg, nemas srece, a ocito i znanja. Ne mora znaciti da je crklo nesto od elektronike pa ne baca iskru, moze se desiti (iako sumnjam) da je zica koja gasi motor spojena stalno na masu jer sam imao takav slucaj.

I ovaj naslov teme vec postoji i rezerviran je za one koji stvarno nemogu upaliti:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8453.15

nevjerujem da je do žice, nije mu se to prije dešavalo, nešta je krepalo

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Neće upalit
« Odgovori #12 : 11 Rujan, 2008, 22:27:17 »
pa u k**ra* svee zašto meni jednom u životu ne može nešto normlano raditi kak se spada

jbg, nemas srece, a ocito i znanja. Ne mora znaciti da je crklo nesto od elektronike pa ne baca iskru, moze se desiti (iako sumnjam) da je zica koja gasi motor spojena stalno na masu jer sam imao takav slucaj.

I ovaj naslov teme vec postoji i rezerviran je za one koji stvarno nemogu upaliti:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8453.15

nevjerujem da je do žice, nije mu se to prije dešavalo, nešta je krepalo

Jako rijedak slucaj, ali desava se. I ja kazem da nije do toga, to je problem koji se ne moze rijesiti preko foruma (barem ja tako mislim).

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #13 : 11 Rujan, 2008, 22:33:05 »
Sutra nova svjećica ide, i provjerit ću sve žice koje mogu, probat ću akumulator nabavit negdje, ima još ko kakav prijedlog

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Neće upalit
« Odgovori #14 : 11 Rujan, 2008, 22:48:46 »
Sutra nova svjećica ide, i provjerit ću sve žice koje mogu, probat ću akumulator nabavit negdje, ima još ko kakav prijedlog

Spoji se kablovima na neki auto pa probaj na anlaser palit

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #15 : 11 Rujan, 2008, 22:52:41 »
to ne igra nikakvu ulogu kaj je aku od auta 45 ampera a ovaj moj 4-5A?
e i da zašto nije imalo učinka kad sam spojio napajanje od kompa 12v, niš se nije desilo
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2008, 22:55:34 vktr »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Neće upalit
« Odgovori #16 : 11 Rujan, 2008, 23:02:44 »
to ne igra nikakvu ulogu kaj je aku od auta 45 ampera a ovaj moj 4-5A?


Pa nema veze koliko je AKU jak nego je samo bitno da ima isti napon. I bolje da je 45Ah - mozes dulje verglat skut, a da ne ispraznis akumulator.

U vezi napajanja od PC-a... Nemoj to radit jer mozes skurit napajanje kompa jer anlaser povuce dosta struje, a PC definitivno nije namijenjen tome.
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2008, 23:04:35 3alfa3 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #17 : 12 Rujan, 2008, 10:50:46 »
PC napajanje mi ima oko 16 ampera po railu, uglavnom spojio sam danas opet to napajanje od kompa, valjda je jučer nekaj krivo bilo, analser ne znam jel nije imo dost snage zbog slabog napajanja ili se pokvario ali samo je vrtio malo u prazno, ali onda sam zakurblo i iz prve je upalio.
Vjerojatno ima neke veze kod kjluč, valjda mu treba nekaj struje da detektira kod

Sad se idem vozat satima u nadi da će napunit akumulator, jer ako je još neki kvar u vezi punjenja akumulatora ili ako je akumulator šugav onda se mogu ubit jer para nema

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Neće upalit
« Odgovori #18 : 12 Rujan, 2008, 10:59:28 »
Trebas izmjeriti napon akumulatora. Ako je pao ispod 11V onda ga mozes baciti jer ga vise ne mozes napuniti.


Prouci malo ovo:

Mjerenjem napona se moze pretpostaviti kapacitet akumulatora. Tablica
izgleda ovako nekako, a mjeri se 5-6 sati nakon sto je aku napunjen (sto
ukljucuje i voznju, pa mjeri par sati poslije voznje i pri temperaturi oko 15-25C)

12.65V                   100%
12.45V                     75%
12.24V                     50%
12.06V                     25%
11.89V      potpuno prazan

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Neće upalit
« Odgovori #19 : 12 Rujan, 2008, 11:22:27 »
Moguće, a jel mu već i vrijeme došlo? 5 godina je star.
Sad sam prošo 15 kilometri i vratim se doma i pokušam verglat, u teškim nekim mukama anlaser ide onako ko vešmašina usporeno.
Ali sad pali na kurblu i bez PC napajanja  :toothy12: što će vjerojtano trajati kratko(do sutra)
Multimetar mi osto kod buraza :( al dobro ovo je očito znak da je akumulator ošo, a jel moguće da je ošo zbog kratkog spoja koji je zapravo dugi spoj jer je vjerojatno nešto stajalo kratkospojeno danima, ali osigurač nije zgorio...
Jer zapravo, akumulator je sasvim dobro funkcionirao, ali moguće da sam ga ubio s muzikom, ili je možda negdje neki kratki spoj, ili jel moguće da krepa ako 2 dana svjetle 2 ledice i alarm dobiva svoje napajanje za nešto šta mu treba već.

Ma zapravo ne da mi se razmišljat, probat ću ga napunit kod frenda kad ga ulovim da ima vremena, ako ne ide novi akumulator i bok

Uzto sam i primjetio da slabije ide...
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2008, 11:25:47 vktr »