Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: CPI Aragon tuned by dino_sk  (Posjeta: 9077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
CPI Aragon tuned by dino_sk
« : 08 Rujan, 2008, 23:14:56 »
Pošto svi stavljaju neke projekte koji po meni nemaju veze s projektom odlucio sam i ja stavit od svoje prosle pile  :headbang: :headbang:



ovakav je bio kad je tek dosao iz trgovine :toothy10:






onda je krenuo tuning pomalo , naravno prvo ˝seljo tuning˝ muzika ispod sica 

ploca sa zvucnikom je bila gotova,sam se cekao cd player






i to je tak na kraju bilo ostalo i onda sam ofarbao sam prednju felgu(ocistio sam sam felgu s nitro razređivačem i sprejem sam prespricao u par slojeva i drzalo je super ,ni danas nije nis otpala boja ) u narancasto da budem unikatan  :laughing7: a ne neg mi se nije dalo farbat i zadnju odnosno raskopavat zadnji kraj  :toothy12:
inace tak je i prodan sa jednom narancastom felgom :toothy9:






i ovak je to na kraju ispalo



i jos slika bez retrovizora



i tu je zavrsio seljo tuning i poceo tuning masine  :headbang:

prvo je gore isao auspuh Leovince ZX kojeg preporucam za serijalu i sve sto ide uz njega odnosno federe i rolice u mom slucaju su bili zuti federi kvacila i 3,5g rolice i skut je isao sasvim ok za jednog kineza eo i video




znaci setup je tad bio sljedeci :

dellorto 16 (serijski)
dizna 52
Leovince ZX
zuti federi kvacila
3,5g rolice
serijski centralni




sljedeci korak tuninga je bio karb stavljen je dellorto 17,5 i mutava gljiva sa diznom 82 ,skut se bas fino derao  :binkybaby:

onda nakon tog je uslijedio prvi i jedini  kvar nakon 5000km paljenje je izgorilo odnosno namotaji ,situacija je bila ta da sam na -10
isao do skole i tam bio nekih sat i kad sam krenuo kuci skut upali na 1.zub i cim sam mu dao gasa ugasio se i tu je bio kraj ,kvar je uspjesno saniran premjestavanjem paljenja sa generic crackera, a dok nismo otkrili koji mu je k......  u međuvremenu sam napravio i drag volan

skuter je u tom trenutku bio potpuno rastavljen





sad slike izrade drag volana








i ovak je to na kraju izgledalo





onda je krenuo nastavakj tuninga

stigao je multivar ,4,7g rolice i zuti centralni i skuter od onda nije isao pol kurca jer su rolice bile preteske ,pretvrd centralni feder i pretvrdi federi kvacila ,bilo je kemijanja jos s federima al su rolice i dalje bile puno preteske po meni su trebale ic max 4.3g jer taj skuter da bi isao trebao je dosta okretaja ,eo snimke kak je isao tad






a ovo je najveci top speed sto sam uspio uhvatit sagnut + jak vjetar u leđa

setup:Leovince ZX
        dellorto 17,5
        dizna 74 lulica vani
        multivar
        rolice 4,7
        serijski centralni
        zuti federi kvacila







na kraju je jos legla el.blokada koja se spaja na plavo bijelu zicu i stavio sam 2 kondenzatora od 1uF,
spojeni + na + i - na -





prekidac sakriven ispod volana i skut je s ukljucenom blokadom isao 51km/h nit je trokirao ni nis


edit. sam da jos napomenem da je sva podloga bila pripremljena za kit koji je bio u planu kao i primar i sekundar al onda mi je uletio runner i tak sam prodao cpi-a
prodan je za 6000kn sav serijala koja ide 60km/h i prodan je u najboljem trenutku ,jer je tada sazrio vec bio za mijenjanje svega (remena,karika...) i dijelove sam jos prodao za 1500kn

u 10000km bio je taj jedan jedini kvar koji vjerujem da se nebi desio da ga nisam na -10 vozio
preporucam ga svakom (luna ,generic xor,cracker) malo tanjeg džepa jer je skut za te novce odlican ,malen potrosac prosjek 3l serijala ,a sa spuhom je to to za normalnu voznju i funkcioniranje u gradu




i to je to od mene do sljedeceg projekta s runnerom  :icon_thumright: :icon_thumright:



« Zadnja izmjena: 08 Rujan, 2008, 23:40:36 dino_sk »

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2008, 23:21:33 »
to je bio najrastureniji cpi u okolici...
ala kad se sjetim kad si imao gljivu..sine moj čuo si se prek pola grada..al je zato išao ko mutav...skoro ko moja sr-ka bez blokada..tu smo negdje bili...
inače pohvale za taj projekt...baš mi je žao šta si ga prodao i kupio još 1 smeće...gileru :toothy12: :toothy12:
 :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #2 : 08 Rujan, 2008, 23:54:13 »
to je bio najrastureniji cpi u okolici...
ala kad se sjetim kad si imao gljivu..sine moj čuo si se prek pola grada..al je zato išao ko mutav...skoro ko moja sr-ka bez blokada..tu smo negdje bili...
inače pohvale za taj projekt...baš mi je žao šta si ga prodao i kupio još 1 smeće...gileru :toothy12: :toothy12:
 :icon_thumright: :icon_thumright:
:thefinger: :thefinger:

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #3 : 09 Rujan, 2008, 09:31:08 »
Ljepo ljepo..uloženo puno truda..svaka čast. :headbang: Sretno s tjuningom runnerice. :icon_thumright:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #4 : 09 Rujan, 2008, 09:55:51 »
Lol puno truda :toothy12:
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2008, 10:53:56 »
Lol puno truda :toothy12:
sta se ti smijes ?? vozis tu serijalu svoju koju bi ovaj moj kinez bivsi u najboljim danima derao zato  :thefinger: :laughing7:

Offline skorpion40

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI ARAGON GP 50
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #6 : 09 Rujan, 2008, 22:26:22 »
stvarno je loše išao s tim setupom,doduše i frga je17,meni je serijska 19,original dizna je 46,a sada je 50.daska 94 po satu,78 po gps-u.potrošnja 4,1.sve 5,ali bi mu dobro došlo bolje ubrzanje,koje nažalost nemogu bolje dobiti.sve sam probal,čak uz pomoć slowridera.
Leovince ZX
multivar
rolice4,7g
serijski centralni serijsko kvacilo sa žutim federima kit:ulovljen ljetos

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: CPI Aragon tuned by dino_sk
« Odgovori #7 : 09 Rujan, 2008, 23:02:44 »
stvarno je loše išao s tim setupom,doduše i frga je17,meni je serijska 19,original dizna je 46,a sada je 50.daska 94 po satu,78 po gps-u.potrošnja 4,1.sve 5,ali bi mu dobro došlo bolje ubrzanje,koje nažalost nemogu bolje dobiti.sve sam probal,čak uz pomoć slowridera.
neznam ,taj motor jednostavno nisam mogao ustimat da ide kak spada,stalno je nes patilo il start il krajnja
al sva sreca rjesio ga se