Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 300ie by 209  (Posjeta: 71170 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #80 : 23 Veljača, 2016, 09:09:28 »
Runner 300 i jos ktome injektor(znaci hvata gas 3 puta bolje nego karb ma kako god ga ovaj postelo i sa kakvim god lamelicama se trko) ce pojest sp180. A ako cemo pricat o tuningu. Onda prvo pogledajte video od malossija di full 218 kit radi 26 konja. A onda pogledajte ove dve nove inovacije za quasar 300 masine. Kolko god nabrijes 4t uvjek ce trajat duplo od cvaje.

Ne vidim sta je tu off ako je vezano za njegovu temu

http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=160222
http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=160218

Ovo sa klip nije neka novina. Malosi ima isto 75.5 klip i bregastu tako da je to tu negdje.

Sto se tice polini novog variomata i remenice vidio sam to i zainteresirao se ali mi je krivo sto se bojim da mi onda malossi torq nebi mozda isao uz to ( planiram ga staviti ) jer kao je radjen za malossi variomat. Mozda sam u krivu mozda nisam. Neda mi se kupovat taj polini set da bi to isprobao.

U svakom slucaju dobra kombinacija iako sam ja kupio nov malossi variomat ostat cu pri jednom brandu kad se radi o prijenosu, necu toliko kombinirati bar ne ove vitalne dijelove.


Ma dobro izgleda previše picajzliraš te plastike,ovak ne odaje dojam turpije,još stavi vx oznake iz zajebancije.
Jel se osjeti na toj mašini variomat? Pitam jer među forumskom ekipom kruže kafanske priče da 300 ide isto sa originalnim i aftermarket variom.

A ne picajzlim oko plastika nego moj svaki runner mora izgledati sto je moguce bolje ( da ne kazem tip top ) tako da si gurno necu biti zaodovljan sa blatobranom koji je farban sprejem itd. Sada u testnoj fazi me zaboli, gledaj mi sic i ostalo. Zesci promasaj ali to je za test samo.

Ne osjeti se variomat ? Na koju foru bi onda suvozac i ja na vxr-u namazali beverlija 250 koji je bio solo ?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #81 : 23 Veljača, 2016, 09:38:05 »
Ja znam sve,samo nekolicina ljudi tvrdi da ide isto,vrti se bez veze i dreči,a nema pomaka na bolje,ima momenta pa mu ne treba drugi vario i sl.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #82 : 23 Veljača, 2016, 09:46:07 »
Sa Multivarom se dobiju dva seta rolica. 15 i 16 grama za pocetak.

Kakav im je remen ? Ubijen serijski, novi serijski, kevlar ?

Mislim mozemo do sutra sa ovim natezanjima. Vec i vrapci na grani znaju da se sa variomatom dobije na svakom skuteru samo je pitanje koliko a to moze i nemora ovisiti o drugim faktorima.

Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #83 : 23 Veljača, 2016, 09:48:33 »
Dođe mi da prvi pokusam i otkrijem rezultate speedcontrola,ali sta ako bude gore a od ovoga nemoze bolje

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #84 : 23 Veljača, 2016, 10:08:24 »
najvise pricaju te kafanske price teorija i topkovnica tjuneri  koi variomat za 250-300 nisu ni vidli a kamoli stavili i probali..
treba se poigrat pa se dobije..


kaj se tice ovog polini kita za 300,nije stvar sirine klipa nego visine cela pa se digne kompresija,a ova polini bregasta vise otvori ventile neg malossieva..plus to jos i powercomander da pusti vise goriva
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #85 : 23 Veljača, 2016, 11:46:06 »
Taj polini ima bolji klip jos iz doba 209 cilindara tako da je to vec stara prica pa se isto to samo preslikalo i na ovaj ''300'' kit. Te stvari od polinija nekako nemam bas zelju uzimat jer u HR je zastupnistvo nikakvo potrosni materijal nula. Oces klizaci, dihtunzi ovo ono, nedo bog da nesto podje po zlu dio cu kupit nikad.

Sto se tice Polini variomata, imao sam ga davno na vxr-u 209 i prezadovoljan sam. Puno mi je bolji bio tada od Malosija po razvijanju snage i kvaliteti koju maslosi jos nije dostigao nazalost.


Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #86 : 23 Veljača, 2016, 13:37:55 »
Sto se tice Polini variomata na 300 ccm mogu komentirat samo konkretno na nexu 300.Kako funkcionira na vxru sa 300 ie mašinom i sličnim kombinacijama nemam pojma kao što većina vas nema pojma kako funkionira na mom skuteru ( bez uvrede ikome ) Znači ubacio sam ga skupa sa novim remenom i komplet novim kumplungom. Probao sam sa 3 seta rolica, sve po preporukama i nisam bio zadovoljan. U prevodu, u startu je jači al nakon 80 km/h se samo dere i ne ide. Centralnu nisam probo nista osim nove serijske, u planu mi je probat sa polini plavom pa cu vidit ima li razlike. Eto toliko od mene  :hello:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #87 : 23 Veljača, 2016, 14:03:00 »
Rambla by by  :icon_tongue:. a za SP mogu rec samo da je daleko preuvelican. 300ie ga samelje u svakom režimu
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #88 : 23 Veljača, 2016, 14:33:31 »
Najvjv te centralni zeza :/
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2016, 14:35:47 Speedhunter »

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #89 : 23 Veljača, 2016, 18:23:41 »
Sto se tice Polini variomata na 300 ccm mogu komentirat samo konkretno na nexu 300.Kako funkcionira na vxru sa 300 ie mašinom i sličnim kombinacijama nemam pojma kao što većina vas nema pojma kako funkionira na mom skuteru ( bez uvrede ikome ) Znači ubacio sam ga skupa sa novim remenom i komplet novim kumplungom. Probao sam sa 3 seta rolica, sve po preporukama i nisam bio zadovoljan. U prevodu, u startu je jači al nakon 80 km/h se samo dere i ne ide. Centralnu nisam probo nista osim nove serijske, u planu mi je probat sa polini plavom pa cu vidit ima li razlike. Eto toliko od mene  :hello:

Sam si si dao odgovor sto i zasto nisi dobio 100% efikasnost. Meni je svaki skuter sa Polinijem  recimo dobio u krajnjoj brzini sto sa malosijem primjerice nije slucaj.

Da li si imao serijski remen ili Polini/Malossi ? Da li si 100% siguran da je remen bio za 300 a ne za 125 jer oba voze ali drukcije se ponasa skuter sa njima ( ne kazem da si ti krivo kupio nego su ti mozda krivo dali ). Dakle sto kombinacija ..

Naravno ja sam imao plavi polini centralni feder u svakom setu. Rolice sam imao one koje su mi najbolje odgovarale na kojem skuteru ali ne nuzno one koje su dosle u setu jer sam na skuteru imao i druge stvari koje su zahtjevale i drugi setup rolica. 

« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2016, 18:25:37 209 »

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #90 : 23 Veljača, 2016, 18:25:27 »
Rambla by by  :icon_tongue:. a za SP mogu rec samo da je daleko preuvelican. 300ie ga samelje u svakom režimu
runner 300 ie i nexus 300 ie su dva razlicita svjeta , i bas bi volio vidit tog nexusa,beverlya 300 koji sisa spa sa multivarom i zelenim federima jer nac potpuno seriskog spa danas je lutrija, o runneru 300 ne govorim to je druga prica
No compression no fun!

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #91 : 23 Veljača, 2016, 18:29:12 »
Rambla by by  :icon_tongue:. a za SP mogu rec samo da je daleko preuvelican. 300ie ga samelje u svakom režimu
runner 300 ie i nexus 300 ie su dva razlicita svjeta , i bas bi volio vidit tog nexusa,beverlya 300 koji sisa spa sa multivarom i zelenim federima jer nac potpuno seriskog spa danas je lutrija, o runneru 300 ne govorim to je druga prica

Upravo tako. Nexus je ogroman, drugi prijenosni omjeri zbog zadnje felge koja je 14 mislim itd. Dakle skroz drukcije se ponasa.

A tih beverlija 250 sam se sa SP-om namazo kolko hoces..ali kad je gore variomat na 250 onda je vec gusto.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #92 : 23 Veljača, 2016, 18:30:55 »
Beverly 250 je jedan relativno "tromi" skuter - moje mišljenje,nije da nejde ali...

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #93 : 23 Veljača, 2016, 18:40:12 »
Beverly 250 je jedan relativno "tromi" skuter - moje mišljenje,nije da nejde ali...

naravno. SportCity 250 je brzi puno od beverlija iz nekog razloga.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #94 : 23 Veljača, 2016, 18:40:49 »
Laksi je,  makar samo 10kg možda ima jos koja caka :D

Sent from my rajngla using kuhača
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2016, 18:42:28 anabellas »
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #95 : 23 Veljača, 2016, 18:48:03 »
SC i Rambla su iz nekog razloga puno brzi od ostatka skutera iz grupacije iste kubikaze.

Isto kao sto recimo Fuoco500 ima veci klip i cilindar od jednog Nexusa 500 a oba skutera se po specifikaciji prodaju kao skuteri sa master 500 agregatom bla bla ali to nisu iste masine. Ovaj je jaci a onaj slabiji. Ne kazem da je kod ovih tako ali ..

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #96 : 23 Veljača, 2016, 19:08:00 »
Beverly 250 je jedan relativno "tromi" skuter - moje mišljenje,nije da nejde ali...
upravo to , ima mi susjed nexa 300 preso 7 000 , ma to je tromo da ga ja s vx209 koji nema vise nista u prijenosu jer se sve zivo potrosilo proculo (skuter ima 72 000) tako da sam sve stavio od seriskog vxra namazem ga ko budalu al doslovno se igram s njim , strah me i pomislit sta bi mu uradio sa spom  :dontknow: 
No compression no fun!

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #97 : 23 Veljača, 2016, 19:12:43 »
Beverly 250 je jedan relativno "tromi" skuter - moje mišljenje,nije da nejde ali...
upravo to , ima mi susjed nexa 300 preso 7 000 , ma to je tromo da ga ja s vx209 koji nema vise nista u prijenosu jer se sve zivo potrosilo proculo (skuter ima 72 000) tako da sam sve stavio od seriskog vxra namazem ga ko budalu al doslovno se igram s njim , strah me i pomislit sta bi mu uradio sa spom  :dontknow:

a nex je vec maxi skuter , ta kilaža je presudna , forumas ima sr172 nakitan skroz , kad on vozi ide sporije od mene posto ima jedno 30kg vise od mene , a kad sjedne netko lagan ide malo bolje od mog , i to je to , decki na dijetu pa na skuter  ;D
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2016, 19:14:17 anabellas »
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #98 : 23 Veljača, 2016, 19:18:53 »
Beverly 250 je jedan relativno "tromi" skuter - moje mišljenje,nije da nejde ali...
upravo to , ima mi susjed nexa 300 preso 7 000 , ma to je tromo da ga ja s vx209 koji nema vise nista u prijenosu jer se sve zivo potrosilo proculo (skuter ima 72 000) tako da sam sve stavio od seriskog vxra namazem ga ko budalu al doslovno se igram s njim , strah me i pomislit sta bi mu uradio sa spom  :dontknow:

a nex je vec maxi skuter , ta kilaža je presudna , firumas ima sr172 nakitan skroz , kad on vozi ide sporije od mene posto ima jedno 30kg vise od mene , a kad sjedne netko lagan ide malo bolje od mog , i to je to , decki na dijetu pa na skuter  ;D
ma nexa ko kupuje nije mu bitno to o cemu mi sad raspravljamo , on zna da ce sjest na njega i dovest se dje treba i to je uredu , i na kraju svak kupuje sta hoce  :icon_thumright:
No compression no fun!

Offline ricardo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 235
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: vx250,px 177,sp180
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #99 : 23 Veljača, 2016, 22:13:58 »
Volio bi vidjeti test ovog runnera 300 i runnera 250 karb. s istim vitalnim djelovima prijenosa..