Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 300ie by 209  (Posjeta: 71166 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #20 : 15 Siječanj, 2015, 18:00:23 »
Kod mène ne udara nista u ramu dok je na centralnoj nogari. Prolazi na milimetar, novi centralni selen.

Takodjer sam mislio da ce to biti problem ali su to ocito mitovi..

stavil si support arm od vxra,ko i prihvat na bloku za amortizer..
nexus npr ima višlji prihvat i na bloku i na support armu pa automatski i glava stoji više prema gore kad se stavi na centralnu nogaru..kod mene je isto zapinjalo za ramu na centralnoj..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #21 : 15 Siječanj, 2015, 18:22:35 »
Pa support arm od starog vxr-a je po meni i jedina opcija jer isti od novog vxr-a zahtjeva i novi auspuh koji je samo dodatna restrikcija. Nije mi bas jasno zasto ga neki ljudi u silu voze na motoru naspram starog modela.

A prihvat za amortizer nisam mijenjao. Bit ce da je na Vespi isti kao i na starom vxr-u ili je razlika a nisam ju primjetio. Znam da glava prolazi na 5mm cini mi se kad je na centralnoj.

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #22 : 15 Siječanj, 2015, 20:46:57 »
Nisu mitovi, evo meni je od 250 mašina pa je lupala glava o kostur mora san napravit rupu. Vx/r ima tu rupu ali 1 cm niže prema zadnjen kolu jer je cilindar kraći od 250/300 i upada točno u nju, i kad dođe gore mašina od 250 lupa, nisan baš razumia šta je u tebe, zadnji kraj mašine podignut pa ne lupa ili? Meni je također stari tip vxr support arma gore...
Ne vozi, gura!

Offline zejenooki_18

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 597
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: suomy
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #23 : 15 Siječanj, 2015, 22:00:31 »
Koliko makina placena?

Offline Kjaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner vxr 180
  • Moja Kaciga: Nolan n62
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #24 : 15 Siječanj, 2015, 23:08:45 »
super projekt, samo naprijed  :headbang: :icon_thumright:
Vidim ide to tebi dosta brzo  :toothy12:
nur langsam

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #25 : 16 Siječanj, 2015, 23:33:36 »
Nisu mitovi, evo meni je od 250 mašina pa je lupala glava o kostur mora san napravit rupu. Vx/r ima tu rupu ali 1 cm niže prema zadnjen kolu jer je cilindar kraći od 250/300 i upada točno u nju, i kad dođe gore mašina od 250 lupa, nisan baš razumia šta je u tebe, zadnji kraj mašine podignut pa ne lupa ili? Meni je također stari tip vxr support arma gore...

Ja sam isto ramu na tom dijelu izrezao i od tad nema nikakvih problema. Znam da su neki pricali kako glava udara u rezervar. To mi tek nije bilo jasno.

Makina ? Ma kad su ovakvi projekti u igri, opce ne racunam koliko nesto kosta..


Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #26 : 17 Siječanj, 2015, 14:23:50 »
Auuuu pa čupsijaner mi se nije pohvalio da sklapate škatulju novu. Zanima me koji set plastika ćeš metnut  :icon_biggrin:
4t u srcu <3

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #27 : 18 Siječanj, 2015, 12:12:38 »
Auuuu pa čupsijaner mi se nije pohvalio da sklapate škatulju novu. Zanima me koji set plastika ćeš metnut  :icon_biggrin:

Vidis o tome i ja razmisljam i nemam odgovor na to pitanje. Lijep mi je redizajn starog Runnera ali noviji tip sica nemogu podnjeg, neudoban mi je tako da sve vuce na neku varijantu starijih tipova plastika.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #28 : 18 Siječanj, 2015, 12:33:01 »
meni je isto nekak bolji stari sic,posto je kraci,ko i stariji rep...od novijeg bi jedino prednju srednju plastiku stavil..

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #29 : 18 Siječanj, 2015, 13:22:14 »
Necu kombinirat. Jedino sto mi je ok je staviti novije zmigavce ali plastike su ili stare komplet sa sicom i rukohvatom ili nove.

Trenutno imam jedan set novijih, one titan sive ali ne zelim novi sic :(

Mada mi se skroz svidja ova kombinacija




Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #30 : 18 Siječanj, 2015, 15:21:32 »
Stari sic definitivno... pa i stari zadnji kraj meni nije loš... tipa stariji setovi ovog kova al mislim da se nemre to više nać u dobrom stanju

http://git.me/photo/2014/09/09/5320329449740483584/17873215874067646464/Gilera-Runner-VXR180-VXR-180.jpg
4t u srcu <3

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #31 : 18 Siječanj, 2015, 17:17:15 »
Kak se nosite s piganjem starog vxra?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #32 : 18 Siječanj, 2015, 20:40:14 »
nikak jer se ne piga :D

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #33 : 19 Siječanj, 2015, 11:03:55 »
Kak se nosite s piganjem starog vxra?
i onda kad mi netko dodje na servis i pita "a kaj nisi ti na forumu?"
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #34 : 19 Siječanj, 2015, 20:36:56 »
 :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:
4t u srcu <3

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #35 : 19 Siječanj, 2015, 20:43:35 »
nebi da je od papira  :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #36 : 21 Siječanj, 2015, 17:50:08 »
Ili je moj subjektivan dojam nakon derbija 250. Jel vxr ima plasticne pikse u klackalici? Selen je nov.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #37 : 21 Siječanj, 2015, 18:08:31 »
selen na nosacu motora nema nikakav utjecaj na uvijanje skutera,uloga mu je upijanje vibracija koje masina svojim radom prenosi na nosac motora i na ramu..
vxr ko i velika vecina skutera ima iglicaste lezajeve u nosacu tj klackalici..uvijat se pocne kad osovine koje prolaze kroz lezajeve dobiju luft usljed trenja,korozije itd..lezajevi isto znaju pohrdjat tolko da se iglice samo raspadnu ko prasina kad se makne osovina..
zato se uvijek mjenja sve u kompletu,lezajevi i osovine..
kad je sve zdravo nema se kaj pigat.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #38 : 22 Siječanj, 2015, 04:23:22 »
Tako je. Nov selen sa piksama, nosac motora gdje su svi lezajevi ispravni i amortizeri koji su u ispravnom stanju je formula da vxr bude koliko je moguce krut i koliko mu nacin izvedbe dopusta.

Iz tog razloga i jesam stavio novi selen, nosac motora sa dobrim lezajevima. Jedino trebam kupiti Bitubo amortizere.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 300ie by 209
« Odgovori #39 : 13 Veljača, 2015, 01:48:40 »
Evo pokoja fotka trenutnog stanja! Zanemarite amortizere koji su tu tek toliko da se na necemu drzi, sve je prljavo i prasnjavo jer je jos uvijek u fazi radova, prilagodbi.



Dakle izgleda kao i svaki drugi VXR ovako, sto mi je i cilj.




Evo sto se krije ispod poklopca kade



Nisam ocekivao ali kada se vrati poklopac, nigdje ne zapinje nego savrseno pokrije klapnu ( dok Malossi 34 neide sa poklopcem )




Naprijed smjesteni osiguraci i releji koji idu uz instalaciju





Pogled s desne strane




Auspuh je dosao sa pjeskarenja pa je montiran cisto probe radi. Ici ce u obicnu crnu boju samo kad malo zatopli da je lakse lakirati.
Uglavnom, veliki regler je smjesten na serijsku poziciju, vecina instalacije se proteze po desnoj strani rame pa je tu malo "guzva" po pitanju kablova ali sve je to poprilicno ok sjelo s obzirom da je instalacija od vespe koja nije uopce modificirana nego je sprovedena da pase najbolje sto moze na Runnera. Bobina je jedno 5 puta veca nego serijska VXR ali srecom pase na serijsko mjesto i ne upire nigdje u plastiku kada se stave. Istina, na knap prolazi, ali prolazi !






E sad..



Ovo gore je 250/300 antena brave. Za razliku od Leader koja je samo ring oko kontakt brave ova ima jos ovu kockicu na sebi. Kada se stavi 300 antena brave ona udara u posudu sa rashladnom tekucino pa je onda trebalo modificirati posudu do te mjere da antena brave stane i plus, da se moze gurnuti unutra da bi se otvorila vratasca za tociti gorivo sto iziskuje jos prostora.

Evo kako to izgleda









Sto se tice instalacije, sve i jedan senzor i sitnica su na svome mjestu kao da tu i trebaju biti





Stara VXR grana na koju je montirana lambda sonda



Ispod poklopca akumulatora takodjer pripadajuci osigurac na svom mjestu




Takodjer tu je sproveden i konektor za dijagnostiku koji tu lezi i na dohvat ruke je ako zatreba spojiti skuter na dijagnostiku i iscitati greske. Nema potrebe zavlaciti ruke pod plastiku i ko zna kuda kako to inace je na nekim skuterima gdje taj konektor visi iza plastika.






S obzirom da sam masinu kupio bez njenog kljuca kojeg je netko izgubio, kupljen je novi set bravica sa novim masterom i obicnim kljucem. Klapna je resitirana i uparena sa novim masterom tako da kod kljuc funkcionira tvornicki




S obzirom da svaki ie skuter ima check engine lampicu, odlucio sam ju i na vxr-u imati tocno kako treba. Evo kako to izgleda kada se da kontakt prije paljenja









To je za sada to. Ostaju finese i detalji tipa ofarbati auspuh, zasarafiti nosac motora, montirati felgu od vxr-a, kupiti prednje plocice jer ih nemam u celjusti, naliti ulje u kocnice, staviti antifriz i odzraciti sistem i tako.

Ceka se rezervar koji bi trebao biti gotov kroz koji dan sa pumpom goriva ie koja je ukombinirana u vxr rezervar i onda moze ozbiljniji probni krug jer je do sada bilo kocenje sa nogama ko na bmx-u  :help: